Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Katana28

    csendes tag

    Sziasztok!
    Hol, mennyiért tudok készíttetni kupakot billentyűzethez? E-Element Z 88-hoz szeretnék passzoló betűtípusból ékezetes szettet.

  • Katana28

    csendes tag

    Üdv!
    Nem nagyon vágom én ezeket a mechanikus billentyűzeteket, szóval buta kérdésnek tűnhet, de Logi G915-höz lehet valahogy szerezni magyar kiosztású kupakokat? Gondolom célzottan erre a típusra nem léteznek, de hátha van olyan, ami passzolna rá, vagy ilyesmi.
    Eléggé konkrét kritériumoknak kell megfelelnie a perifériának, és ezen kívül csak a Redragon Horust találtam, ami megfelel ezeknek, de elbizonytalanított egy-két vásárlói vélemény.

  • Katana28

    csendes tag

    válasz pengwin #81586 üzenetére

    Meredek lesz, de az elvárások:

    - Háttérvilágítás
    - Vezeték nélküli
    - Magyar kiosztás, vagy vásárolható cap-ek
    - Teljes méret
    - Alacsony profilú mechanikus
    - Lehessen két pc-hez csatlakoztatni (ha csak ezen múlik, akkor nagy duzzogva el tudom engedni)
    - USB-C a töltéshez (kényesnek tűnhet, de utálom a micro usb-t, ráadásnak szeret kikopni nekem az ilyen csatlakozó)

    Jelenleg egy membrános MX Keys-t használok, ami kezdetben nem reagált egyes billentyűk leütésére, aztán elment a háttérvilágítás, majd az aksi 1-2 hét leforgása alatt. Most egy 3 méteres usb kábelre kötve tudom csak használni. Van belőle ugyan mechanikus verzió, de nem merek megkockáztatni újabb MX-et. Az ékezetes cap-ek hiánya is zavar, mert ha belelendülök, akkor néha tudok még vakon is gépelni, de a megfelelő ékezetes magánhangzókat, esetenként másodpercekig keresem.

    Tisztában vagyok azzal, hogy a G915 is micro usb (ilyen ár mellett ez gáz), de legalább minden másban passzol(na) az igényekhez (ha lenne valami ékezetes sipka hozzá).

    A Redragon Horus mindennek megfelel, csak úgy olvasom, hogy a vezeték nélküli kapcsolattal akadnak gondjai.

    Ráadásul a felsoroltaknál ugye nincs flow, hogy egységesen, 2,4-el csatlakozzak , mint az MX esetében. A BT viszont hagy kívánni valót maga után, legalábbis egy billentyűzetb*zi ismerősöm ezt mondja, de a fejeseimnek is van gondja vele időnként, így helytállónak találom.
    Egyik oldalról rengeteget gépelek, ahol jó, ha stabil a kapcsolat, másikról meg játszom, ahol a pontos, és gyors reakciók lennének fontosak. A két tevékenység, két külön rendszeren zajlik. Azt még ki kell tapasztalnom, hogy melyikre érdemes majd áldozni a 2,4 csatlakozást flow hiányában
    A többi elvárás azért fontos, mert ölemben, kanapén ülve használom (játéknál couchmasterrel).

    Ezért nem akartam belekezdni, mert terjengős, és abszurd elvárások ezek.

  • Katana28

    csendes tag

    válasz Enton #81618 üzenetére

    De, zavar. Köszönöm. Egy éve használom az ISO UK MX billt, és végig zavart, ami a következő évben se változna. Az írás milyensége érdekelne, nem a gyorsasága. Ha a wpm lenne kérdéses, olyan topicot kerestem volna.

    Bizony, a Logitech egyes termékei tudnak saját vevővel, azonos módon csatlakozni (flow tech.). Ez jó volt, mert moderálta a háztartásban megtalálható usb dongle mennyiségét. Főként emiatt választottam az MX billentyűzetet (MX Master egérrel), ami most cserben hagyott, szinte minden lehetséges módon.
    A G915-ben például nincs meg ez a technológia. Ehelyett a különböző módokon lehet csatlakozni, mint egyéb márkák esetében.

    Tényleg szeretném, ha valami minőségi püfölendő esne, mint a Varmilo vagy Keychron, de fontos az is, hogy megfeleljen a feltételek nagyjának, ha nem is mindnek.

    Az általad linkelt VBM109-nek, nincs háttérvilágítása a leírás szerint.

    Kaptam még két tippet üzenetben is. Az egyik a VBS109, ami nem látom, hogy miben különbözik az általad linkelt típustól, de háttérvilágítás továbbra sincs. A másik egy Keychron K5 Pro, ami meg BT, és jelenleg nincs ISO UK se belőle.

    Faragjunk egy kicsit, hátha így lesz megfelelő a számomra.
    Elengedem az alacsony profilú kialakítást, és a teljes méretet (TKL-ig).
    Nem kell, hogy ékezetes legyen, de tudjak venni rá sipkát.

    Következő körben lefaragom a multi device lehetőséget, de akkor két billentyűzetre lesz szükség.

    Mivel hamarosan elengedem az MX egeret, mert a Logi évek óta bizonygatja már, hogy ne bízzak bennük, így egérből is nemsokára két különbözőt fogok használni. Ez magával hozza az usb dongle kánaánt, amit igyekeztem elkerülni: 2x egérre, 2x billentyűzetre, 1x BT fejesre, 1x rádió fejesre, 1x rádió kontrollerre.

  • Katana28

    csendes tag

    válasz pengwin #81716 üzenetére

    Azért vagyok itt, hogy ezt is halljam. Minden véleményt számontartok. Csak hát, ahogy korábban említettem, kanapéból történik a gépelés. Sötétben ezért nem nagyon világítja meg képernyő. Oké, kapcsolhatnék lámpát, de akkor használhatok valami speech convertert is. Mindkettő "valamiféle" megoldás.

    Viszont így belegondolva, régebben egy szintén Logi K360-at használtam. Már magam sem emlékszem, hogy sötétben írtam-e vagy lámpafénynél, de azon nagyobb kontrasztban voltak a felirat színei a kupakéval, mint MX-en, ahol grafitszürke az acélszürkével párosul. Este valóban nem sokat látok belőle, mióta kilőtte magát a világítás.
    Mondanám, hogy teszek egy próbát. aztán megveszem 40-80k-ért az újat, hogy rájöjjek, ez így mégse oké, majd eladjam itt olcsóbban. Rászánom a pénzt, nem érdekel az ára, de azért nem lottón nyertem a pénzemet, hogy visszaforgassam egy másfajta szerencsejátékba.

    Mondjuk, hogy átgondolom. Mi közül választhatnék?
    A VBS/VBM 109 például tetszik, de elég seszínű kupakokkal van ellátva. Van hozzá jóféle sipka, hófehér kivitelben?

  • Katana28

    csendes tag

    válasz dqdb #81726 üzenetére

    #81725 Domonkos És mindenki, aki eddig fáradozott válaszadással:

    Az mind rendben van, hogy milyen vásárlási lehetőségekkel élhetek, de azt továbbra se tudom, hogy mit kellene vennem.
    Eddig két Varmilo-t kaptam iránynak, de meghagytátok, hogy valami világos, kontrasztos sapkával válasszak, na hát, amiket eddig láttam a márkától, azok grafitszürkéből váltanak lépcsőzetesen fehérre, szürkék egy sor naranccsal, vagy csiricsáré gumicukorszín rendszergombokkal vannak ellátva. Ja és volt az a nagyon szép darus grafikával, csak madárf*s színű kupakokkal. Szóval megkérdeztem, hogy akkor mi a helyzet kupak terén. Vegyek hozzá külön, lehet Varmilo-hoz egyáltalán, ami ékezetes, meg fehér is? Hol is találok ilyesmit? Milyet érdemes venni belőle?

    Négy nap alatt kvázi eljutottunk onnan, hogy megkérdeztem melyik típust érdemes venni az OLED tv-ből, mert szeretnék igazi feketét a gaminghez, oda, hogy QLED-et vegyél, mert az nem OLED, és amúgy se használnád ki az igazi feketét. Rendben van, elfogadom, engedtem az elvárásokból. Akkor legalább segítsetek már valamilyen konkrétumokkal.

  • Katana28

    csendes tag

    válasz elite.cs11 #81760 üzenetére

    Mindent azért nem engednék el.

    #81761 Ispy

    Előzőekből.

    Elengedett/elvárások:

    - Háttérvilágítás
    - Vezeték nélküli
    - Magyar kiosztás, vagy vásárolható cap-ek
    - Teljes méret
    - Alacsony profilú mechanikus
    - Lehessen két pc-hez csatlakoztatni
    - USB-C a töltéshez (kényesnek tűnhet, de utálom a micro usb-t, ráadásnak szeret kikopni nekem az ilyen csatlakozó)

    Mivel elengedtem a háttérvilágítást is, amiatt keresünk világos, lehetőleg fehér sipkát. Kanapéból történik a gépelés, ezért nem világítja meg közvetlenül a monitor fénye.

  • Katana28

    csendes tag

    válasz elite.cs11 #81763 üzenetére

    Eredetileg olyat szerettem volna, amivel válthatok két gép között. Az egyiken írni, a másikon játszani szoktam. Na mivel az igények ütköztek, így elengedtem a váltósdit, szóval jelenleg a fontosabbra keresek, írásra. Viszont a BT nem valami megbízható alapból. Ezt már bizonyították a fejhallgatóim, így maradnék a 2,4-nél. Az alacsony profilúról lebeszéltek, mert ritka kombó ékezettel/vásárolható sipkával. Annyira nem is volt fontos, csak a laposka MX keys után nem akartam egyből emeletes marhára váltani.

    Keychron még azelőtt szóba jött, hogy felkerestem volna a topikot, de membrános Logitechen kívül nem sok mindennel volt eddig dolgom, így fogalmam se nagyon van arról, hogy mit érdemes venni. Itt eddig csak a Varmillo-t kaptam tippnek, ezért forog ekörül a téma. Vevő vagyok én másra is, ha megfelel a feltételeknek. Az ár nem fontos, inkább a minőség, és az elvárások.

    [ Szerkesztve ]

  • Katana28

    csendes tag

    válasz Katana28 #81762 üzenetére

    Átgondoltam a témát, és úgy döntöttem, hogy megveszem a Varmilo VBM109-et, és veszek mellé valamilyen világosabb színű sipkát az oldalukról. Mondjuk a "Tetris" vagy "Runes" pakkot. Gondolom azzal nem lennének különösebb gondok minőségben, és kompatibilitás szempontjából se. Már csak egy kérdés van hátra, ami nem egyértelmű.

    A pcx és az afterhours oldal is vezeték nélküliként hivatkozik a típusra, de máshol nem találtam erre megerősítést, még a Varmilo oldalán is "connectivity: wired (igaz, ott VBM108 néven fut).
    Mi az igazság?

  • Katana28

    csendes tag

    válasz mrviceguy #82218 üzenetére

    Nem akartam hangoztatni, de majdnem leírtam, hogy mennyire szegényes a spec. leírás tartalma a saját oldalukon. Na meg tetűlassaú.

Új hozzászólás Aktív témák