Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • cucka

    addikt

    sziasztok,

    ha minden jól alakul, 1 hónapon belül szeternék vásárolni egy költséghatékony kétmagos asztali gépet. nézegettem az árlistákat és néhány kérdésben szeretnék segítséget kérni.
    - processzorból a lehetséges alternatíva lenne egy olcsó c2d (pl. e2180) vagy egy amd x2 (pl. 4000+ vagy annál picivel jobb). szerintetek teljesítményben melyik lenne a jobb választás? ebben az árkategóriában az amd procik valamivel olcsóbbak, megéri azt a plusz 2-4 ezer forintot egy intel-es megoldás? tuningolni nem szeretnék, vagy csak lájtosan.
    - alaplapnál szintén tanácstalan vagyok - melyek azok a chipsetek, amelyek ajánlhatók a fenti procikhoz illetve mire figyeljek oda?
    - néha szeretnék játszani is a géppel. a fent említett procikban van elég erő, hogy viszonylag modern játékok is élvezhető sebességgel fussanak rajtuk? (tudom, hogy elsősorban videókártya-függő a dolog).

    köszi a válaszokat

  • cucka

    addikt

    válasz Birsinator #5833 üzenetére

    köszi a választ
    a lájtos tuningot úgy értettem, hogy nem szeretnék plusz pénzt költeni a tuningolhatóságra, tehát nem fogok 10k-s procihűtőt meg drága tuningos alaplapot venni, viszont ha alap alkatrészekkel is megoldható, akkor végül is miért ne? :)
    p35 és p31 chipset között milyen érdemi különbség van? a fő cél a költséghatékonyság, p31 vagy g31-el szerelt alaplap van már 15 magasságában is, valami ilyesmi [link].
    vga-ból valamilyen 20k környéki kártyára gondoltam, (8600gt, hd3650, ilyesmi), ennél többet nem akarok játékra költeni, legfeljebb később majd lecserélem valami erősebbre. (bazárból vásárlás pedig nem játszik, szükség van tréfás számlára..)

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    sziasztok,
    1-2 hónapja gépvásárlást tervezek, és sok huzavona most már úgy néz ki, 2 héten belül összejöhet. (amennyiben végre kifizetik az egyik munkámat)
    e2180-as, vagy hasonló (2160,2200) processzor köré szeretném építeni a rendszert.
    - mindenhol azt zengik, hogy ezek simán mennek 3ghz fölött. általánosan elmondható, hogy mindegyik megy ilyen sebességen, vagy könnyen előfordulhat, hogy szopóágra kerülök? (tuning nélkül ugye valószínüleg jobban járnék valamilyen amd-s cuccal)
    - egy coolermaster tx2-es hűtő megfelelő választás egy ilyen proci mellé? az lenne a célom, hogy 3-3.2ghz környékén is magabiztosan és csendesen tudja hűteni, mert nem szeretném állandóan a hőmérsékleteket figyelni, viszont stabil gépre lenne szükségem.
    - gigabyte alaplapnál mindenhol a p35-ds3-at ajánlják. érdemes kifizetni a felárát a p31-es lapjaikhoz képest? nagy extrákra nincs szükségem, 300-350 körüli fsb-t meg gondolom az olcsóbbak is visznek, vagy tévedek?
    - nvidia chipset-es lapok intel procik alá felejtősek? itt van pl. ez , papíron nagyon jól néz ki. de ez sem tűnik rossznak: [link]

    köszi a segítséget..

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz djtoomi #8179 üzenetére

    igazából az van, hogy a lelkem mélyén egyáltalán nem akarok tuningolni, a lényeg, hogy gyors és stabil gép legyen.
    sajnos a pénzügyi keret eléggé behatárolt, lap+proc+hűtőre 45, de max. 50 jut, ebből akarom a legjobbat kihozni. ennyi pénzből kijön egy athlon x2 5200+ egy amd770-es lappal, coolermaster tx2 hűtővel - nyilván ezt nem érdemes húzni. ez a kombó sokkal rosszabb választás lenne, mint egy közepesen meghúzott dual core-os rendszer? (nem akarom szarrá tuningolni a processzort, mert nekem az a legfontosabb, hogy odafigyelés nélkül, minden körülmény között megbízhatóan működjön a gép)

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz mave13 #8190 üzenetére

    köszi a választ, ezek szerint nem kell feltétlenül kidobni a pénzt egy drágább alaplapra.
    (számomra a p35-ds3 semmi pluszt nem nyújt, az egyetlen jó dolog a raid lenne rajta, mert későbbi terveimben szerepel valamilyen raid1+0 rendszer összepakolása, de a ds3-as legjobb tudomásom szerint azt a módot nem támogatja)

    videókártya valószínüleg egy olcsóbb fajta 9600gt lesz, arra gondolom bőven elég egy 400w-os fsp. ezen kívül lesz 2 vinyó a gépben, de azok úgysem fogyasztanak túl sokat. házból majd veszek valami olcsót, az túlzottan nem érdekel, úgysem szeretek gépet szerelgetni.

    volt már chieftec házam, na akkor döntöttem el, hogy ilyesmire nem adok ki sok pénzt. finoman szólva meg sem közelítette azt, amennyire mindenki el volt szállva attól a márkától.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Blood Mage #8440 üzenetére

    csak én látok rosszul, vagy ez tényleg nem a "miért nem megy a tököm tudja melyik játék a haverom gépén" topik?

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz szasza_1 #8460 üzenetére

    szerintem szerver vásárlásnak ne úgy kezdj neki, mint ahogy asztali gépnél, hogy mennyit tuningolsz.
    ha nagy a terhelés, akkor kritikus pont pl. a diszkek teljesítménye. konkrétan ha az alap négymagos proci sebessége nem elég apache/adatbázis/php/stb. alá, akkor érdemes lehet sas diszkes rendszerben gondolkozni. (de a minimum a sata raid 1+0). igen, ehhez normális szerver alaplap ajánlott, normális raid vezérlővel..

    egyébként talán könnyebb megbecsülni, mire van szükségetek, ha elmondod, pontosan milyen és mekkora terhelés kerül a gépre.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz szasza_1 #8474 üzenetére

    ha pusztán az apache terhelése miatt azt írod, hogy a 4 magos 2.x ghz-es proci nem bírja a tempót, akkor ott egy sima sata raid-es rendszer is jó eséllyel összefingja magát..

    egyébként meg ha nincs nagy diszk terhelés, akkor milyen terhelés van? szervernél azért fontos, hogy mire szeretnétek használni, nincs általánosan elfogadható tuti tipp, főleg nem ilyen kevés pénzért..

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Shoo #8539 üzenetére

    400 forinttal olcsóbban kapsz gigabyte 2600xt-t (ddr3-ast ofkorz): [link], ráadásul ez passzív hűtéses.

    esetleg rádobsz egy ezrest és veszel inno3d 8600gt-t, vagy rádobsz 2 ezret és veszel gainward 8600gt-t..

  • cucka

    addikt

    xilence márkájú termékekkel van valamilyen tapasztalat? ha jól látom, gyártanak házakat, hűtőket, ráadásul egész jó áron.

    ezt találtam, ami a leírás alapján kifejezetten jó vételnek tűnik számomra, kérdés, hogy a valóságban is megéri-e? processzor és házhűtőik is jó vételnek tűnnek elsőre, elgondolkoztam, hogy a jól bevált cuccok helyett ilyen márkájúakat vegyek a gépembe.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Szólista #10359 üzenetére

    Máshogy kérdezem, mert úgy látom, nem volt elég egyértelmű. :)
    Gépvásárlás előtt állok, tudom, hogy kb. mit fogok venni, de a ház/tápegység/apróságok még változni fognak. Ma tűnt fel számomra ez a Xilence márka, akik ha jól látom, gyártanak házat, tápegységet, hűtőt, ventillátort. Az a kérdés, hogy érdemes-e egyáltalán számításba venni ezt a márkát? (mert bár első blikkre olcsó de jó kategóriás cuccokat gyárt, a valóság ettől persze eltérhet).

