Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz Freddy76 #19797 üzenetére

    Köszi a részletes leírást!
    Megerősítetted a m4/3 melletti döntésemet.

    Mivel még nem tudom én sem, hogy melyik vázat szeretném megvenni, így sokat nézelődöm e téren.

    Jelenleg van egy Pana kiskompaktom és egy Oly E-500 szettem. Az Oly-t imádom, minden téren, csak hiányzik a videó.
    A Pana számomra utálatos kis jószág (kezelés, színek, zajszűrés, sz*r fókusz, makró, stb.), de a videója szuper - a kategóriájához képest.
    Ezekből viszont nem mertem következtetni a mostani MILC-ek tulajdonságaira. Érdekes, hogy neked is ez a véleményed. :)

    Sajna, a videó nekem fontos, mert elég gyakran van rá szükségem.
    Kár, hogy a Sony nem gyárt m4/3-os gépet, mert arról szoktak jókat írni. :D

    Még valami mindenkinek: Ha egy adapterrel M42-es obikat akarok hazsnálni m4/3-os MILC gépen, akkor az mennyire viseli meg a bajonettet mechanikailag? Gondolom, a MILC obik könnyebbek a régi M42-eseknél. :U

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • MC Pite

    veterán

    válasz Freddy76 #19797 üzenetére

    Érdekes mód az EM10 nálam is elindította ugyanezt. Mármint az az érdekes, hogy előtte egyik másik váz sem mft fronton.
    Ha korábban is lett volna nem tudom melyik gép nyert volna (EM10 vs E1). Lehet hogy 1-1 használt kit, majd használni őket egy darabig verseny lett volna abból is:D. Panák (GX7ig) nem ütik meg az ingerküszöböm, de annyira nem nyűgöznek le annak sem a képei (egyébként nagyon fasza ki gép).

    EM10en megjelenés után is gondolkodtam, nálam (talán más is van hasonló cipőben) a kis dof igen előkelő helyen szerepel, meg a jó jpgek (rühellek utómunkázni, nincs rá időm).
    Nikonnál is a fényerős zoomal nyugodtam meg végre (persze a fényerős fix mellett), van a fejemben egy elképzelés általában milyennek szeretném az adott képet, és azt úgyis akarom meglőni.
    Viszont zoom obik terén olyan mostoha (az én szempontjaim szerint) az mft, mint amilyen jól áll fixekkel, kb egyedüliként a 12-40 ami jó lenne, de hát az azért nem olcsó mulatság. _Itthoni vásárlással_ hozzáadok 70et, és kapok hozzá egy E2-őt is hasonló obival (-WR). Igaz, porté obival és általános fényerős fix-el megint kb ugyanott lennék (ezeket akármelyik rendszert használom úgyis kellenek) árban.
    Én azért próbálgatásokra nehezebben szánom rá magam mint Taylor, így többet törpölök mint cselekszek :DDD . Hozzá voltam régebben szokva egyé hw-ekkel hogy ugyanígy próbálgattam őket, szinte ingyen.

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák