Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricsard001

    csendes tag

    Sziasztok!

    A problémám azt hiszem egészen egyedi, legalábbis az ismerőseim szerint, bár a bánat tudja mitől olyan különlegesek az elvárásaim.
    Tehát: Úgy két-három éve kezdtem szemezgetni új egerekkel, tesztek, árukereső, fórumok, stb... Egyszerűen nem találom azt a típust, alakot ami nekem megfelelő lenne. Egy időben annyira felhúztam magam az újabb egerektől hogy abba is hagytam egy jó időre a keresgélést. A legkényelmesebb egereim a kétezres évek elején voltak, vagy 30 fokban megdöntött Logitech egerek, jobbkezesek, vezetékesek, az első még görgős, a második ugyanaz csak optikaiban. Utána egy hasonló kialakítású A4 Tech optikai egér, azt váltotta a Logitech MX 518, ami ha nem is teljes mértékben tökéletes, de egy egészen kiváló rágcsáló. Az utóbbi időben a görgője már kezdi megadni magát, és az érzékenysége is kicsit kevés, főleg a Full HD felbontáshoz, de még épen a használható tartományban mozog. Jó pár egeret kipróbáltam persze ezalatt a hosszú időszak alatt, de igazán egyik sem jött be, a problémás részeket később ismertetem is.

    Jobbkezes vagyok, a hossz 18 cm környéke, a fogásom valahol a Palm és a Fingertip között van, inkább a Palm felé eltolódva. De ami a fontosabb szempont, a bal gombot mutatóujjal, a görgőt szintén a mutatóujjal, a jobb gombot a középső ujjal működtetem, a kisujj az egér aljánál ráfog, a gyűrűsujj pedig vagy a jobb gomb alatt és a kisujj fölött, vagy mint az MX 518 esetében, a jobb gomb mellett kialakított 5-6 mm széles peremen pihen. Érdekes hogy a fogási módokat igen, viszont a gombkezelési ujjkiosztást nem részletezik, pedig legalább olyan fontos. Nem szeretném az ujjkiosztásomat módosítani, mert a gyűrűsujjam kevésbé érzékeny mint a középső, és a görgő elérése sem igazán kényelmes középső ujjal nekem. Persze átszokhatnék ha megerőltetném magam, és ha nem marad más mód meg is kell tennem, de nem igaz hogy ne lenne egy nyomorult egér erre a fogásformára.

    A probléma ott van hogy az egerek túlnyomó többségénél nincs hely sehol a gyűrűsujjnak, sőt a legtöbb esetben egy éles perem található azon a helyen ahol pihenne ez a bizonyos ujj. A jobb gombon két ujjal viszont nem lehet finom munkát végezni. Visszatérő probléma még hogy a hüvelykujjnál lévő funkciógombok közül a távolabbit gyakran csak a hosszú hüvelykujjú emberek érik el, ez másnál is gyakran probléma, az MX 518 is ilyen egér. Általában a görgő nyomógombként nagyon feszes, ritkán kényelmes a kattintás vele, ezért lenne jó az elérhető, legalább két funkciógomb. A vezetékes egereket kedvelem, a vezeték nélküliek között azért néha van egy kis késés, esetleg túl gyakran kell tölteni, bár ez típusfüggő. Az sem baj ha nem egy karácsonyfa, vagy legalább ki lehet kapcsolni a világítást a szoftverben. Az ár körülbelül 20.000 Huf környékéig mozog, maximum 25.000-ig, de persze az olcsóbb egerek sincsenek kizárva, ha jó és kényelmes darabról van szó. A Razernek volt egy jobb-balkezesek számára átalakítható egere /azóta ha jól tudom kifutott/ ami jó megoldásnak tűnt ergonómiailag, 30.000 Huf fölött, ott már én is komolyan anyáztam :D .
    A kipróbált egerek:
    1: SteelSeries Rival 310, kellemes kialakítású pontos egér /másnak/, nincs hely a gyűrűsujjnak, egy kellemetlen perem található ott.
    2: Mionix Naos 8200, ezt az egeret nagyon sajnáltam, rengeteget elmélkedtem a kialakításán, a helyes fogáson. Nagyon jó minőségű, igen jó kialakítású egér. Itt is van olyan gond hogy a hüvelykujjnál található funkciógombok közül az első érhető el kényelmesen, a második csak nehezen, kényelmetlenül. Viszont a görgő kattintása nekem nagyon barátságos volt, ez kárpótolt érte.
    Az egér fogása viszont érdekes volt. A gyűrűsujj és a kisujj kényelmesen elfér a kialakított támaszon, viszont ha a kényelmes pozícióban van ez a két ujj, a jobb és bal gombon lévő ujjak túl előre kerültek az ideális kattintási ponthoz képest. Ha viszont a jobb-bal klikkes ujjakat a jó kattintási pontra tettem, nem volt kényelmes helyen a két pihenő ujj oldalt. Csak úgy tudtam igazán kényelmes és ergonomikus módon fogni az egeret, hogy nem egyenesen állt az egér, hanem körülbelül 15-20 fokban balra elforgatva. Két nap múlva sem találtam igazán tökéletesen kényelmesnek, mindig egy egészen picit zavart a fogása, de eléggé ahhoz hogy ne tudjak elfeledkezni róla.
    3: logitech g403 prodigy, egészen kiváló kialakítású és minőségű egér, ultrapontos, viszont szintén mint a Rival-nál, nincs hely a gyűrűsujjnak. Ez volt az utolsó egér amit kipróbáltam, végül a bátyámnál landolt.

    Nézegettem még sokgombos MMO egereket is, de ezeket igazán nem ajánlották FPS játékosoknak /ritkán, de előfordul/ , mint a Razer Naga például, vagy ettől a gyártótól a Razer Basilisk-et, de fizikai valójában még nem volt szerencsém hozzájuk.

    Előre is köszönöm annak aki végigolvasta ezt a novellát, meglátjuk lesz-e megoldás. Minden részletet leírtam, így kevesebb az esély a félreértésekre. Előre is kösz a segítséget!

  • Ricsard001

    csendes tag

    válasz izee #70699 üzenetére

    Már nézek is utána! :)

    Igen, az a bizonyos perem akkor is ott van ha nincs semmi határozott célja a dizájnon túl. Végül is a dizájn az első... Vagy nem?

  • Ricsard001

    csendes tag

    válasz izee #70699 üzenetére

    G400-at lehet még venni így-úgy, de bevallom szeretnék egy kicsit újabb technológiát, valami újat. Belekóstoltam milyen egy vérbeli mai egér, és szívesen folytatnám a tapasztalatszerzést. :D

    A Zowie ZA-nak ugyanaz a formaterve mint a Rival 310-nek. Semmiképpen nem jó.

    Extra magas egerek, ez már érdekesen hangzik. Az Asus Strix Claw-t nézegettem, pontosan nem tudom hogy valahol találtam-e valami kedvezőtlent róla, vagy csak nem voltam biztos a kényelmességében. Felelevenítem kicsit az emlékeimet. A Dream Machines DMx-et viszont nem ismerem, ennek is utánanézek. Ezer THX! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Ricsard001

    csendes tag

    válasz tarBubbles #70701 üzenetére

    Zowie EC2-A . Tehát a kisebb tesó, akkor nagyjából hasonló méretű kezünk lehet. Érdekes amit írsz, én is úgy láttam hogy ehhez a fogáshoz ami nekünk van nagyon határeset ez az egér. A két funkciógomb elhelyezése oldalt neked milyen? A görgő tényleg nagyon hangos? Könnyű vele kattintani?

    Így ahogy fogod hosszú távon is kényelmes a használata?

  • Ricsard001

    csendes tag

    válasz BeStronk #70705 üzenetére

    Átolvastam, bár a gyakorlatba való átültetésével adós maradtam. Mikor elküldtem akkor láttam hogy mit sikerült összehoznom. Sajnálom a formát, teljesen igazad van. Egy spoiler-be tegyétek oda az összefoglalóba mint intő példát. :D

    Az igazat megvallva nem gondoltam volna hogy egy megfelelő egér kiválasztása ennyire stresszes lesz. Megkaptam már mástól azt amit te is tanácsolsz, bár azt hozzá kell tenni általában azoktól akiknek a mai egerekkel és azok fogásával kevesebb gondjuk van. Azok az ismerőseim akiknek hasonló a fogása mint nekem, hogy is mondjam, nem túl lelkesek az egerek általános fejlődési irányával kapcsolatban. Ettől függetlenül amit írsz az igaz.

    Meglátjuk lesz-e eredménye, azért kösz a tanácsokat!

  • Ricsard001

    csendes tag

    válasz Gborr #70707 üzenetére

    A G402 egy nagyon hosszú egér ám! Nem biztos hogy elég lesz hozzá a 19 cm...

  • Ricsard001

    csendes tag

    válasz TIT #70739 üzenetére

    A Razer egerekkel kapcsolatban az ismerőseim körében nagyon változó a tapasztalat, és szerintem ez az igazán nagy baj vele. Túlságosan hektikusan változik a minőség és az élettartam ahhoz hogy ez egy apró probléma legyen, ez teljesen azért nincs így rendben. Azt biztosan nem lehet elmondani róla hogy az egyenletes magas minőséget képviseli, pedig az árazása ezt tükrözné. Nem sok választja el a próba-szerencse alapon történő vásárlástól.

Új hozzászólás Aktív témák