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Dyingsoul #10361 üzenetére

    ha a program nem úgy van megírva, hogy kihasználja a több magot, akkor azt semmilyen oprendszer nem fogja neked szétbontani.

  • cucka

    addikt

    válasz syckaloz #11683 üzenetére

    Izé, az nem gáz már, hogy csak 4 giga ram van a gépben? Gyakorlatilag ez az összeállítás olyan, mint ha bemész a boltba és azt mondod, hogy "mindenből a legdrágábbat kérem".

    Renderelésre ennyi pénzből szerintem ott kezdődne a történet, hogy 8 mag + 16 giga memória. Érdemes egy komolyabb workstation lapba beruházni ennyi pénzért, az ilyen gazdag tuningos józsikás cucc helyett, főleg azért, mert a kiszemelt videóvágó kártya pci-x slotba megy bele. Vinyóból komoly tárhelyre javasolt a raid1+0. A méregdrága rendszervinyó megint gazdag józsikás, szerintem egy munkagépnél talán kevéssé komoly szempont, hogy mennyi idő alatt tölt be az oprendszer.

    Tuningot pedig szerintem el lehet már felejteni ilyen szinten. Jó hobbi meg minden, de ha komoly munkaról van szó, akkor az elsődleges szempont a stabilitás.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz syckaloz #11696 üzenetére

    Szerintem ennyiből már kijön egy tisztességes xeon-os rendszer is. A gép összeállításánál az a probléma, hogy ezek a cuccok ritkán vannak kirakva az árlistákba, tehát kicsit nehézkes átlátni a választékot.

    Alaplapból mondjuk supermicro,tyan vagy esetleg intel jöhetne szóba (vagy valami más, amit nem ismerek :) ). Pcland nevű helyen árulnak Supermicro cuccokat, 100k alatt kijön az alaplap, pl. ehhez már 90 körül hozzá lehet jutni. A lapon van int. videó, támogatja a raid10-et, van rajta pci-x slot és belemegy egy átlagos pc házba is. (erre oda kell ám figyelni, rengeteg ilyen kategóriájú lap eatx vagy saját szabványt használ..). Videókártya nincs rajta, de az párezer forintból megoldható, vagy ha komolyabb kell, akkor valamilyen quadro után kell nézni, ezt már kihasználják a tervező progik.

    2ghz körüli quad core xeon procikak a Pixmania nevű boltban láttam, elég olcsónak nevezhetők, 70 ezer körüli áron. Tudom, hogy az a bolt garanciális szempontból necces, de processzorok ritkán romlanak el. Itt van egy 2ghz-es példány 8 mega cache-el, "baráti" áron.
    Memóriából fogalmam sincs, hol lehet szerverbe valót venni.. :)
    Háznál a fő szempont, hogy beleférjen minden (főleg az alaplap), tápból nyilván jó nagyra lenne szükség, vinyóból ízlés és megmaradó pénz szerint 4 darab kell és kb. ennyi. A rendelkezésre álló ~600 pénzből szerintem össze lehet hozni ilyen elvek mentén egy munkaállomást.

    Esetleg az is járható út lehet, ha megkerestek egy olyan céget, akik szerver bérbeadással foglalkoznak, mert ott megvannak a kapcsolatok a szerver cuccok gyártói felé. (Pl. az Integrity foglalkozik Tyan alapú szerverek bérbeadásával, szerintem nem zárkóznak el attól, ha csak alkatrészekre van szükséged. Rajtuk kívül is sok cég foglalkozik ilyesmivel, tehát hajrá..)

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Nyx89 #11698 üzenetére

    Ez a gép 16 giga ddr2 667-es memóriával kb. 3500 dollár + adó amerikában. Ez átszámítva ~600k, tehát európai ára úgy 900ezer-1millió körül lehet. Egyébként tényleg nagyon komoly vas.

