Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z04RD

    csendes tag

    Sziasztok!

    Billentyűzetet kéne vennem, mert a jelenlegi kezd döglődni, és egyre tanácstalanabb vagyok.

    A legfőbb szempont. Legyen halk. NAGYON halk. Kb. mint a Trust GXT 280.
    Halk tompa kopogás még belefér, de az olcsó műanyagokra jellemző "magasabb hangfrekvencián" történő "csettegés csattogás" ami kicsit recsegős, az már nem kell.
    Fontos szempont lenne, hogy wireless legyen, de képes vagyok erről a tulajdonságról lemondani a csend javára (de akkor tényleg hoznia kéne egy GXT 280 szintet).
    Normál 104-es kiosztás. Azaz Í betű az A alatt, két soros Enter gomb, nem pedig az egy soros fölötte az Ú, Ű gombokkal. Meg lehetne szokni, de még nem akarom. Ez talán még a Wireless tulajdonságnál is fontosabb lenne, bár ha a felső kettő teljesül akkor hajlandó vagyok átszokni egy új kiosztásra.

    Érdekes lenne ha megvilágított lenne a billentyűzet (lehetőleg kék, hogy ne üssön el a többi ketyerémtől), de egyáltalán nem szempont, csak jól nézne ki.
    Pozitívum még ha egér nélkül is kapható lenne. Nem baj ha benne van az árban, de ha úgysem fogom használni, tartaléknak minek porosodjon.

    Amint az kiderült a GXT 280-al már találkoztam, de a Trust név nekem minden csak nem a megbízható minőség záloga.
    Nézegetem még a Gigabyte termékeit, de nulla tapasztalatom van velük, és sehol nem volt kibontva egy sem, hogy kicsit megcsapkodhattam volna, hogy mennyi zajt is kelt.
    Hallottam az Ozone-ról de drágállom kicsit. 10k körüli árban gondolkozom, de jó lenne ha a 10-est nem lépné át az árcédula, és az Ozone, a legolcsóbb helyen is 12k, és ha még szállítást is fizetnem kell akkor hamar nem megérős árba kerül.
    Nézegettem még a Rapoo billentyűzeteit. Vegyesek az érzelmeim. Tetszene, mert helytakarékos, ollós megoldású laptop klavi, de kínai, több helyen szidják, és nem érzem a videó tesztek alapján olyan halknak.
    A postán úgy látom újabban Fujitsut használnak, és elég csendesnek tűnt anno a Mediában az is, de a postán mikor klimpírozik rajta az ügyintéző, akkor már nem olyan meggyőző a hangja. Gondolom az új az csendes és idővel "bekopik" majd szépen hangja lesz. Mint a mostani klavimnak is majd 3 év után.
    Ami tetszene az a Logitech K360, de megnyomkodva totál kudarc. A gombjai lötyögősek, olcsók és nem csendes. Pedig a design jó, kompakt, jól esik rajta a gépelés, pontosan eltalálom a billentyűt a kis méret ellenére is, pedig nekem XXL kezem van, csak hát a hangja meg a minőségi érzet hiánya és főleg egy logitechtől ez kiütötte. ZS opcióként még a listán van, de csak ha nagyon nincs más.

    Bárkinek bármi tanácsa, hogy miket lenne érdemes megnéznem? :O :O :O

    Lemaradt, csak utalás szintjén derülhetett ki: Természetesen elsődleges szempont az is, hogy magyar kiosztású legyen!

    [ Szerkesztve ]

    Van rajtam egy kockás szoknya, nem vagyok még hozzászokva!

  • jim bcs

    MODERÁTOR

    válasz vans? #16372 üzenetére

    LOGITECH Wireless Keyboard K360
    RAPOO Wireless Multi-media Touchpad Keyboard E2700
    RAPOO Bluetooth Ultra-slim Keyboard E6100

    Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

  • arminlok

    senior tag

    Sziasztok

    Most vettem egy k360 logitech billentyüzetet és itt ülök az azstali pcnél és néha csak igy elfeljt irni. Ha felemelem/odébb rakom akkor megint fogja a jelet. A gép bevan forditva a falhoz és hátul van az usb port ugye, de a köztük lévö távolság akkorsem több mint fél méter. Két hete vettem elvileg az elemnek két évet kéne kibirnia szerintetek mit csináljak? Probáljak egy elemcserét vagy vigyem vissza? Baromi zavaro tud lenni

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Vegyes-mindenes használatra keresnék egy rádiós billentyűzetet, ami nem kellemetlenül apró ahhoz, hogy alkalmanként hosszabb szövegeket is gépeljek vele, viszont elég kicsi és könnyű, hogy viszonylag kényelmesen ölbe lehessen venni, majd félredobni félkézzel, mikor épp nincs rá szükség.
    Ezeket a multimédia gombokat szeretném (ezeket hiányolnám, a többi csak útban van): hangerő- fel,le-ki/be, stop/start, szám előre/hátra

