Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz micafighter #82912 üzenetére

    egy Cherry MX kapcsoló gyári reszelésén már csak egy rugó csere is rengeteget javít
    Amíg nem próbálta az ember, addig el sem hiszi, mennyire nagy a különbség, és ehhez elég egy nem megkent Geon vagy TX rugót tenni a gyári helyett, és helyből feleannyira karcol a homok benne. Reszelni persze még így is fog utána egy ideig, de kellemesebb érzés bekoptatni így, mint gyári állapotában.

    Nálam a képlet manapság egyszerű: Gateron Milky Pro, Gateron X vagy Hyperglide.

    A Gateron Milky Pro gyárilag meg van kenve, nekem megfelelő volt a kenés konzisztenciája, így elég egy rugócsere megkent TX/Geon rugóra. Az első batchből rendelt kapcsolókból mindjárt kifutok, nem tudom, hogy mekkora a szórás batch és batch között, szóval lehet, hogy pihentetem ezt a vonalat, bruttó 36-38 centre jön ki egy kapcsoló+rugó.

    A Gateron X gyárilag polírozott, így bármiféle kenés nélkül simán jár, és ha nem olajjal keni meg az ember, hanem mondjuk 205-tel, akkor rosszabb lesz. A gyári rugó instant kuka, azt cserélni kell megkent TX/Geon rugóra. Korlátozott az elérhetősége (régiónként egy-egy vendor árulja csak), MKEU-nál akad még, bruttó 72-74 centre jön ki egy kapcsoló+rugó.

    Ha plateless vagy oldschool billentyűzetről van szó, akkor Hyperglide, először rugócsere nem megkent TX/Geon rugóra, bejáratás, aztán kenés (kapcsoló + rugó). Ez utóbbi fázis még csak elméleti szinten létezik nálam, mert amennyire utáltam a reszelését az első 1-2 hétben, azóta már azon agyalok, hogy hagyom úgy, ahogyan van, mert hangra oké, a rugó nem peng, érzésre is tetszik (a második ilyen billentyűzet pedig közel 2 hete stabilizátorokra vár ...). Ilyen kapcsolót Taobaóról vagy Geontól érdemes venni (és nagyobb mennyiségben a szállítási költség miatt), az utóbbitól akciót kifogva Taobao árat lehet elérni, bruttó 34-36 centre jön ki egy kapcsoló+rugó.

    Mókás dolog, hogy amennyit ekéztem itt a Cherryt, az utolsó és a következő építésnél is Cherryt használok. Semmilyen téren sem a legjobbak, sőt, mégis a végeredmény mégis egészen jó és megvan a maga kedvelhető karaktere (mármint a fekete, a kék kapcsolójukat továbbra is az egyik legrosszabb clickynek tartom). Úgy tűnik, hogy rám is igaz lesz az, hogy Cherryvel kezdtem és kisebb-nagyobb-még nagyobb kitérő után végül visszatérek a Cherryhez (tervben van, hogy valamikor a barnának is adok egy újabb esélyt, mert azt anno szerettem).

    a gyári rugóknál elég nagy toleranciával dolgoznak
    Ezt én úgy közelíteném meg, hogy nem batchen belül ekkora az eltérés, hanem batchek között nem vállalnak kisebbet (és ott is valószínűleg sokkal kisebb, mint ami vállalnak).

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák