Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • No M Tobi

    csendes tag

    Sziasztok,

    megnéztem az ajánlott billentyűzetek listáját, de csak vezetékeset láttam közöttük. Gondolom nem véletlenül, de nekem mégis vezetékesre lenne szükségem :) Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    15 000 körül húztam meg a határt.

    2.Használt szóba jöhet-e?
    Nem zárkózom el előle, de elsősorban újat keresek.

    3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
    napi 10+ óra idodai jellegű felhasználás / programozás.
    Játékra egyáltalán nem használnám.

    4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
    nincs igazán preferenciám, olvasom, hogy a többség a mechanikusat tartja a legjobbnak, de nincs vele tapasztalatom (csak nagyon régről), valószínűleg beérem egy gumiharangossal is. A notebookom billentyűivel például beérném (Dell E7440).

    5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
    Mindenképpen legyen rajta Numpad
    Legalább a CapsLockhoz legyen visszajelző fény, de előny ha a numlockhoz is van.
    Vezetéknélküli legyen.
    Háttérvilágítás nem szükséges.
    Külön funkcióbillentyűk (F1-F12)
    Extra funkcióbillentyűkre (mediaplay és hasonlók) nincs szükségem
    Programozhatóság nem követelmény.
    A fényes billentyűzetek nem tetszenek.
    Legyen csendes.
    A microsoft ergonómikus billentyűzetei tetszenek, de vezetéknélküli kivitelben csak egérrel együtt kaphatóak 20ezer forint fölötti áron, és nekem egérre nincs szükségem.

    Alapvetően egy jóminőségű, korrekt, minőségi anyagokból készült, egyszerű, tartós vezetéknélküli billentyűzetet keresek, különösebb extrák nélkül. Olyat amihez szivesen ér hozzá az ember, és normálisan lehet rajta gépelni / dolgozni egész nap.

    6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz?
    Igen, ISO vagy ANSI mindegy.

    Előre is nagyon köszi a segítséget!

    Üdv,
    Tobi

    [ Szerkesztve ]

    even a bad reason is better than no reason

  • No M Tobi

    csendes tag

    szóval a fenti posztomban van egy elírás, és már nem tudom szerkeszteni. Vezeték nélküli billentyűzetet szeretnék venni :)
    a 15 ezres felső határral pedig ha nagyon muszáj tudok rugalmas lenni, úgyhogy ha örülnék 2 ajánlatnak is. Egy olyan ami belefér a keretbe, és egy olyan ami kompromisszum mentesen hozza azt amit elvárok tőle, de nem feltétlenül fér bele a 15-be.

    és mégvalami: az alacsonyabb profilú billentyűk jobban tetszenek. :)

    Köszi :)

    [ Szerkesztve ]

    even a bad reason is better than no reason

  • No M Tobi

    csendes tag

    válasz Tin #23395 üzenetére

    Köszönöm a választ!
    3 billentyűzetet találtam ami első blikkre tetszik,

    HP K2500 (úgy látom, hogy nincs Caps Lock visszajelző)
    Logitech K270 (előny, hogy az egerem is unifying, uh mehetne egy receiverről)
    Logitech K360 (fényes, ami nem tetszik, de ha netán jobb billentyűzet mint a többi, akkor megbarátkozom vele)
    Rapoo E9070 (tetszik a compakt méret, Caps visszajelző szerintem itt sincs)

    ezek közül van amelyiket kimondottan ajánlanátok, vagy lebeszélnétek róla?

    Köszi,

    even a bad reason is better than no reason

  • No M Tobi

    csendes tag

    Sziasztok,

    tegnapóta keresgéltem kicsit, de elég siralmas a helyzet wireless billentyűzet fronton.

    Ezekről mi a véleményetek?

    HP Wireless Keyboard K5500
    Dell KM714
    Microsoft Sculpt Comfort Desktop
    CHERRY B.UNLIMITED BOARD

    Fontos lenne, hogy magyar legyen (vagy a magyarral megegyező kiosztás), és ollós, jó minőségű.
    A CapsLock visszajelző led és a Numpad pluszpont.
    Szóval én ezeknél jobbat nem találtam, de lehet, hogy csak rossz helyen kerestem. Ha van egyéb javaslat, akár csak márka, szívesen veszem.

    a dell egyébként azt írja, hogy a logitech által fejlesztett unifying szoftver használatával a csomagban lévő egér és billentyűzet egy receiverrel használható. Szerintetek ha egy unifying kompatibilis egérrel használnám azzal is menne 1 usb vevőről?

    Köszi,

    even a bad reason is better than no reason

Új hozzászólás Aktív témák