  • cucka

    addikt

    Sziasztok,

    jövő héten esedéken nálam a gépvásárlás, valami hasonlót néztem ki:
    gigabyte p31-ds3l 13k
    e2180 vagy e2200 (13-15k)
    2 gb kingmax 800mhz - 8k
    his ati radeon 3850 iceq3 - 24k

    a kérdések:
    - Van egy GIGABYTE GA-P35-S3G nevű lapot, nagyon baráti az ára (15k), de valamiért soha senki nem ajánlotta itt a topikban. Van valamilyen komoly hibája ennek a lapnak, illetve nem lenne jobb a p31-es helyett? (tudom, a p35-ds3 a legjobb, de az már 20k körül mozog).
    - A p31-es chipset ugye gond nélkül kezeli a 45nm-es intel procikat is?
    - Az iceq3 hűtéses kártya megéri a plusz 2k-t a referencia hűtős kártyához képest? Nyilván a leghalkabb megoldást szeretném..
    - 9600gt kártyák vannak 28k körül, 3870 pedig 31k-tól. Nem járnék jobban inkább valamelyikkel ezek közül? Sőt, 9600gso kártyák is 23-24k magasságában mozognak, megérik az árukat?

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz nygma #12491 üzenetére

    Köszi, valami hasonlóra gondoltam én is, csak ugye kell még ház, vinyó és dvd író is a gépbe, és igazából nincs szükségem nagyon csúcs lapra, ezért érdekelt volna, hogy megéri-e spórolni ezen..
    A Gigabyte 3870-es videókártyát mennyire fogja vissza, hogy a szokásos ddr4-es helyett csak ddr3-as memóriák vannak rajta? (Gondolom ezért is olcsóbb ez a változat, mint a többi 3870-es)

  • cucka

    addikt

    válasz mave13 #12493 üzenetére

    Köszi a választ.
    Szeretném minél olcsóbban megoldani a számítógép vásárlást, ugyanakkor szeretnék játszani is rajta, bár ilyen szempontból nem vagyok túl igényes. (értsd: nem tragédia számomra, ha alacsonyabb minőségi beállításokkal játszom, játékra sajnálok túl sok pénzt költeni).

    A p31-ds3l lappal kapcsolatban igazából arra kérdeztem rá, hogy egyáltalán támogatja-e a 45nm-es intel procikat. Tuningolni annyira nem szeretnék, ha nagyon kevésnek bizonyul majd az e2xxx proci teljesítménye, inkább bővíteném valamilyen e8xxx sorozatúra.

  • cucka

    addikt

    Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget, a következőt rendeltem meg:
    - Gigabyte P31-DS3L - mert nem vagyok tuningos józsika és extra fícsörökre sincs szükségem és valahol spórolnom is kell.
    - Intel E2180 + Hyper TX2
    - 2x1GB Kingmax 1066MHz - ezek egyébként egy vagy kétoldalas modulok? Gigabyte honlap alapján nem mindegy ennek a chipsetnek
    - Cooler Master Elite ház
    - FSP PNF 400W
    - HIS X3850 512MB 256bit IceQ 3 TurboX GDDR3 PCIE - ez 24 ezerért mindenképp best buy-nak tűnik, extra hűtés, gyári tuning, sok memória
    - PIONEER DVR-215DBK - na ehhez nem értek, de a pioneer az biztos jó, egyébként is kb. havonta párszor lesz használva, tehát ha működik, akkor már jó..
    - WD 320gb, mert óccsó volt

    Mindez 96 ezerért nekem nagyon jó vételnek tűnik, bár még van lehetőségem visszamondani/módosítani, ha valahol mégsem a legjobbat választottam.

  • cucka

    addikt

    válasz mave13 #12549 üzenetére

    Ezek szerint akkor sem kell lemondanom a dual channel-ről, ha esetleg kétoldalasak azok a memóriák?

  • cucka

    addikt

    válasz koss007 #16651 üzenetére

    A videókártyáról általánosan:
    Ha nem játszol és nincsenek extra igényeid (pl. 2 monitort rákötni), akkor az integrált teljesen megfelelő, legfeljebb később bővíted a gépet videókártyával, ha igény van rá..

