Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hobbbyt

    őstag

    Sziasztok!

    Először is azzal kezdeném, hogy -már- nem vagyok nagy játékos, de azt a korszakomat is átéltem egy mezei Logitech m-uv69a-val. (Diablo 2, Heroes 3, Settlers 4, Battlefield Bad Company 2 még most is néha néha elindulgat :U )
    A helyzet a következő: Monitor és Projektor van. A monitor előtt van a fent említett műszakilag hibátlan, elsárgult, szappanná kopott ezerforintos őslakó, és jó pár éve kaptam egy Logitech EX100-es vezetéknélküli bill-egér párost. A projektoros üléspozícióm kb. 5 méterre van a géptől. Az utóbb említett bill-egér párosból az egér csak az utóbbi időben került használatba (kb. 1 éve, a projektorral együtt) viszont a teljesítménye kritikán aluli. Nehéz, lassú (hatalmas input lag, ha kicsit megpöckölöm a fizikai egér megáll mire a monitoron elkezd mozogni!!) de cserébe 2db AA duracell is csak majd fél évig bírja benne. Ennek az egérnek a leváltására szántam most el magam. Rendszeres AutoCAD és ArchiCAD felhasználó vagyok, és szeretném ezt a "hobbit" a kanapéból a projektoron is űzni.. de ezzel az egérrel még netezni is idegőrlő.
    2 lehetőségre gondoltam:
    a, Veszek egy tuti vezeték nélkülit (ha létezne aksis vagy bölcsős.. stb az lenne a legjobb)
    b, Veszek egy normális vezetékest aminek van szép hosszú kábele.

    Az árat 10e körül húztam meg.. de igazából nem számít az ár, mert ha beválik akkor a sírba is magammal vihetem.. szóval hosszútávra tervezem.

    Esetleg van valamilyen ötletetek, hogy melyik lenne a tuti?

    :R

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz TeebyKay #46398 üzenetére

    Átlagos tenyét méret, viszonylag rövid ujjakkal.. (~20 centi) És a "churchill" fogást használom. (Hüvelyk ujj lent, mutató és középső az egér jobb- bal gombján. Gyűrűs félig, a kisujj teljesen behajtva lelógva az egérről.

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz TeebyKay #46408 üzenetére

    A boltban egymás mellett volt a g100s és a M705, végül +2e ért inkább az m705-vettem.
    Azon kívül, hogy a 2.4Ghz-es jel pont ott interferálódott ahol az egér használva lesz elég szimpatikus egérnek néz ki. Főleg hogy egy elemmel is elmegy, így pedig pont kényelmes súlyú. Az interferenciát meg könnyen orvosoltam azzal, hogy másik usb-be dugtam.
    Kényelmesen kiegészítik egymást a ~70ms inputlaggos projektorral. :)

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    Sziasztok!

    Segítséget szereték kérni tőletek új egér választásban, mert úgy tűnik, hogy a régi logitech marathon m705 egerem szó szerint elkoptattam...

    Most, hogy ez becsülettel leszolgált, és nyugodt lelkiismerettel küldöm a számítástechnikai hulladékok mezejére, szeretnék egy kicsit feljebb lépni de úgy, hogy a már megszokott kényelem és funcionalitás nem szenved csorbát.:

    -kiakasztható görgő,
    -programozható gombok a hüvelykujjnál,
    -hosszú vezetéknélküli üzemidő (vagy tölthető aksi)

    Tudtok ajánlani valamit ami a fentieket teljesítve egy kicsit mindenes? Időm nagy részében CAD-ben rajzolok, azon túl egy kis stratégia meg tankozás, de semmi hardcore. Ergonómiailag -és egy kis szokás után az irányítása is- nekem az M705 egészen jó volt, szóval hasonló irányban keresgélek. Az ár kb. mindegy, fő, hogy legyen. Visszadugva egy régi USB-s egeret, érzem, hogy a régi picit "direktebb" de ez csak most tűnt fel, hogy mást használok.

    [ Szerkesztve ]

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz mikk2000 #87841 üzenetére

    Az új M705-et próbáltam, abban 1 gombbal kevesebb van, és pont azt a hiányzó gombot használom a második legtöbbször (autocadben azzal mozgok a terven) valszeg ezért is kopott ki ott ennyire csúnyán a régi. És most, hogy kicsit újra használom (kell) a régi egerem, nem akarok még egy olyan egeret aminek nem középen van az érzékelője.. Szóval hogy is mondjam.. elég jó volt, ahhoz, hogy ne akarjam lecserélni, de most, hogy muszáj, nem választanám még 1x.
    Köszönöm #87840Csandi a G502 tényleg tökéletesnek néz ki, hiába néztem végig a egérajánló v2.0-át ez nins benne. Vagy csak láma vagyok.. :U
    #87844Lauda Az M720 TRIATHLON-t is néztem, de annak is nagyon szélen van az érzékelője, még az MX MASTER 3-al szemeztem és próbáltam korábban, de az meg egy tank, nagyon jó lenne gombokkal ergonómival stb, de nekem túl nehéz volt. Az egy tank.

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz mikk2000 #87853 üzenetére

    A megszokott, hagyományos (azaz ~középen) elhelyezéshez képest teljesen más "mozgáskultúrája" van az olyan egereknek. Én nem vagyok gamer, a munkám része az, hogy napi 8-9 órában (+játék) az egeret tologatom, de eleinte nekem is nagyon furcsa volt. Nem azt mondom, hogy jó vagy rossz. Más. Megszokást igényel.
    Pl. a régi m705-el letett csuklóval azonos pályán az ide-oda mozgaással az egér olyan csunyán lemászott a képről, hogy hihetetlen (mint a gyerekrajzokon a karácsonyfa) Pedig többé kevésbé ugyan azon az íven kellett volna mennie. Emiatt sokszor lemásztam a közepes méretű egérpadról, pedig semmi extrémet nem csináltam, csak egyik ugyan azt a mozdulatot többször ide-oda. Ezt a régi optikai egerem soha nem csinálta.

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    Sziasztok, a tanácsotokra vettem egy G502 LIGHTSPEED egeret, ami baromira tetszik és minden tök fasza, kiveve az, hogy valami miatt (hibás?) az elsődleges fények nem akarnak működni. De ez sem teljesen igaz, ugyanis ha DPI-t állítok, ha töltöm, ha akku állapotot nézem akkor szépen világí mind a 3 csík, viszont ha csak simán azt akarnam hogy a logóhoz hasonlóan világítson, akkor nem világít. Ekku ellenőrzés után egy pár mp-ig szépen teszi a dolgát, de utána elalszik.
    Próbáltam keresni, hogy akkor firmwaret frissítek, de azt meg nem tudok mert a Firmware Update Tools nem találja, hiába van kábellel is a gépre kötve. (bár gyanús, hogy kábellel amúgy se csinálna semmit)
    :F
    Mi lehet a gond?

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

  • Hobbbyt

    őstag

    válasz Hobbbyt #87883 üzenetére

    ...ééés megvan a megoldsá. Reddit nélkül szerintem a világ nem tartana ott ahol most. :D
    "DPI Fény -MINDIG BE" Hát jól eldugták ezt a beéllítást..

    10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Új hozzászólás Aktív témák