Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaben22

    senior tag

    válasz daehun #58023 üzenetére

    Low profile mechanikus billentyűzetből nincs sok. Sok billentyűzetem meg nagyra értékelt kapcsolóm van, de sajna nekem is van némi fixációm a "nem magas" billentyűzetek iránt. Én egy ideje már egy Sharkoon PureWritert (Kailh Choc switches) használok, van piros meg kék kapcsolós billentyűzetem is belőle. 10-11-ért vettem őket, annyiért megéri szerintem, de a teljes magyar árat holtbiztos, hogy nem adnám ki értük. HAVIT HV-KB390L egyébként ugyanaz. Szerintem és más szerint sem annyira rosszak, amiért mégsem ajánlott az a keycap. Az valóban lepkefing és bizony el fog kopni. Cserélni meg jelenleg nem tudod 2 okból: 1. mert nem standard kiosztású, 2. mert nincs is túl nagy választék jó minőségű low profile kupapokból.

    Létezik belőle TKL kivitel, amit keresel, de dedikált mute gombbal én nem tudok low profile mechanikus TKL-t. Azt mondtad leginkább csak mute kell. Ha FN vétó, akkor én egyszerűen remappelném az egyik nem használt gombot erre a célra (scroll lock tökéletes jelölt). Linux alatt gyerekjáték, biztos Windows alatt is megoldható. Van egy Tesoro low profile billentyűzetem is, ott pont ezt csináltam (egyébként itt találsz képet a 2 billentyűzet "magasságáról"). Kettő közül egyébként talán Tesoro lenne az ajánlottabb (bár voltak gondok a quality controllal meg a kapcsoló forrasztásával többeknek, nekem is) a keycapek miatt, bár a typeface elég hányás gémer... Egy Edigital elárazás miatt 10 körül vettem azt is, annyiért megérte :).

    Ezen felül van még Cherry-nek is low profile kapcsolója, billentyűzetek teljesség igénye nélkül: Corsair K70 MK.2, Cooler Master sk630, FILCO Majestouch Stingray. Nem hiszem, hogy bármelyik is ajánlott lenne.

    Van még a custom billentyűzet piac, de azok tipikusan drágák. Még ha te építed magadnak akkor is. De ott is belefutsz a keycap problémába.

    Magyar kiosztás az ISO kiosztás csak a bill. feliratok mások (UK, német...).

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

Új hozzászólás Aktív témák