    Ha vannak extra igényeid, de nem játszol (vagy max. régebbi játékokkal), akkor egy olcsó diszkrét videókártya a jó választás (pl. egy 3450-es radeon, vagy valami hasonló teljesítményű nvidia). Célszerű passzív hűtéses darabot kinézni, a memória mennyisége teljesen lényegtelen.

    Ha szeretnél újabb játékokkal is játszani, akkor a határ a csilalgos ég, de véleményem szerint egy ati 3850-es vagy egy geforce 9600gt alá nem éri menni, ezekt 20-25k között meg lehet kapni..

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Seci #17605 üzenetére

    Amennyiben a "webszerver" felhasználás nem feltételez komoly adatbázis terhelést, valamilyen kétmagos xeon-al szerelt egyszerűbb szerver megfelelő lehet, mert az ilyen file szerver funkciók nem jelentenek túl nagy processzorterhelést.
    Itt egy példa, hasonló gépet gyakorlatilag bármely gyártó kínálatában találsz. 4 sata vinyót tud raid10-ben meghajtani, ez mondjuk 1tb-s diszkekkel számolva 2tb hasznos kapacitás lenne. Erre spec. 1 év gari van, de gondolom bővíthető, vagy ha nem, akkor érdemes szétnézni más márkáknál is..
    Ha brutál diszk terhelésre lehet számítani, akkor érdemes elgondolkozni a SAS diszkeken. A SAS-t támogató szerverek nem kegyetlenül drágák, maguk a diszkek viszont igen.
    Memóriát mindenképp érdemes bővíteni, 512mb elég soványka, ezen kívül szükség szerint lehet bele vásárolni hálózati kártyákat.

  • cucka

    addikt

    válasz bzsolt99 #17718 üzenetére

    A hosszú távra tervezés szerintem egyenlő a kidobott pénzzel..

  • cucka

    addikt

    válasz sto1911 #17761 üzenetére

    Használt márkás gépet. Sok cég foglalkozik ilyenekkel, ennyi pénzből kijön egy p4 2ghz körüli gép 512 memóriával és 40-es vinyóval. Ha rászánsz még 10-et, vehetsz bele nagyobb vinyót és még egy kis memóriát, filmnézéshez, netezéshez elég ez a konfig. (Persze nem hd filmekre gondolok)

  • cucka

    addikt

    válasz BemAnyó #17840 üzenetére

    HIS 3850 IceQ3 kártyám van, az is ugyanilyen jól néz ki és adtak hozzá HDMI adaptert, szerintem a 4850-hez is jár, végül is a HIS-nez ez a sorozata nem a spórolós kategóriába tartozik..
    A kártyához kapott kedvenc kiegészítőm egyébként egy cserélhető fejes csavarhúzó elemlámpával és vízszintmérővel kombinálva.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz F-ECT$ #17881 üzenetére

    Például lehet spórolni a házon. Általában véve 15k alatt is nagyon sok kulturált minőségű és megjelenésű házat lehet kapni, ha nincsenek nagyon extra igényeid.
    Szintén lehet spórolni az alaplapon, p45-ös deszka helyett jó lesz a p35 is.
    A q9300 ára 50 ezer forint, a q6600 37 ezer, a q8200 meg 42 ezerbe kerül az iponnál. Véleményem szerint valós felhasználásnál az árkülönbség indokolatlan. (Értsd: ha egy programnál a q6600 a szűk keresztmetszet, akkor oda a q9300 is sovány lesz).
    Videókártyán szintén lehet spórolni, a 4870 egyszerűen nem éri meg az árát, jelenleg igazából 4850-nél erősebb kártyát nem éri meg venni. Videókártyánál a hosszú távra tervezés értelmetlen, ha nem akarsz fölöslegesen pénzt kidobni, akkor megveszed az ár/érték arányban a legjobbat (jelenleg a 4850), ha meg 1-2 év múlva kevés lesz, hasonló elvek szerint cseréled.
    A 16 ezres webkamera szintén elég erős, msn-hez bőven jó egy olcsóbb is.
    Fejhallgatónál és hangrendszernél el kell dönteni, hogy milyen igényeid vannak, például ha a hangminőség fontos, akkor el lehet költeni százezreket is hifi cuccokra. (A hangminőség alatt nem a Logitech féle értelmezést értem, ami szerint minél hangosabban döng a mélyláda, annál jobban szól a cucc)

  • cucka

    addikt

    válasz The DJ #17918 üzenetére

    Szervernek darabonként összevásárolt gép helyett javasolt kész gyári gépeket venni. Megbízhatóság, szerviz, beszerezhetőség és ár szempontjából is jobban jösz ki, mint ha darabonként vennéd.
    Amit javaslok:
    - 2 vagy 4 magos xeon, ha nagyon nincs pénz, akkor core2 proci. File szervernek nem kell nagy proci teljesítmény, ha viszont erőforrásigényes alkalmazások futnának rajta (pl. komolyabb honlapok), akkor nem árt.
    - Minimum 1, de inkább 2 giga memória. Komoly alkalmazások futtatásához természetesen több kell.
    - SATA RAID 1+0. 4 darab sata diszket aprópénzért lehet venni, így például 1tb-os diszkek esetén a hasznos tárhely 2tb lesz. Nagy terhelés esetén érdemes SAS diszkekben gondolkozni, de azok méregdrágák.
    - A hálózati vezérlő a szerver gépek többségében alaplapra integrált és jó minőségű.

    Ha van rá keret, érdemes rack-es kiviteltű gépet választani, ami több pénzbe kerül ugyan, de a host-olása is olcsóbb. Sőt, utánanéznék a szerver bérlési lehetőségeknek is, anyagilag elképzelhető, hogy jobban megéri, mint saját vasat venni..

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz The DJ #17920 üzenetére

    A pontosabb tippekhez egyébként jó lenne, ha valahogy körülírnád, milyen terhelés lesz a rendszeren, ennek függvénye például, hogy mennyi memória javasolt a gépbe vagy szükség van-e négymagos processzorra. Szervereket általában reg ecc-s modulokkal lehet etetni, amelyek a mostani memória árak mellett is k*rva drágák.
    Az lehet, hogy az otthoni gépekbe szánt alaplapoknál vannak gondok az integrált hálózati vezérlővel, de hidd el, hogy a szerverekbe szánt alaplapoknál nincsenek.
    Abban egészen biztos vagyok, hogy szerver feladatokra semmiképp nem gondolkoznék otthoni felhasználásra szánt számítógépben. Nem tudom, milyen gépeket néztél, de emlékeim szerint nettó 200 alatt több, számotokra megfelelő gépet is lehet venni, ami nem olyan hatalmas összeg, ha szolgáltatást szeretnétek vele üzemeltetni..

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz The DJ #17925 üzenetére

    Intel szerverek marha drágák, fsc, hp, ibm vagy dell gépek között lehet barátságosabb árszabásúakat találni. Persze 200k alatt biztosan nem fogod megúszni, de a szerveren futó sokfajta alkalmazást tekintve nem tűnik eltúlzottnak.
    Korábban már írtam, hogy a gyárilag épített gép megbízhatóságban, árban és beszerezhetőségben is jobb, mint az alkatrészekből összerakott. Például egy szervernek való ház+táp 50k, alaplap 100k, proci 50k és már eljutottál egy fsc szerver árához, pedig még memóriát és diszkeket nem vettél.

    Ha komoly gond az ár, akkor javaslom, nézz körül a szerver bérlet konstrukciók között. Persze ez általában meghatározza, milyen szolgáltatónál lesz a gép, cserébe előnyei is vannak:
    - Tervezhető havi fix, ráadásul nem is túl drága
    - Nem kell szívni a hardver beszerzéssel
    - Ha valami cserére szorul a gépben, a szolgáltató megoldja. Pl. memóriamodul cseréjénél jó eséllyel van nekik raktáron alkatrész, míg ha egyedül akarod megoldani, akkor már rögtön nem olyan egyszerű csak úgy pikk pakk reg ecc-s modult találni..
    - Egyedi konfigurációra van lehetőség, tehát ha kiválasztottad a gépek, kérhetsz bele plusz vasakat, általában kedvező áron. Ha valami teljesen más vasra van szükséged, mint az árlistában látott, azt is meg tudják oldani általában.

    Csak hogy képben legyél az árakkal, itt szét lehet nézni: [link]. Ezt most ne értsd úgy, hogy ajánlanám a linkelt cég szolgáltatásait, mert marhára nem ajánlom, csak máshol nem találtam ilyen árlistát.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz roxan #21886 üzenetére

    4 magos proci javasolt és 4 giga ram.
    Az Archicad tudtommal nem támogatja csak a quadro és a firegl kártyákat, így ha nem ilyet veszel, akkor talán még egy integrált videókártya is megfelelő lehet. Érdemes beruházni egy olcsó játékkártyába a 2 monitorkimenet miatt. Igazából itt mindegy, milyen veszel, bármilyen korszerűnek mondható alapkategóriás kártya megfelelő (pl. passzív hűtésű 8400gs-t vagy radeon 3450-et lehet kapni bőven 10 ezer forint alatt)

  • cucka

    addikt

    válasz kem #21894 üzenetére

    Nem fontos. Régen az volt, amikor mondjuk a 2 megás videókártya már kevés volt az 1024x768-as felbontáshoz true color-ban.

    Két 24"-os képernyő true color-ban kevesebb, mint 20 mega videómemóriát igényel. Ebből kiindulva az 512-es belépőszintű videókártyák helyett érdemes 256, vagy (ha még létezik ilyen) 128 megásat venni, mert annyival is kevesebbet foglal el a 32 bites win-el használható 4 giga maximális memóriából.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz kem #21942 üzenetére

    Én rászánnék gépenként még 5 ezer forintot, ennyi lenne a felára egy alap MSI g31 alaplapnak + 2 magos, 2ghz-es celeron-nak (E1400).
    Tudom, hogy irodai gép lesz, de ott is előfordul, hogy sok taszk van nyitva egyszerre, akkor meg már jól jön az a plusz mag, szerintem megéri a felárat, ezen kívül a plusz teljesítmény miatt több ideig lesz megfelelő a gép teljesítménye, szóval hosszú távon megéri..

  • cucka

    addikt

    válasz Hetfield28 #22370 üzenetére

    Valami hasonlót ajánlok, mint ami az adataimnál van. Itt a topikban is valami hasonlót fog ajánlani az emberek többsége. (Gigabyte P31 DS3L, E2*** proci, 2 giga memória, radeon 3650/3850/4670, stb.)
    Sőt, ha jó a használt, akár megveheted az én gépemet is, mert véletlenül épp eladósorba került. :)

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz roxan #22375 üzenetére

    Szerintem jó lesz, bár a kiszemelt alaplap helyett kevesebb pénzért lehet kapni mondjuk ilyet: [link] . Talán az egyetlen baja a 2 memória foglalat és a firewire hiánya. Az ezzel spórolt 3 ezer forinthoz hozzáraksz még 3 ezret és akkor vehetsz 2 giga helyett 4 giga memóriát, amivel egy jó ideig elleszel. CAD progik amúgy is szeretik, ha van elég memória.
    Persze azt nem tudom megmondani, hogy tapasztalatok alapján valóban jó-e az általam linkelt alaplap, mindenesetre a leírása alapján szimpatikus.

    Egyébként az általad összerakott gép sima otthoni multimédiás, semmi CAD specifikus dolog nincs benne. Mondjuk ettől még használhatod akár arra is.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Hetfield28 #22384 üzenetére

    Ha már pénzt adsz ki, jobban megéri vinyót venni.
    Egy új DVD íróval semmit nem fejlesztesz a gépeden, se gyorsabb nem lesz, se több adat nem fér rá. Egy Sata vinyó drágább ugyan, de ott legalább kapsz előnyös tulajdonságokat is. (sok hely, gyorsaság, az új vinyó valószínűleg megbízhatóbb, mint a régi használt)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák