Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Sokáig használtam egy Razer Copperhead-et, majd egy Lachesis-t. Utóbbira azért váltottam, mert felettébb kényelmesnek találtam, mikor egy ismerősnél kézbe vettem, és amúgy is döglődött már a Copperhead görgőgombja. Aztán ironikusan bedöglött a Lachesis-é is, de azon közel volt egy gomb, amire be tudtam ugyan azt programozni. Most viszont nem mozgatja a kurzort, csak a gombjai működnek.

    Talán szívesen vennék úja egy használt Lachesis-t, mert tényleg nagyon a kezemre állt, viszont a Vespula egérpadom hihetetlen gyors kopása (kb. 3 hónapig tudtam használni a Speed felületet) és mások hasonló véleményei miatt, miszerint közel sem ér már annyit a márka, mint régen, talán ideje lenne elszakadnom tőlük.

    Illetve régebben volt rádiós egerem, és talán jó lenne arra visszatérni, ha már vannak játékra is alkalmas minőségű és könnyű, egyszerűen tölthető kivitelek.

    Tehát elgondolkodtam, hogy mi lenne az, ami ergonómiában és precizitásban hasonlít a Lachesis-re, de rádiós, és esetleg jobb a gyártási minősége, és/vagy olcsóbb, mint a mostanában talán erősen túlárazott Razer.

    Ti mit ajánlanátok?

    Bal kézzel írok, de jobb kézben fogom az egeret. (Bill+egérrel nem is lenne kényelmes másképp játszani, amúgy meg mindegy, netezni, szövegszerkeszteni mindkét kezem elég ügyes lenne, játékba pedig a jobb tanult bele...)

    Mondjuk évek óta nem játszom már CS:S-t, és azóta semmi hasonlót sem, úgyhogy annyira nem is fontos már a "hú de játékos" egér, de azért megzsoktam és megszerettem hogy precíz és ergonomikus, programozható, stb. Jó az CAD-ezéskor is...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Mivel a régi Logitech rádiós billentyűzetem igazából sohasem volt játékra való (a lag elmegy, a precizitás gáz, nem lehet finoman a fedezék pereméhez állni, csak szakaszolgatni) és amúgy is egyre sűrűbben rosszalkodik így megfontolnám azt is, hogy egy használt Razer Oruboros árából vennék egy Logitech MK710-et. Viszont fogalmam sincs, hogy játékra mennyivel használhatóbb ez a bill és játékra + CAD-ezésre az egér. Annyit írnak, hogy gyors az adó, de az egérről semmit korrect technikai adatot nem ír az oldaluk. Elfogadható lehet a precizitása egy régi kiadású Lachesis után?
    Bár ami inkább izgat az a tömegek. Az Oruboros-ba elég egy ceruzaakku, a Logitech-be kettő is megy, illetve nem volt még olyan jobb kezes ergonomikus egér a jobb kezemben, ami jobban passzolt volna bele mint a szimmetrikus Lachesis.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Ma megszabadítottam Tesco-Zsömlét az Ouroboros-tól. Első benyomásaim:

    A vevőegység duck-tape hotixre szorul. Sötét szobában magam elé téve (nagyon szereti a Pana plazma talpát :B) kiégeti a szemem a zöld LED. :O Kár, hogy ezt nem lehet szoftveresen kapcsolgatni, mint az egér fényeit.

    Amitől előre is féltem, és több idő kell hogy kiderüljön meg tudom-e szokni: akksival együtt nekem érzésre sokkal tehetetlenebb (nehezebb), mint a korábbi vezetékes Razer egereim (Chopperhead -> Lachesis váltáskor nekem plusz pont volt, hogy könnyebb, de ez a rézfejtől is nehezebb, ha megkapja a ceruzaelemét). De nem tűnik megszokhatatlannak, és kényelmesebb, hogy nem húzza maga után a kábelt. Mozgás közben ez elvesz az érzékelt tömegéből. Ezen talán segítene egy fém egérpad is, mert a Vespula speed felülte nálam két hónapja tönkrement (egyenetlenül lekopott), így már vagy két éve a control-t használom (amin azóta sincs nyoma semmi kopásnak :F). A régebbi fém Razer egérpadok a Vespula féle Speed-től is kevésbé surlódnak, elszúrtam, hogy nem olyat sikerült vennem akkoriban, pedig olyat szerettem volna.

    A nyitható-zárható markolatgombokat nekem nagyon nehéz bekattintani. Vagy eleve izomerősítésre találták ki, vagy amiatt, ahogy én fogom az egeret, és így hol és merről nyomom, de számomra használhatatlanok. (Pedig néha jól jöhettek volna.)

    De vannak pozitívumok is:
    Tetszik a felület tapintása. Jobb, mint a régebbi Razer egereimé.
    Némi állítgatás után egész szépen a kezembe passzol.
    Nekem nagyon tetszik ez a design. (Kivéve az orrát, de azt a fotelben ülve nem látom. ;])

    És a végére hagytam a legjobbat:
    Emlékszem már évekkel ezelőtt, mikor Copperhead-ről Lachesis-re váltottam a "hozzáértők" azt mondták mindkettőben túl van már méretezve a szenzor minden értelemben, esetleg abban nem, hogy "szarlézer" (nem optikai).

