Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz 01velemeny #22577 üzenetére

    A képen lenyomott billentyűn nincs o-ring.

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • 7

    addikt

    válasz 01velemeny #22577 üzenetére

    Egyetlen határozott nyomással helyezem rá a billentyűsapkát a kapcsolóra. Nem trükközök semmit, nem kell pöckölni sem. Amikor a 4 gyűrűvel megkínált keycap beragad, akkor a ház és a szár közé ragad be benyomáskor, nem kintre gördül.

    - Összenyomható a ring szinte csak tized mm-re és így be tud nyomódni, szinte normál állapotba a stem ez esélyes -- Ez elképzelhető
    - A stem tehetetlenségét kihasználva le lehet csapkodni a billentyűsapkát -- Ez biztos nem, nem kell ilyeneket trükközni
    - Nagy nyomáskor a gumi ráugrik az MX kapcsoló külső kávájára -- Ez sem. A kapcsoló kialakítása miatt teljes mértékben valószínűtlen, és levételkor nem a billentyűsapka tövén lenne az O-ring, illetve alkalmasint le is csúszna.
    - Ordenáré marhaság az egész probléma felvetése, nem így néz ki a billentyű, nincs igazad, más a magasság, stb. -- Ezt figyelmen kívül hagyhatjuk.
    - Objektív paraméterekkel cáfolható geometriai tévedés, megfelelő prezentációban -- Erre már utaltam az első ponttal kombinálva.

    Szerintem teljesen egyszerű, hogy mi történik:

    - A kapcsoló 3,6 mm-es hossza rövidebb a billentyűsapkán található "anyáénál". Amikor egy o-ringes billentyűsapkát lenyomsz, akkor nemes egyszerűséggel letolod a kapcsolót az útja aljáíg, amire rátolod magát a billentyűsapkát. Az o-ringben van annyi rugalmasság, hogy határozott nyomás esetén teljesen be is tud csusszanni a kapcsoló.
    - 4 gyűrű esetén már picit becsúszik a legalsó gyűrű a mozgószár és a ház közé is, azért ragad be a billentyű.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák