Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Molydeus

    őstag

    válasz Molydeus #86039 üzenetére

    KS-3X47
    Ma meg is érkeztek. Ha valaki olcsón szeretne Alis mércével nézve gyorsan switcheket, akkor a smoother továbbra is az egyik legjobb store.
    Természetesen nem volt még időm átpakolni a Q8-ba, úgyhogy csak kézbe fogva próbálgattam össze az itthon lévő lineáris Gateronokkal, amikkel érdemes (Silent stem és PC tető kiesik). Ez most yellow verzió, úgyhogy amiből van ilyen, ott abból vettem ki egyet, cherry picking nélkül. Ezeket náztem össze: alap KS-3X (a fekete nylon), "milky top" Pro, Oil King (a gyári rugóval), X (szintén a gyárival) és az új
    Szigorúan első benyomások:
    - Hang: az egészet vettem figyelembe, esetleges súrlódással, leaf pinggel és rugópengéssel együtt, a mélyebb a jobb alapon. Nálam ez a sorrend:
    KS-3X47 > KS-3X > Oil King > (X) > "milky top" Pro

    Furcsa, de az új tudott mélyebb lenni, mint az eddigi favoritom a KS-3X. Anno engem meglepett, hogy a "milky top" Pro-nak magasabb a hangja, mint amit egy teljesen nylon háztól vártam volna, ezért arra számítottam, hogy az új a felső része miatt a fekete és a "milky" között lesz valahol. Nem jöttem rá, hogy mitől lett mélyebb, de nagyon tetszik a hangja.
    A Pro-nál érdekes módon sokkal jobban hallom a Yellow rugó pengését, mint ugyanebből a Red-ét. Ennyit számít az a +5g? :F
    Az Oil King közelről egy kicsit tompább, de nem mélyebb hang, mint az első kettő.
    Szegény X az iszonyat gyári rugóval minősíthetetlenül peng, ami elnyom mindent, de ha kézzel kent rugót raknék bele, az erősen szubjektív, szóval majd ha lesz időm a 105-össel baglube-ozni a TX-eket, akkor azzal talán jobban összevethető lesz a többivel.
    Ha óvatosan nyomkodom (így került a sorrendbe), akkor jelenleg a bottom-out-ja mélynek tűnik, a top-out (szokták ezt így hívni? :D ) inkább magas, összességében inkább az Oil King alá sorolnám

    - Sima járás: ezt is inkább egyben néztem, nem próbáltam "elemezni", csak azt írom, ha valami feltűnt egymáshoz képest. A sorrend ez lett:
    Oil King = X > Pro > KS-3X47 > KS-3X

    Korábban írtam, hogy az Oil King kenése szerintem nagyon más, mint amit a Pro-ban megszoktam, ami a 20mm-s rugóval ad egy "jól kent gép" érzetet a Pro "finom műszeréhez" képest. Kicsit olyan az Oil King, mintha nem is a felületek lennének kenve, hanem egy olaj fürdőben lenne (és itt nem túlkenésről beszélek). Személy szerint viszont inkább a műszert keresem egy billentyűben, nem egy dugattyút és ebből a szempontból az X zseniális, légiesen könnyű, de a Pro sincs sokkal mögötte.
    KS-3X47 egyértelműen a Pro iskola, de... elsőre azt gondoltam, hogy talán kifogtam egy kevésbé jól sikerült darabot, úgyhogy elkezdtem az összeset végig nyomkodni, de a vége az lett, hogy ennek/ennek a batch-nek van egy kis súrlódása. Szétszedtem, a stemen olyan minimális a lube, hogy csak megfelelő szögben, erős lámpa mellett látszik egyáltalán. A ház felső részén semmi. Ellenben a fekete alsó részben jól látszik, hogy a legtöbb kenőanyag nem a railekre jutott, hanem a rugó talpa alá és egy kicsi a szárat befogadó cső külső oldalára is. Azt tippelem, hogy a Gateron meghallotta a Pro-k pengő rugójáról szóló kritikát és így orvosolta, sikerrel amúgy, mert nincs rugóhangja.
    Nyilván nem cherry, de még csak nem is egy Gateron SIlent Red, de azért érezhető.
    A KS-3X utolsó helye pedig erősen relatív, mert csak ebben a mezőnyben egyedüli kenés nélküli switchként került ide. Azok közül, amivel eddig találkoztam ez a ház lube nélkül is nagyon sima (nyilván nem X stem szintű, de akkor is).

    Ebből a két sorrendből ránézésre az jönne le, hogy az Oil King kellene, hogy tetszen a legjobban, ehhez képest ha kiszedtem a Q8-ból, meghirdetem őket. :D (Ha valakit érdekel, szóljon, 110db van belőle).

    Egyelőre ennyi, de mint tudjuk, a puding próbája, az evés.

    M.

Új hozzászólás Aktív témák