    Nos, ez az Ouroboros nekem most majdnem akkora ugrásnak tűnik (a Lachesis után, bár pár napig most a selejtezett Copperhead-et használtam, mikor a Lachesis megdöglött), mint annak idején az akármilyen Genius vagy Logitech (nem játékos vagy professzionális) egérről a Copperhead. Lehet, hogy enyhe placebó is, de most úgy érzem, hogy még egy fokkal elmélyült a kapcsolat köztem, és a kurzor közt, amit az egér fűz össze. (Még inkább azt csinálja az képernyőn a mutató, amit én akarok.)

    Ha a következő napokban sikerül megszokni a tömegét és nem kezdem el hosszabb használat után kényelmetlennek érezni, akkor azt fogom mondani, hogy ez minden forintot megért, pedig idiótának kiáltottam már ki magam, amiért ennyi pénzt adok egy egérért.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Úgy tűnik végleg szétkoptattam egy öreg Razer Ouroboros-t (már hiába fújkálom kontakt-tisztítóval, nyikorog a kapcsoló, túlszalad a görgő...), így most azon gondolkozom, hogy egy Logitech G900-ra, vagy egy friss Ouroboros-ra cseréljem. Elvben nagyon hasonló az áruk és a "szolgáltatásuk".

    A friss Ouroboros az egy "ismert rossz" lenne, mert nem kell újra megszokni, tudom mit szeretek és mit utálok benne, nem érne meglepetés (esetleg kis eséllyel pozitív, ha egy újabb hardware revízió esetleg orvosolt pár apró hibát?). Előnye a könnyen cserélhető szabványos akksi (menet közben bármikor kiveszem, és beteszek egy másikat, ha elfelejtettem estére töltőre tenni).

    A G900 egy ismeretlen, de ránézésre jobb kütyü. Előnye az akksival együtt mérve kisebb súly (~107 mg a ~137 mg helyett úgy, hogy a gyári akksit már rég könnyebb AA akksira cseréltem, mert az 1900 mAh is mindig kihúz egy teljes napot, de a 2500-as sem bír ki biztonságosan kettőt, így triviális, hogy érdekesebb a súly és élettartam), hátránya hogy fogalmam sincs tetszene-e vagy sem, csak remélem, hogy tartósabb és megbízhatóbb lenne, de pl. kellemetlen lehet, ha elfelejtem estére bekábelezni (és ugye kényelmes/szép dokkolója sincs, mint a Razer-nek) és nem lehet csak úgy akksit cserélni fél perc alatt (max 10 perc alatt, szétszerelve apró darabokra, amit nyilván csak egyszer-kétszer lehet eljátszani az élete során, ha elfogytak a töltési ciklusok, nem havonta többször, csak mert épp lemerült).

    A G903 érdekes a wireless charge-al, na de kétszer annyiba kerülne a hozzá való paddal együtt, szóval érdemesebb lenne venni két G900-ast, amiből az egyik mindig fel van töltve... ;] :P

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #65554 üzenetére

    Több év után újra elolvastam a #1 hsz-t, és el is dőlt a kérdés: Logi G900 lesz. :K
    Nem számítottam rá, hogy az utóbbi időben ennyi új részletes információ gyűlt fel az egerekről és szenzoraikról és/vagy ennyit felejtek ezekből az infókból, mióta legutóbb átnéztem itt ezt a #1-et. :B

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    A három egér közül melyiket választanátok:
    Logitech G903 (eredeti PWM3366) -> Egy ilyenem ment tönkre 5 évesen (csak a LED villog)
    Logitech G903 (HERO 25k) -> Újabb, de itt pl. azt írják, hogy rosszabb (RTINGS szerint nem)
    Razer Viper Ultimate -> Listára került, mikor szétnéztem, mert 110g vs 75g és [hasonló]
    /// Ami az első találat mellett szól, hogy már ismerem, és van belőle viszonylag olcsón megkímélt használt. A Razer-ből a használt is +10k (és ~7 éve azt mondtam "Razer-t soha többé, se egeret, se padot!", de ez már rég volt), de érdekes ez az optikai kapcsoló, USB polling-hoz szinkronizált mintavételezés, stb (bár ez utóbbi talán kamu). Bár az üzemókból tippelve a Razer Focus+ is olyan, mint a HERO, hogy eltolták a teljesítményt a fogyasztás előnyére (ami totális hülyeség, hisz ilyen egereket elsősorban az vesz, aki úgy akar szabadulni a madzagtól, hogy nincs érdemi hátránya, és akár minden estére töltőre dughatja, ha kell).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Synthwave #93732 üzenetére

    Hmm. Pedig ezek mind benne vannak az ajánlott Google-ös táblázatban.
    Akkor melyiket ajánlanád, ami nem "lukacsos" és hasonló formájú, mint a G90x / Viper?
    A Viper V2-t is néztem, de közel 2x annyiba kerül, és cserébe nincsenek jobb oldalgombok se (le tudnék róla mondani, de néha használom desktop-on ablakrendezéshez).
    A szellőzőnyílásoktól így ránézésre elzárkóznék. Bemegy a kosz, érezni a "rücskösséget", stb, bár nem emlékszem, hogy fogtam-e már ilyet valahol.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #93733 üzenetére

    Ohh... Miután döntöttem, hogy "á, jó lesz az az 'olcsó megkímélt használt' Viper Ultimate", utána miközben zárogattam be a böngészőfüleket, még ránéztem, és láttam, hogy a Viper V2 üvegen is működik. :B :))
    Az összes valaha általam kipróbált felület közül (szövet, műanyag, alumínium, üveg, illetve ezek "ötvözetei/fonatai") még egyedül csak a savmaratott üveg (amit egy helyi "üveges mesterember" műhelyében választottam ki tapogatásara a "hulladékból", és vágtuk le egérpad méretűre, aztán begumíroztam a peremeit) volt az, ami egyáltalán nem kopott meg még 1-2 éven belül se (túlélte a rajta használt lézeres egeret nulla kopással, csak aztán LED-es egérre váltottam, és azóta koptatom 0.5-1 éven belül a mindenféle, de elsősorban alimínium padokat sorban, drágábbnál drágábbakat, amiken már pár hónap után van egy kis érezhető kopás a "meleg" területeken).
    Így már megérte volna a felárat a Viper V2. (Lehet, hogy veszek egy olyat is, aztán majd eladom az egyiket, ha kipróbáltam a V2-t üvegen).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Evil Snowman #93742 üzenetére

    Koptattam már el a gyári Logi/Razer talpakkal kb. 1 éven belül olyasmiket, mint a Roccat Alumic pad mindkét (control/speed) oldala úgy, hogy közben síkban is forgattam. Már kb. 3 hónap után érezhető egy kis kopás ott, ahol sokat járt az egértalp. A nagy Roccat-ot először síkban forgattam "fejtre", aztán térben, aztán megint síkban és előbb textil pad alátétlemez, majd végül pohártálca lett belőle, mert szépnek még mindig szép a speed oldala, és annyiba került, mint egy középkategóriás egér, így nem akartam kukába vágni (ezt még valamikor ~3 éve vettem 25k körül, úgyhogy most gondolom >=35k körül lenne, ha még gyártanák/árulnák). A Razer/noname kisebb fém és műanyag padjait fél év után dobtam ki (a kisebb méretűeket nem lehet úgy forgatni síkban, hogy tiszta felületre kerüljön az egér), és azok sem voltak sokkal olcsóbbak (tizen-ezrek). A tappancsok szerintem olcsóbbak.

    Én azt vettem észre, hogy ha már csak minimálisan is tapintható kézzel, hogy a legsűrűbben bejárt foltban kopott a pad, az hasonló hátrány, mint ha valami 'Tesco'-s 125Hz-es noname "látható vörösfényes" egérre váltanék, mert össze-vissza gyorsul-lassul, ahogy húzom (megszalad és meglassul attól függően, hogy mennyire kopott a pad, esetleg kicsit körbe is fordul az egér, ha az alja/teteje felesen kapja be a kopott/szép részt). És üvegen kívül még nem volt padom, ami ne kezdene megkopni negyed, max fél éven belül (és már az sem ideális, ha emiatt vált control/speed felület közt az ember, csak hogy később legyen kuka/dísz a drága pad).

    Ja, és az olcsó alu padok is darálják a tappancsokat, mint a sajtreszelő...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Evil Snowman #93742 üzenetére

    Végül is Viper V2-t sikerült leakasztani (35k-ért, látható használati kopás nélkül). Határozottan tetszik, hogy könnyebb, mint a G90x, "mozgékonyabb". Az, hogy erősebb nyomásra kattan az M1, M2 gomb, az 50/50, mert a G90x-eken néha-néha véletlenül is bekattintottam az M2-t, ha épp úgy fogtam/rántottam (nagyon ritkán a jobb gombokat is sikerült lenyomni, ha "ijedten" markoltam vissza rá valami váratlan quick-time-event miatt, ami szépen ledobta a játékot a tálcára :D), de az M1-en kényelmesebb volt a pille könnyű kattintás. 120Hz-es ~6ms késésű kijelzőn viszont nem igazán érzem, hogy a szenzor jobb lenne (lehet, hogy ha még működne a G903, akkor oda-vissza váltogatva lenne legalább placebó, de így nincs). Pár másodperc alatt lekalibráta magát üvegre is, de kicsit megszépítette azt az üveget a nosztalgia, egyelőre visszaraktam az alupadot, mert azon könnyebben, de főleg halkabban siklik.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák