Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Viszlát #22400 üzenetére

    nagyvonalakban amiben tudtom szerint rosszabb a 6d: kereső (97 vs 100%), zársebesség ( 1/4000 vs 1/8000), af pontok (61 vs 11), fejhallgató kimenet, memó kártya foglalat (2 vs 1), + egyéb apróságok, ficsőrök a menüben, és valamivel komolyabb felépítés elvileg...szal sztem nem rossz gép, mondjuk a zár számomra érthetetlen miért csak 1/4000-et tud, amikor a 60d-ben lévő is 1/8000-en csattog...persze ha csak a zoomot használnád rajta akkor kb. mindegy gondolom :)

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • schawo

    titán

    válasz Viszlát #22400 üzenetére

    EU-s (adó) jogszabályok miatt van a félórás limit, nem a gyártók szívatása, ennek megfelelően minden EU-ban forgalmazott készülékre vonatkozik. Viszont az EU-n kívülről származó darabok (ugyanazon típus esetén is) általában nem limitáltak.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Viszlát #22400 üzenetére

    Szerintem most már várd meg a szeptembert, mert lesz Photokina, minden gyártó ott fogja eldurrantani az összes puskaport és tömegével jelentenek be újdonságokat. Ha tényleg jön a 7D Mark II és tényleg olyan lesz ahogy azt pletykálták, akkor kemény egy vas lesz annak ellenére, hogy marad az APS-C formátum, de ez a 40D miatt ismerős lesz.

    A 6D vs 5D Mark III kérdés végére könnyen pontot lehet tenni ha tudod, hogy mit fotóznál. A 6D is remek Full Frame gép, a legolcsóbb a Canon kínálatában, de azért fapados. A legfontosabb különbség az AF rendszerben van, az 5Dm3 jóval komolyabb (41 kereszt-típusú fókuszmező, ezzel szemben a 6D csak egyetlen ilyennel rendelkezik). Szerintem a 6D főleg portréfotósoknak meg táj/épület/enteriőr/csillag fotósoknak lett kitalálva, szóval akik nem olyan mozgalmas témákat fotóznak. Az 5D Mark III meg sporton kívül szinte mindenre jó, egy hangyafasznyit univerzálisabb.

    Nem ugyan az a szenzor van bennük, de annyira kicsi a különbség képminőségben, hogy ha valaki vakon meg tudja mondani, hogy egyik vagy másik fotó melyik gépből esett ki, annak leteszem a hajam.

    Magamnak inkább 6D-t vennék és a megspórolt pénzen meg eggyel több objektívet. De csak mert nem fotózok szaladgáló gyerekeket.

    A fél órás limit sajnos mindig ott lesz. Nem tudom amúgy mihez kell az ennél hosszabb snittek rögzítésének lehetősége. Mi sokat videózunk ezekkel a Canon vázakkal (főleg inkább 5D Mark III-al), de még sosem okozott gondot.

Új hozzászólás Aktív témák