Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Supatron

    csendes tag

    Sziasztok!

    Magyarországon lehet kapni valahol darabra Gateron vagy Greetech brown/blue kapcsolót? 1-1 darabot szeretnék beszerezni mintának, de eddig nem jártam szerencsével, egy egész keytestert pedig nem szeretnék megrendelni. A válaszokat előre is köszönöm.

  • Supatron

    csendes tag

    Sziasztok!
    Új billentyűzetet keresnék, de tanácstalan vagyok, hogy mit vegyek.

    1.Mekkora összeget szánsz rá? 30-45k HUF környéke.
    2.Használt szóba jöhet? Inkább újat szeretnék.
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Jelenleg egy Drevo Gramr 84 gombos billentyűzetet használok, a csere oka az, hogy pár gomb nem mindig érzékeli elsőre hogy lenyomtam.
    4.Mire használnád a billentyűzetet? Kevés játék, programozás.
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)Mechanikus billentyűzetet keresnék(a jelenlegiben outemu(?) brown kapcsolók vannak), a jelenleginél jobb minőségű keycapekkel.
    6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs, de jó lenne ha EU-ból be tudnám szerezni.
    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) A jelenlegi az ugye ANSI de igazából mindegy.
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) Jó lenne valami kompaktabb billentyűzet numpaddel (de nem ragaszkodom hozzá minden áron)
    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) Extraként jó lenne ha világítana, rgb-t csak akkor szeretnék, ha gombonként állítható lenne a színe. Nem tudom igazából hogy mennyire extra igény még, hogy ha később le szeretném cserélni a keycapeket, akkor ne kelljen egyesével vadászni hozzá "speciális" méretű darabokat.

    A válaszokat előre is köszönöm.

  • Supatron

    csendes tag

    Sziasztok!

    Gondolkozok egy új billentyűzet beszerzésében valamikor a közeljövőben, mert a jelenlegivel nem vagyok kibékülve.

    1.Mekkora összeget szánsz rá? 30-40k körül

    2.Használt szóba jöhet? Újat szeretnék!

    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Egy Drevo gramr 84-et használok, barna switch-el. Néha nem ír bizonyos betűket, általában az o és t betűvel van problémám, néha rá kell "csapni", hogy vegye a lenyomást. Nagyon idegesítő tud lenni. Illetve valahogy nem tudom szeretni ezt a "taktilitást".Ilyen semmilyen, de mégis van ott valami, ha gyorsabban írok akkor szinte nem is érzem a nyomáspontot. A le nyíl gombja is folyamat kiugrál a helyéről.

    4.Mire használnád a billentyűzetet? Net, játék, kis programozás.

    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.). Mechanikusat szeretnék, lineárisat vagy valami "taktilisebbet"(ha van választék a kapcsolókból egy modellen belül az nyilván plusz ), de halkat szeretnék, nem akarom hogy kattogjon-csattogjon, visszhangozzon leütésnél vagy nagyon pingeljen felengedésnél.

    6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs.( Razer véletlenül se érdekel)


    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) Nincs kifejezett igényem, nagyjából megszoktam ezt (us) is.

    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) Jelenleg helyhiányom van azért használom ezt, talán valami tkl ideálisabb lenne,( később meg egy külön numpad baloldalra. Ha van valami tuti vétel, arra is szívesen fogadok ajánlást), FN sor mindenképpen kell.

    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) Valami igényesebb font a kupakokon. Ha az árba belefér akkor pbt kupakoknak örülnék, ha nem akkor esetleg a későbbiekben cserélném. Per key RGB, szabályozható fényerővel jó lenne, hogy valami szolidabb világítást "varázsoljak" rá. Csuklótámasz is jöhetne, de ha lehet kapni külön az is teljességgel megfelel. A magyar/eu beszerzési lehetőség szintén plusz lenne esetleges garanciális problémák miatt.

    A válaszokat előre is köszönöm. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Supatron

    csendes tag

    válasz dqdb #54504 üzenetére

    & dabadab

    Köszönöm az ajánlásokat.

    Ilyet készen és ennyiért nem kapsz,
    Mi lenne a jobb DIY megoldás a megítélésed alapján? Nem feltétlen zárkózok el egy kis forrasztástól ha az egyéb alkatrészek készen kaphatók és nem kell mondjuk fémet "faragni" hozzá. Mennyi idő míg az alkatrészek megérkeznének? Árban mennyivel kéne kb. túllépni a megadott 30-40k-s keretet? Van értelme az időtöltésen kívül?

  • Supatron

    csendes tag

    válasz dqdb #54510 üzenetére

    Duckychannel billentyűzetekről mi a tapasztalat, vélemény? Abból találtam is silent red kapcsolósat készleten. A varmilokból nem találok silent red-es verziót, lehet elsiklottam felettük.

  • Supatron

    csendes tag

    Sziasztok,

    Új billentyűzetet szeretnék vásárolni, a jelenlegi sajnos több sebből vérzik, és gondoltam megajándékoznám magam egy jobbal.
    Mivel nincs sok tapasztalatom ezen a téren, szeretnék egy kis segítséget kérni, hogy ne nyúljak nagyon mellé.

    1.Mekkora összeget szánsz rá? 50k-nál többet nem szeretnék költeni.
    2.Használt szóba jöhet? Újat szeretnék megbízható beszerzési forrásból, külföldről minimum paypal-es fizetési móddal, hogy ne kelljen a legroszabb esetben sokat futni a pénzem után.
    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Jelenleg egy Drevo Gramr 84 gombos billentyűzetet haszálok. Azért cserélném le mert néhány gombot nem érzékel, a switchek érzete se annyira kellemes. Kicsit nehezen járnak, a nagyobb kupakok stabilizátorai pedig ilyen érces zörgő hangot adnak. Néhány
    kupak hüvely része pedig el van repedve.

    De a legbosszantóbb mégis az, hogy néhány billentyű lenyomását nem mindig érzékeli, van amit pedig dupláz.
    4.Mire használnád a billentyűzetet? Irodai munka, játék.
    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)Mechanikust keresnék. A helyi MM-ban megnyomkodtam néhány billentyűzetet, talán azok közül a red switch-esek tetszettek, de elég rövid időm volt, így nem mondanám, hogy egyértelműen azt a cherry/kitudja milyen red swicheket preferálnám. De a választékból a red switchek tetszettek jobban.

    6.Van konkrét modell ami tetszik? Konkrét modell talán a GMMK TKL-je jelenleg amit nézegettem.
    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) Jelenleg ANSI van, a laptop pedig iso

    úgyhogy ez igazából mindegy, amelyik könyebben beszerezhető az adott kritériumokkal.
    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) TKL, a jelenlegi 75%-os se rossz.(az fn sort nem szeretném elhagyni.)
    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) Szolid per key RGB jó lenne, és ha Hotswap-elhető pcb-je lenne akkor idővel szívesen kipróbálnék más kapcsolókat is.

    (a hotswap és az rgb miatt írtam a GMMK-t, nem vagyok ráfixálódva.)
    Ha lehet utólag csendesíteni rajta kisebb modokkal, az előny.
    Ami még nagyon extra, elhagyható igény lenne, az egy baloldalra rögzíthető numpad, ami nem külön eszköz, hanem csak felpattintani baloldalra és működik is, külön gépbe csatlakozó vezeték nélkül.

    Az ajánlásokat, segítséget előre is köszönöm.

  • Supatron

    csendes tag

    Sziasztok,

    Gateron Yellow és Red között van különbség a rugóerőn kívül? Jelenleg Gateron Red kapcsolók vannak a billentyűzetemben.
    Van értelme kicserélni az egész kapcsolót vagy elég rugót cserélni?
    Tudnátok ajánlani valami kenőanyagot is amivel meg tudnám kenni a kapcsolókat ("ha már lúd, legyen kövér" alapon) és valami megbízható boltot ahonnan egyszerre be lehet szerezni ezeket?

    Előre is köszi a válaszokat.

Új hozzászólás Aktív témák