Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alan[HUN]

    senior tag

    válasz micafighter #69410 üzenetére

    Cerakoteot nem fogsz tudni otthon csinálni, mert egy levédett anyag és csak hivatalos applikátorok tehetik fel, Budapesten és azt hiszem Sopronban van egy, de cerakote.com-on is rá tudsz keresni. Egyébként az R2 Bake már nem olyan vész, láttam képet, az illetőnek az USB körül olyan volt, mintha mókus rágta volna ki, de egyébként nem volt vele gond :) Illetve az o-ring bounce, nem flex, nem a pcb hajlik, hanem a pcb +plate együtt mozog rugalmasan.

    Amiket küldtem, azok mind o-ring mount boardok, szóval ha a bakeneko nem jön be, azok sem fognak, hasonló árban, ami kicsit más az az Alexa, és az Ikki68 R2, Babylon (ha jön) és a Nascent, itt is az elérhetőség kérdéses, illetve ezeknél szintén csak az a közös, hogy egyik sem egy klasszikus merev gasket mounted board, de ezen kívül változó, hogy melyik pontosan mit kínál/mennyire elérhető, szóval azért ezeknek utána kell nézni.

    [ Szerkesztve ]

  • copass

    veterán

    válasz micafighter #69410 üzenetére

    otthon is feltudod rakni, csak macerás mert van eszközigénye.tisztítani,festeni,égetni,stb.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • dqdb

    nagyúr

    válasz micafighter #69410 üzenetére

    azt gondom előtte simára csiszolnátok?
    Csiszolni nagyon nem szabad, homokfújással (vagy más hasonló anyaggal) lehet az anodizálást óvatosan eltávolítani, ami az alumínium legfelső rétege (az anodizálás ugyebár nem bevonat, hanem az alumínium felszíne kap gyorsított oxidálást és esetleg színezést). Maga a cerakote is egy rendkívül vékony bevonatot jelent (0,02 mm), szóval ha csiszolással vagy más hasonló durvább megoldással tisztítod meg a felületet, akkor tönkreteszed a komponensek pontosságát.

    A Bakaneko öntéssel készül, így azokat a hibákat, amelyek az anodizálás foltosságát okozzák, el fogja fedni a cerakote, de azokat a hibákat, amelyek a nem tökéletesen sík felület miatt jelentkeznek, nem.

    A Prophettel is szemeztem, de egyrészt a Geekhacken van több update is PCB problémákról, az kicsit elvette a kedvem, illetve Jae buildjében valahogy nem tetszett a hangja, bár neki bejött, úgyhogy azért szar nem lehet
    Ha Jae második buildjét érted ezalatt, ahol CF plate-tel próbálkozott, akkor azt felejtsd el, az a stream egy igazi mélypont volt a részéről, és az a billentyűzet kizárólag puha műanyag plate-tel jó, de azzal nagyon jó (valaki tett kísérletet FR4 plate-re, és az sem működött). Maga a billentyűzet enyhén muted hangzású a rugalmas felépítés miatt, a full plate/half plate és nylon/PP is módosít a hangon, szóvak ha kopogósabb hangzás a cél, akkor hangosabb/long pole kapcsolókkal érdemes próbálkozni (nálam a half nylon + Lavender páros halkabb, mint mondjuk egy Corsair silent reddel, a full PP + Tangerine hangosabb).

    Szinte csak az USA-ban fordult elő PCB probléma az egyszerre regisztráló oszloppal, amelyre firmware-ből van megoldás. Az ottani szállítmányba az MCU-ból a jelek szerint egy gyengébb binning került a nyák gyártójától, és bizonyos külső fizikai körülmények között előjön a probléma. A firmware-ben módosítva a mátrix kiolvasását ez megkerülhető (valamint tetszőleges 60% tray mount nyákot is bele lehet tenni).

    Viszont ha jól vettem ki a szavait, ez egy merev, keményebb gépelési élményt ad, kevesebb flexel, a GMMK Pro mellé meg nem biztos, hogy akarok még egy merevebb billentyűt, bár az nyilván pár kategóriával a prophet alatt van :)
    A Prophet éppen a rugalmas felépítésre jó példa, főleg half plate-tel. Gépelés közben is látható a flex, annyira.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Alan[HUN]

    senior tag

    válasz micafighter #69410 üzenetére

    Van egy elfekvő e-white Maker Phantom eladó a szerveren ahol vagyok, szerintem ki lehet hozni $200-250-re (eredeti áron 190 volt és áron alul is szabadulna a srác tőle, viszont a wirelesst leszámítva a Bakenekonál jobb), ha érdekel dobj pm-et és megkérdezem a részleteket :))

Új hozzászólás Aktív témák