Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Billentyűzetre lenne szükségem:

    - ha lehet USBs, laptophoz jó lenne néha használni, vagy átalakítót kell guberálnom valahol. Tán még itthon is van. XD ;]
    - nagyjából 3k lehet rá, de ha meggyőztök, lesz több.
    - normálisabb minőség, komfortérzet, csendes működés
    - volt egy Logitech sima deluxe, vagy tudja fene, a legolcsóbb. Nem tűnt rossznak, de rövid időn belül hangosabb lett, és akadt is kicsit. Nem lettünk nagy barátok, és haragjában meg is halt kb 1 év után (talán kicsit szolidabb takarítási metódusokra lett volna szükség :DDD ).
    Chicony-ból csak régi darabok alapján tudok nyilatkozni, halottakról meg jót vagy semmit.

    - magyar kiosztás
    - ha még az is belefér, lehet multimédiás, de nem kell gombrengeteg.
    - VEZETÉKES!
    - nem fontos, de fekete
    - NEM kell, hogy slim legyen

    Ha a Logi delux megegyezik a 250el, 350-el, akkor annyira nem lenne szerencsés ezeket választani.
    (amúgy egy kb 10 éves A4 techet nyüstölök, nem a legminőségibb érzés, de még mindig működik! :) )

    Előre is köszi!

    Most láttam ezt a HP DT528A-t, mintha az egyetemen nyomkodtam volna, és elég frankó.

    -Attila-

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz vlevi #5458 üzenetére

    Erre a billre gondoltam, de csak hasonoló:
    [link]
    Az enyémhez nincs csuklótámasz, és nem USB-s. Amúgy nagyon hasonló.

    Csak azért írtam a 250, 350-et, mert valaki szerint ezzel megegyeznek. (egyébként mos tis épp a Deluxon gépelek (két példány van, ez még él)), megint érzem, hogy nem szeretem. az "akadóssága", meg nem is olyan csendes, stb.

    szóval ez a hajlogatott formájú régi típus.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz nyunyu #5462 üzenetére

    A felsorolt billentyűzetek közül a "Deluxe"-ra hasolít a legjobban csuklótámasz és egér ;) nélkül. Az aljára ennyi van írva: Deluxe Keyboard, Made in China (B) :U , Model name: Y-SU61, ez utóbbira keresve meg is találod a pontos képeket.

    Egyébként lehet felőlem Genius, vagy A4tech, vagy ami csak van, várok márkaneveket is.

    Amikkel még találkoztam, és elsőre jó benyomást keltettek a Dell, Dtk, Hp billentyűzetek, de ezekről nem sok információt találtam (pontos típusok, elérhetőség).

    Icon7 classic-al valakinek van tapasztalata?
    ááá most látom az off részt :) - ezekszerint nem valami pozitív az Icon7 értékelése.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    USB-s billentyűzetet keresek.
    fő követelmények: tartósság, gépelési komfort, csendes, nem rozoga lötyögős, magyar kiosztás
    pozitívum:
    multimédia, márkanév ;), külalak, hagyományos, nagy enteres
    árkategória: minél olcsóbb, ha nagyon jó lehet ~5k HUF (csak hogy a Quietkey-t se zárjuk ki ;))

    nagyon sokat végignéztem már neten, élőben meg sehol nincs kiállítva mind.
    Érdekes lehet:

    HP 528A (vagy más típus ha van)
    Dell - nagyon sok típus van, quietkey kellene azt hiszem, jó lenne egy eligazítás, melyik melyik (hamisítják őket?)
    MS Wired 600 - rohadt árgép mindig csak a desktop-ot dobja ki, de nekem csak bill kell.
    Trust Convex 17615, feltűnően hasonlít a MS Wired-re külsőben (gyártói kép oldalról).
    Trust Black Stream - 16202
    A4 tech KD600 - minőség?
    Logitech 250, 350
    Gigabyte Force K3 - tényleg megér annyit, mint egy HP, vagy DELL? Nem vagyok nagy játékos, de a minőséget meg tudnám szeretni.

    No, elég sokat felsoroltam, de még jöhet akár más is.
    Jelenleg egy Gigabyte 6150-et használok, nem helyette, hanem mellé kellene egy. Ez viszonylag új, hangereje nekem már jó, elég rövid úton jár, és egyelőre nem csattog túlzottan, ami nem tetszik, hogy nyeklik-nyaklik ha felemelem, nem a legjobb minőségérzet (ezt csak azért írtam, hogy legyen valamilyen viszonyítási alap).

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz DBAtti #8513 üzenetére

    sajnos kifutottam az időből, még hozzácsapnám a listához
    Logitech K200
    DTK mint márka, úgy rémlik egész jó volt az egyetemen taperolt példány, típusra persze már nem emlékszem. :(

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz vlevi #8515 üzenetére

    "Egy lehetőség van, nem kell bedugni." :DDD
    Valahol még láttam pedig, emlékeim szerint 3500 körül, de lehet hogy egyedi eset, polcon ragadt példány.

    "K200 : Használható. Puha, csendes az is, mint az MS Wired 600, de valahogy mégis más."
    Ezt ki tudnád fejteni kicsit bővebben? Jobb, vagy rosszabb? Hosszabb úton jár esetleg, vagy nem olyan határozott a nyomáspontja?

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz vlevi #8519 üzenetére

    Értem, köszönöm az infot!
    A többivel kapcsolatban esetleg valami tapasztalat?

    Mindenkitől kérdezem:
    A mindenfelé megtalálható átmatricázott német, használt Dell-ekről mit érdemes tudni? Találtam 8135-öst 2500-ért, képek alapján tényleg szép, de hát ki tudja, javított, vagy van benne már milliárdnyi leütés, stb.
    Illetve szürke színben hirdetnek Dell L100-ast (entry?), 1000HUF alatt, akár pár hó garanciával. A szürke éppen nem tetszik, de 8-900HUF-ért egy Dell, nem rossz munkásbillentyűzet.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Cheesy #8673 üzenetére

    Munkahelyemen szintén van egy nagyon hasonló darab, csak nincs görgő, se tekerő, de ha minden igaz, hangerő gombok vannak azon is ilyen kialakításban az insert, home, pgup... sor felett ugyanilyen billentyűkkel. Azoknak érzésem szerint lehetne hosszabb útja, határozottabb nyomásponttal, de hosszabb ideig még nem használtam. Ami nagyon tetszett az a baromi masszivitás, fém keret, nagy tömeg, minőség.

    Én innen a fórumról vettem 2500-ért magyar szitázású(!) új (fóliás, bontatlan) Dell KB212-t. Nem tudom csak a funkcióbillentyűkben különböznek-e. Szerintem kellemes, nem teljesen hangtalan, de a Gigabyte 6150-emhez képest jobb a billentyűk járása, van útja, noha slim, nem jár kopogósan, és ami szerintem sok olcsó billentyűzet defektje: nem zörög a space, se az enter, és "hagyományos" kiosztású nagy enterrel, fektetett 6-os csoport a kurzormozgatók felett. felemelve sem nyeklik-nyaklik, mint a Giga, a vastagabb házszerkezet meggátolja abban, nem atombunker, de megfelelően merev.
    A dőlésszöget beállító lábak oldalra nyílnak.

    A komfortot Logitech K120 és Deluxe 250-nél (+ azok multimédiásitott vátozatai) jobbnak értékelem, azoknál a puha járás szerintem már túlzottan puha, elkeni a nyomáspontot, ami hosszabb távon számomra zavaró.

    Amúgy tök jó lenne, ha normálisan forgalmaznák itthon is a DELL billentyűzeteket: nem lenne egy vagyon a boltokban, lenne egy típuslista, mert megszámlálhatatlan módosulata van egy-egy darabnak, a kódot meg nehezen találja ki az ember, illetve egyáltalán lehetne kapni őket (mindegyik fajtát).

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Új hozzászólás Aktív témák