    Nem kimondottan láttam még "tökéleteset", de első körben a Logitech.hu-n néztem szét, ahol erre a kettőre szűkült a keresésem:
    K270 -> hagyományos gombok, közepes méret, rossz funkciógomb kiosztás
    K360 -> lapos gombok, kis méret, ideális funkciógomb kiosztás

    Egyrészt nem tudom, hogy a K360 alkalmas-e arra, hogy legalább olyan hosszú szöveget gépeljek be gyorsan, mint ez a hozzászólásom (amúgy tetszik).
    Szeretem, ha könnyű leütni a gombot. Nem tudom, hogy ez a K360 "gumis" hatású (tompán súrlódó) vagy pillekönnyű (mindkettőt kinézném belőle így látatlanban).

    Másrészt nem tudok egyértelműen rájönni, hogy ezek közül legalább az egyikből létezik-e valódi magyar gombkiosztású változat és hogy ahhoz hol lehet hozzájutni. A logitech.hu-n egyikből sem tudtam Magyar-t tenni a kosárba. Google-el keresgélve HUN kulcsszóval láttam olyan hirdetésfényképet, ahol magyar zászló volt a dobozukra nyomtatva (dobozfénykép a hirdetésnél), de a termék képén (akár a dobozon szereplő gyári fotó, akár maga a termék fényképe) nem láttam ékezetes karaktereket, csak angol gombkiosztást (A K270-ről pedig nem is nagyon találtam ilyen képeket, kevés helyen árulják).

    Harmadik: Van tippetek olyasmi billentyűzetre, amit keresek (ezen a kettőn kívül, valami hasonló)?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    (#17049) Locutus

    Ja, ezt listázta is a logitech.hu, méghozzá úgy, hogy Magyar kiosztással is a kosárba lehet náluk tenni, bár nem túlzottan rajongok a touchpad-ért (a numpad is hasznos lehet néha, de a touchpad is csak ritkán jönne jól).

    Az nem tetszik benne, hogy kevés rajta a dedikált multimédia gomb (pedig fizikailag elférnének), ellenben úgy nézem, hogy a standard F[x] billentyűk és az extra funkcióik fel vannak cserélve. Biztos meg lehet szokni, de úgy sejtem attól is függ, hogy mikor mit csinálnak, hogy fut-e a Logitech szoftvere vagy sem (szóval ahány szituáció: UEFI post, Windows, Linux, pár év múlva újabb Windows, annyiféleképp viselkedhet és csak támogatott Windows-al multimédiás ; vagy csak azzal lehet nem az...? :U).

    (#17056) genndy

    Ha nem a szokásos helyen vannak az ékezetes betűk, az nekem rosszabb, mint a sima angol a kiosztás. (Nem is nekem lenne fontos a Magyar kiosztás, én nem szoktam nézni gépeléskor, csak néha-néha más is használja, aki örül, ha magyaron elgépel...)

    ---

    A K360 valószínűleg jön később Magyar kiosztással is, csak még túl frissek (esetleg létezik ez már mai is)?
    (Egyelőre működik a régi bill., csak már le kellett vágnom a felesleges extra gombokat az áramkörről, és most a hangerőtárcsa is elkezdett saját életet élni, szóval meg vannak számlálva a napjai.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Locutus #17151 üzenetére

    Kár volt benéznem ebbe a topicba, mert általában ez vezet oda, hogy egy egyszerű problémát nagyon nehezen nem oldok meg, hanem a kelleténél több időt és energiát ráfordítva valami teljesen másra lukadok ki az eredeti elképzeléshez képest. :))

    A Rapoo KX-ből további keresgélés szerint sincs ISO csak ANSI, de végignéztem a Rapoo többi cuccát, amiből beszerezhető ISO (német), és ez az E9090P ugyan lassan minden eredetileg lefektetett kritériumom áthágja, még csak nem az először felvetett másodlagos preferenciák felé húzva, de esztétikailag nagyon tetszik és használhatónak is tűnik, mert ha már van, akkor legalább szép nagy is az a tapipad, így akár már tényleg jó is lehet valamire, illetve egész nagynak tűnnek a billentyűk is (kisebbek a felesleges hézagok, mint a Logitech K360-on) --- csak épp drága, nincsenek fix média gombok (még érintőgombként se), és nem olyan niche, mint a KX a lineáris mechanikus kapcsolóival, ami indokolhatná az árát (bár még mindig szebb, vékonyabb, fémesebb és olcsóbb, mint a Logitech hasonló cucca [K830], de eredetileg ~10k-ig keresgéltem, ez pedig német postával már 89+5 EUR, ~28k :o ).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • gtasystem

    őstag

    válasz nyunyu #17296 üzenetére

    és a szigetes kialakítás nem segít ezen?
    a logitech K360-at próbálgattam egész kényelmes gépelésre viszont a matricázás az nagyon gáz ennyiért..
    akkor már inkább egy genius az legalább nem matricázott és ha ugyanaz a mechanika van benne akkor végülis teljesen mindegy nem?..
    (ezt még nem tudtam kipróbálni)

    [ Szerkesztve ]

    http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

  • Nyx89

    aktív tag

    válasz gtasystem #17298 üzenetére

    A K360-nál nem a matricázás gáz, mivel """precíz""" és relative sokat kibír. Inkább a gépelési komfort a vicc, picit ragadós érzés volt, és nem is egyforma a nyomáspont az egészen.

  • Dzsozi56

    tag

    Üdvözletem mindenkinek!

    Kinéztem a Logitech-től egy wireless billentyűzetet (K360) és egy wireless egeret (M235).
    Azt szeretném vásárlás előtt megtudni, hogy a két eszköz együttműködik-e egymással, vagyis ha a bármelyikükhöz járó vezérlőegységet a PC USB portjára kötöm kommunikál-e egyszerre mindkettővel? Állítólag mindkettő kompatibilis a Logitech Unifying vevőegységgel!?
    Tudom vehetnék kombót is, de ez a billentyűzet tetszik.

    Köszönöm előre is a segítséget!
    Dzsozi56

    [ Szerkesztve ]

  • Dapro

    senior tag

    Hi, wireless keyboardot keresek, numpad jó lenne de valami kicsinyített lehetne a méret, !halk legyen! ha nincs numpados vmi kis fajta wireless bill is jó, ha van ajánlás . kb 10k körül. logi k360 jó? illetve rapoo 8200p t néztem de ahhoz van egér is az nem kéne... :R

  • kvarc

    tag

    Apple billenyuhoz hasonlot keresek PC-hez [link]. Vezetek nelkulit vekony egyszeru billenytuzet. Logitech k360 bill-t vettem mert sehol nem lattam kialitva, de 3 ora utan eleg volt belole. Van valami javaslat? :R

  • haxiboy

    veterán

    válasz Dapro #21667 üzenetére

    Oh valóban bocsánat teljesen kiment a fejemből...ezek a fránya új ramok, meg procihűtő rendelés , stb.

    Logitech Wireless Keyboard K360 amit így elsőre találtam és megfelel neked vagy talán a Microsoft Wedge.
    Az a gond hogy a kompakt általában kizárja a numpadot, vagy touchpad van helyette. Numerikus gombokat amúgy általában funkció gombokkal elő lehet hívni.

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • Dapro

    senior tag

    válasz haxiboy #21672 üzenetére

    Köszi, igen nekem is k360 volt a kiszemelt, akkor lehet az is marad. :R

  • haxiboy

    veterán

    válasz AndrewTdi #21809 üzenetére

    Logitech Wireless Keyboard K360

    Árban elég jó, tudsz venni egy jó egeret is.

    (#21810) Charx :
    Ha jól tudom nem lehet külön venni, szerintem Microsoft supportnak írj hogy ez meg ez történt, van rá esély hogy küldenek egy zsír új csomagot :K

    (#21807) ivana :
    Trackpoint valóban király, kár hogy kevés notiba szerelik :(

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • Isual

    veterán

    Sziasztok!

    Vezetéknélküli billentyűzetre cserélném a jelenlegi vezetékesemet. Általános felhasználás, néha kicsi játék (Diablo 3, ilyesmi). Fontos, hogy amennyire lehet kompakt legyen, numpaddal és magyar kiosztású. Logitech K360 tetszik, nagyjából ez a ~10k a rászánt keret.

    Vehetem ezt, vagy van egyéb ajánlottabb típus?

    [ Szerkesztve ]

    Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

  • No M Tobi

    csendes tag

    válasz Tin #23395 üzenetére

    Köszönöm a választ!
    3 billentyűzetet találtam ami első blikkre tetszik,

    HP K2500 (úgy látom, hogy nincs Caps Lock visszajelző)
    Logitech K270 (előny, hogy az egerem is unifying, uh mehetne egy receiverről)
    Logitech K360 (fényes, ami nem tetszik, de ha netán jobb billentyűzet mint a többi, akkor megbarátkozom vele)
    Rapoo E9070 (tetszik a compakt méret, Caps visszajelző szerintem itt sincs)

    ezek közül van amelyiket kimondottan ajánlanátok, vagy lebeszélnétek róla?

    Köszi,

    even a bad reason is better than no reason

  • Ispy

    veterán

    Sziasztok!

    Olyan billi létezik, amin kényelmes gépelni, van háttérvill., és viszonylag kompakt? Jelenleg egy logitech k360-at használok. Lehet vezetékes, magyar kiosztás nem feltétel.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • sagesz93

    addikt

    válasz Land #24094 üzenetére

    A logitech k360.

    Más téma : keresek olcsó alternatívát világítós billentyűzetre. Valaki tud ajánlani valamit? 10k-ig. HŰ kiosztás legyen.

  • inf3rno

    nagyúr

    Sziasztok!

    Van valakinek Logitech K360?
    Érdekelne, hogy milyen, meg hogy van e magyar belőle, mert én eddig csak angol kiosztásos képeket láttam róla. A másik szempont az input lag lenne, hogy nem e magas mondjuk játékban vagy gépelésnél. A harmadik meg, hogy most veszek egy Logitech G602-t, ami egy vezeték nélküli egér, aztán hogy nem e interferál e vele, bár gondolom erre kicsi az esély.

    Buliban hasznos! =]

  • Tin

    veterán

    válasz inf3rno #24325 üzenetére

    a g602-nek nem unifying vevője van, hanem egy speciális, 500 Hz-es. most is van a gépembe bedugva egy Unifying adapter (amivel a K360 is megy) egy K750-el, nincs semmi interferencia.

    a magyar nyelvű kiosztást nem vágom.

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Tin #24326 üzenetére

    Input lag érezhető a K360-on?

    Mit nem vágsz rajta? Most olyan K120 van, amin ékezetes betűk ilyesmik vannak eredetileg, nem matricázott, vagy ilyesmi. Ilyen kellene, nem angol nyelvű, vagy pl emag-nál mondják, hogy román is előfordul. Nem tudom ez mennyire gond, amit webshopban láttam róla képet, az mind angol bill volt, még az is, amire odaírták, hogy hun...

    Buliban hasznos! =]

  • Tin

    veterán

    válasz inf3rno #24333 üzenetére

    nekem nincs K360-am: K750-em van, ami ugyanúgy Unifying adapteres. ez biztosan nem játékra való, de gépelésre jó, néha 1-2 mp-re megfagy, de nem vészes, használható...

    a magyar kiosztáson meg azt nem vágom, hogy létezik-e K360-hoz:)

  • Ispy

    veterán

    válasz inf3rno #24325 üzenetére

    Nekem volt k360, nem tapasztaltam input lagot, egy unifying egységgel ment az egérrel. 3 évig használtam, de gépelni nem a legkènyelmesebb rajta, igaz azért használható. A minősége jó, kopás nem volt rajta mikor eladtam. Játéknál nem tapasztaltam hátrányát.

    Magyar kiosztás

    Ahol hun-t írnak, ott ilyet kapsz.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • inf3rno

    nagyúr

    Megjött közben a Logitech K360-am. Alapvetően tetszik, de azért vannak hülyeségei.
    Az esc helyére bekerültek lejátszás vezérlő gombok, és 2 napig folyamatosan azokat nyomtam, aztán csodálkoztam, hogy nem működik az esc. :D Azért meg lehet szokni.
    Linux-al vannak furcsaságok, a LUKS meghajtótitkosítás valamiért nem ismeri fel az eszközt, nem tudom beütni a jelszót, viszont a BIOS, GRUB és a Linux maga felismeri, úgyhogy fogalmam sincs, hogy ez hol hasal el, nevezzük inkább valami extrém dolognak, ami nem a billentyűzet hibája, hanem a szutyok meghajtótitkosító programé. Gondolom valahogy ki lehet javítani ezt is, de nem volt még időm utánajárni.
    Gépelésre kicsit kemény a leütése az előzőhöz (Logitech K120) képest, ami nem tetszik annyira az ujjaimnak. Mivel ez nekem csak tablethez lesz, egyszerre max néhány oldal gépeléséhez, ezért nem tekintem akkora hátránynak, ami miatt visszaküldeném.
    Olvastam olyanokat róla, hogy sokak szerint túl kicsi. Ezt én nem tudom megerősíteni, rendesen tudok vakon gépelni róla, most is azt teszem. Egyáltalán nem érzem kicsinek, gépeltem már sokkal kiseb billetyűzeten is...
    A vezeték nélküli technológia jó, kipróbáltam játékra is, nem éreztem komoly input lagot, nem volt kimaradt leütés vagy bármi egyéb hiba. Egy Logitech G602 egérrel ment párhuzamosan egy ideig. Az nem unifyingos, de nem volt köztük interferencia így sem.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    Sziasztok!

    Írtam már régebben is, vettem egy K360-at, elég jól bevált. Most éppen egy szerver belövésénél használtam, és jó volt, hogy bárhova letehetem x távolságban a géptől, nem kell a kábellel bajlódni. Tablet-hez is használtam már, ahhoz is tök jó volt.

    Szeretném lecserélni a K120 billentyűzetemet, mert már elég öreg, valamikor nem akarnak benyomódni a gombok rajta, szóval összességében már nem adja azt a komfortot, mint új korában. Szoktam takarítani fél-egy évente, jó sok mocsok szokott benne lenni. Arra gondoltam, hogy ideje lenne lecserélni valami jobbra. Lehetőség szerint valami olyat szeretnék, ami halk, és puha a nyomás érzete. A K360-nál a gépelést valahogy keményebbnek érzem, mint ennél a K120-nál, pedig nagyjából ugyanolyan távokat járnak be a billentyűk ránézésre, mégis nagyobbat ütnek az ujjaimon. Ez végülis nem baj annál a billentyűzetnél, mert ritkán használom, de hosszú távon mindenképp jobb lenne valami puhább. Miket javasoltok? Árban 10-15-re gondoltam max (ha lehet minél olcsóbban), de kíváncsi vagyok azért arra is, hogy magasabb árkategóriákban mik vannak. A Logitech-hez annyira nem ragaszkodom, ha más is van annyira jó.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • Mad_Wolf

    aktív tag

    sziasztok
    halk chiclet-féle billentyűzetet szeretnék az elhalt logitech k750 helyére

    logitech k360 és cherry strait a két választott.
    a lényeg hogy halk legyen, ne keljen fel a család ha játék közben püfölöm a gombokat :)

    ismeri valaki a fent említett billek bármelyikét? Melyik lehet a halkabb?

    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • Liar

    tag

    válasz nyunyu #25498 üzenetére

    Köszi, tuti, hogy annyi? Ezek szerint más árkategória:
    http://www.arukereso.hu/billentyuzet-c3111/logitech/k750-p46081519/

    Van egy K360-am és nem annyira szeretem, szóval ettől tartok kicsit.

    Vajon a Fujitsu LX901? Illetve a Rapoo 8900P?

  • Dawid

    csendes tag

    Sziasztok, szeretnék egy kis segítséget kérni abban, hogy milyen keyboardot vegyek.

    Először is, mire is használnám:
    - sok gépelés, nagyrészt programozás
    - játék

    Multimédia gombok: mindegy hogy van e.

    Most egy Logitech K360-am van és nemigen vagyok vele megelégedve, el is fogom adni. Számomra nagyon kemények a gombok és túl erősen kell lenyomni, ez sok írás esetén elég kényelmetlen és irritáló.
    A wireless funkció előnyt élvez minden képpen, de persze kompromisszum képes vagyok a gépelési élmény növelése érdekében.

    Jelenleg a logitech K800-as wireless keyboardot nézegetem, kinek mi a véleménye róla, megfelelne a fentebb említett kritériumoknak?

    Szum:
    1. Árban egészen 28K HUF-ig jók a termékek.
    2. Nem szeretnék használtat.
    3. Programozásra és játékra használnám.
    4. Bármilyen fajta típus szóba jöhet a gépelési finomság és érzés növelése érdekében.
    5. kell numpad, vezeték nélküli előny de nem feltétlen szükséges, világítás előny, csuklótámasz előny, programozhatóság előny, média gombok annyira nem lényegesek, ANSI vagy ISO az mindegy
    6. igen, jó lenne a magyar kiosztás

    A segítséget előre is köszönöm! :)

  • Dawid

    csendes tag

    Sziasztok, szeretnék egy kis segítséget kérni abban, hogy milyen keyboardot vegyek.

    Először is, mire is használnám:
    - sok gépelés, nagyrészt programozás
    - játék

    Multimédia gombok: mindegy hogy van e.

    Most egy Logitech K360-am van és nemigen vagyok vele megelégedve, el is fogom adni. Számomra nagyon kemények a gombok és túl erősen kell lenyomni, ez sok írás esetén elég kényelmetlen és irritáló.
    A wireless funkció előnyt élvez minden képpen, de persze kompromisszum képes vagyok a gépelési élmény növelése érdekében.

    Jelenleg a logitech K800-as wireless keyboardot nézegetem, kinek mi a véleménye róla, megfelelne a fentebb említett kritériumoknak?

    Szum:
    1. Árban egészen 28K HUF-ig jók a termékek.
    2. Nem szeretnék használtat.
    3. Programozásra és játékra használnám.
    4. Bármilyen fajta típus szóba jöhet a gépelési finomság és érzés növelése érdekében.
    5. kell numpad, vezeték nélküli előny de nem feltétlen szükséges, világítás előny, csuklótámasz előny, programozhatóság előny, média gombok annyira nem lényegesek, ANSI vagy ISO az mindegy
    6. igen, jó lenne a magyar kiosztás

    A segítséget előre is köszönöm szépen! :)

  • mSchumi87

    senior tag

    válasz haxiboy #26494 üzenetére

    Az a igazság hogy FIFA-hoz kéne, tudom FiFá-t controllerrel illene játszani, de azt egyszeruen nem tudom megszokni, ugyhogy marad a bill, es azert nem mind1 ott se milyen fajta, mivel volt egy logitech k360-as billem, ott az volt a baj hogy iszonyat lassan reagált a lenyomásra es tobb gombot nem regisztrált egyszerre, tehát combo-kat egyaltalán nem lehetet csinalni, jelenleg egy A4 Tech Bloody120 van de ennel is valami jobb kéne azert kerdem milyen cherryvel lenne a legjobb, FIFa milyen játekhoz hasonlithato FPS?

    Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

  • HalasKYO

    aktív tag

    Gondolkodok, hogy veszek egy mehanikus billentyűt.
    Amire kellene:
    Sok 3d-s app + PS + egyéb .
    Azaz az ALT-CTRL-SHIFT stb lenne gyilkolva, gondolkodok TKL en , mert most egy Logitech K360 as van ami keskenyebb mint a sima.
    Határozottan gépelek. Amolyan smash féleképp. :)
    Cherry Brown ra gondoltam, TKL ből a SGK-4040-GKCM1 néztem, de eléggé elszállt az ára.
    Mit tudnátok ajánlani ?
    Merre fele induljak ? Hagyjam a TKL-t ?
    Nem lenne rossz, ha világít, de nem kötlező. 1 színű fehér dimmelve tökéletes nem kell se rgb se kiskutyafüle.
    Vagy a világítósak gyengébb minőségűek ?

    Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

  • #60296192

    törölt tag

    Sziasztok! Több évig egy Logitech K400-at használtam. Szeretnék venni egy hasonlóan kompakt vezeték nélküli billentyűzetet amin kényelmesebb gépelni és halkak a leütések. A K360-at nézegetem, mivel a touchpad az már nem szempont. Valaki tud esetleg mást is javasolni vagy a K360-al kapcsolatban 1-2 sort írni, hogy mindennapi használatra mennyire kényelmes?

    Van valakinek Microsoft All-In-One Media Keyboard-ja? Ránézésre ott szimpatikusabb a gombok mérete a K360-al összehasonlítva.

    [ Szerkesztve ]

  • kelna91

    senior tag

    válasz Vanir #31449 üzenetére

    Értem, ez elég jól hangzik. Én elég lassan gépelek és sokat is hibázok szerintem, úgyhogy jó lenne, ha ezen akár csak a technika tudna javítani. Sokszor van olyan, hogy nem vagyok benne biztos, hogy lenyomtam egy gombot, akár a szigetes laptopomon, akár a Logitech K360-omon.

    Melyik az a kapcsolótípus, ami kifejezetten gépelésre lett kitalálva? Mely márkák ajánlottak? Logitech?

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Vegyesen játékra és gépelésre (nem sportszerű, inkább offline kalandozás, de azért jó lenne a viszonylag alacsony lag és a QWERASDF,shift,space gombok egyidejű működtethetősége ; illetve nem regényeket írok, csak email-t, fórumpostot, néha blogfélét...) keresek közepes méretű (nem kell csuklótámasz, vagy külön multimédia/touchpad régió, mert ölbe veszem, de ahhoz is jó, ha szélesebb fajta, mert úgy fekszik stabilan az ölben, illetve egyébként is hasznos néha a numpad), rádiós ISO billentyűzetet (az nem baj, ha felirat nem magyar, de a gombok ISO-ban sorakozzanak).

    Némi keresgélés után már majdnem rendeltem egy Gigabyte FORCE K7 Wireless-t, de még időben rájöttem, hogy nincs belőle ANSI és ugyan ez a baj a Microsoft Wireless Keyboard 2000 For Business-el is.

    A Rapoo KK amiatt lenne érdekes, hogy mechanikus, de túl kicsi és kompakt billentyűkiosztású, illetve csak annyit látok róla, hogy "magyar", azt nem hogy ANSI vagy ISO (előbbi is fel lehet címkézve magyarul, csak az nekem nem jó), csak apró fénykép van róla neten, ez így túl nagy zsákbamacska ilyen áron (~20k).

    Kizárásos alapon ez a kettő látszik esélyesnek:
    Logitech K270 (hagyományos gombkiosztás, de ~7k-ért félek, hogy a membrános mezőnyben is gagyinak számító gombjai lehetnek és/vagy recseg/ropog az egész.
    Logitech K360: ránézésre jó kompromisszumnak tűnik a kiosztás/méret szempontból (kicsi, de nem túl apró), de nem tudom milyenek a gombjai, lomhán súrlódóak (amivel nekem se gépelni, se játszani nem jó), vagy "röviden pattogósak" (mint az ollós laptop gombok, ami talán nem a legjobb, de nekem elfogadható).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Ispy

    veterán

    válasz janos666 #34667 üzenetére

    K360-om volt kb. 2 évig, alapvetően a kis méret miatt rendeltem. El lehet lenni vele, nyilván egy mecha után már bottal sem piszkálnám meg, meg mintha kicsit lötyögősek lettek volna a gombjai. A nyomásérzete se nem pattogós, se nem ollós, inkább ilyen klasszik gumidómos, nincsen nyomáspont, kicsit nyúlós.

    De régen volt már, nem emlékszem a részletekre. :DDD

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • JuhG24

    csendes tag

    Sziasztok!

    Vezeték nélküli lapos billentyűzetet keresek magyar kiosztással. Használat: tipikus irodai dolgok(email, excel) és programozás felváltva nagy mennyiségben. Fontos lenne a numpad is.

    Már több, mint két éve egy Logitech K750-et használok és azon kívül, hogy néha felugrik a notif, hogy tölteni kéne többet, semmi baja és imádom. A bökkenő, hogy ez angol kiosztású, ami eddig fontos volt, de munka váltás miatt most a magyar dolgok kerülnek előtérbe a programozással szemben és sajnos már sehol sem találok ilyen vagy ehhez hasonló (pl. K360) billentyűzetet magyar kiosztással.

    Tudnátok-e javasolni valami más hasonlót? (Esetleg helyet ahol még találhatok K750-est, akár használtat is?)
    Köszi!

  • inf3rno

    nagyúr

    A Logitech K120-al kapcsolatban: ez már nem az a K120, ami 2012 körül volt. Nem olyan rég vettem egyet a régi helyett, de nincs már 5-key rollover sem benne, játékra gyakorlatilag alkalmatlan. Lenyomom a "w + a + shift + space"-t, hogy elugorjak, aztán néha előjön az alt-ra bindelt ablak vagy nem veszi be a space-t és nem ugrik. Ha wasd-al körözök, akkor meg olyan mintha input lagja lenne, és baromi lassan reagál az irányváltásra. Szövegszerkesztőben ha gépelek, akkor meg időről időre fókuszt veszít az ablak, aztán tolja a szöveget a start menü keresőbe. Eleinte azt gondoltam, hogy ez oprendszer vagy alaplap probléma, de egyre inkább úgy tűnik, hogy a billentyű ennyire pocsék. 2004 óta veszek ilyen olcsó membrános K120 billentyűket, amiket nem kell sajnálni, ha ráborul egy kancsó víz, de sajnos annyit esett a színvonal, hogy kénytelen leszek váltani Logitech-ről valami másra. A Cougar 200K-ról mik a vélemények? Esetleg van olyan, aki ismeri mind a kettőt? Sajna van egy kis ízületi gyulladásom, és csak a puha billentyűket szeretik az ujjaim, a Logitech K360 is túl durva lett nekem mindennapos használatra, maradt a szervernek tartalék billentyűnek. :S

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • kelna91

    senior tag

    válasz PixAlan #43061 üzenetére

    Köszi a választ! :R
    Kettőt találtam, ami tetszik:
    - Masterkeys Pro S RGB
    - Masterkeys MK750 RGB
    A magyarítószett passzol mindkettőhöz? Adnak hozzá kupakleszedőt?

    A Pro S csak azért tetszik, mert közelebb lehetne az egerem, nem kéne úgy oldalra nyúlni. Most egy Logitech MX3200-at használok, és ez zavaróan széles (48 cm). Korábban egy 39 centis Logitech K360-at használtam, az kényelmesebb volt ebből a szempontból. Viszont numpad mindenképpen kell, tehát a Pro S csak akkor jöhetne szóba, ha találnék elfogadható minőségű vezetékes, háttérvilágításos, esetleg mechanikus numpadot, amit bal oldalra tehetnék. Ilyet viszont nem találok. Létezik?

    Még egy kérdés: Lehet találni a neten ezekhez a bilókhoz világításprofilokat népszerűbb programokhoz/játékokhoz?

    És még egy: Megtaláltam még a Tesoro Lobera Spectrumot mint lehetséges alternatíva, de ez igazából azért nem tetszik, mert még szélesebb, mint az MX3200. De azért érdekelne, hogy minőségben hogy viszonyul a Masterkeys MK750-hez.

  • bobalazs

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Az összefoglalóba elkélne egy latency-vel foglalkozó adatbázis is, mert gamereknél szinte mindennél fontosabb.
    Találtam egy cikket ma, ami szerint a mai számítógépek lassabban reagálnak a billentyűzetre mint a 40 évvel ezelőtti gépek.
    Nagysebességű kamerával rögzítették hogy az újabb billentyűzetek, de még a gémer bill-ek is; kétszer lassabbak voltak késleltetésben (60+ ms. ) mint a 1 Mhz.-es régi Apple II (30 ms. ).

    Pl.
    2012 wireless Logitech K360 60ms
    Apple Magic Keyboard (connected via USB) 15ms
    Razer Ornata Chroma (35ms) és Easterntimes i500 (50ms)

    Az oka is meg van magyarázva, Az elektromos jel először ingadozik ahogy az érintkezés létrejön. Ezt megvárja a billentyűzet, ezért változó értékek szerepelnek a billentyűzeteken. (debounce)

    A jelenlegi billentyűzeteken digitális kontroller van, a Cherry a debounce késleltetést 20 ms.-re teszi átlagban.
    Cherry Mx switcheknél elég tűrhető, 5 ms. ez a várakozási arány. A Cherry realkey technológiája ezt lecsökkentheti szerintük 1 ms-re.

    Szóval elég összetett az ügy, főleg a sok csillió ledet, meg kijelzőt, meg makrókat is beleszámoljuk a billentyűzet bizony tud elég lassú is lenni!

    Akit érdekel a cikk, itt találja. (Angol)

  • LordyDaVidra

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék tanácsot kérni új billentyűzet vásárlásához, mert nem vagyok ezen a téren nagyon tapasztalt.

    1.Mekkora összeget szánsz rá?
    Én 30k környékén meghúznám a határt szívem szerint, remélem annyiból lehet találni hasznavehetőt. Ez lehet flexibilis határ, nem 1-2 évre szeretnék venni billentyűzetet.

    2.Használt szóba jöhet?
    Inkább újat szeretnék.

    3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    A Logitech K750i elhunyt, tetemét az elektronikai hulladékgyűjtő Tartaroszára vetettem, a backup K360 pedig kódoláskor frusztrál a béndzsa elrendezése miatt.

    4.Mire használnád a billentyűzetet?
    Programozás / gépelés és játék.

    5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
    Az ilyen pillangós, Macbook jellegű kizárva (életem legrosszabb gépelési élménye a MBP2016), viszont az, hogy membrános vagy gumiharangos, nekem relatíve mindegy.
    Viszonylag csendes működés a preferált, nem szívesen kelteném fel a szomszéd nyugger öregasszonyt egy MX Blue ciripelésével, de akár csendesebb mecha jöhet ;)

    6.Van konkrét modell ami tetszik?
    MSI GK-701-et nézegettem eddig, de nem láttam az ajánlottak között. (a márkát illetően pedig bizonytalan vagyok korábbi tapasztalatok miatt)
    Amit tudom, hogy nem preferálok, az a Logitech K375s, azon olyan érzés dolgozni, mintha sütőkesztyűben próbálnék gépelni.

    7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
    Magyar / angol. Jó, ha van belőle magyar kiosztás, mert a barátnőm is használja a gépet, így nem kéne két billentyűzetet mellette tartanom.

    8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
    Klasszikus elrendezésű, teljes kiosztás a felhasználási terület miatt nekem fontos. (home/end, numpad, stb.)

    9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
    Ergonomitás annyiban, hogy legyen kényelmesen használható. Világítás engem hidegen hagy, ha van, legyen kikapcsolható, a csuklótámaszt inkább kihagynám. A programozható gombok is elhagyhatóak a számomra.

    A tippeket, tanácsokat előre is köszönöm!

  • maestro87

    őstag

    válasz dqdb #47044 üzenetére

    Eddig bármilyen Logitech-et néztem a neten, mindegyiknek volt valami nyűgje, még a 40 ezres kategóriában is, pedig a világítós K800 vásárlása volt tervben. De így inkább veszek valami olcsóbbat, ha tényleg nem tudnak normális billentyűzet gyártani 2018-ban. :U
    A mechanikus úgy tudom drága és magyar kiosztásban se nagyon van, tehát az kilőve.
    A K360 tetszik, de fóliás és alatta vannak a csavarok, így nem lehet szétszedni illetve idővel a fólia is feljön és csúnya lesz, meg azt hiszem a ki-be kapcsolója is bűn rossz.
    MK520-ról szintén rosszakat olvasni, úgyhogy fogalmam sincs melyiket vegyem. :F

  • Laby

    senior tag

    Sziasztok!

    Tervezek venni egy Logitech K360 920-003 billentyűzetet. Mindenhol leírják, hogy német vagy épp cseh a billentyűzet kiosztás. Azt olvastam itt fórumon, hogy az teljesen ugyan az mintha magyar lenne, csak pár karakter fölé más lesz írva, de a lenyomásnál ugyan az mintha magyar lenne. Megtudná ezt valaki erősíteni? Ha jól olvastam és tényleg így van, akkor meg is rendelem a billentyűzetet. :)

    Köszi, Üdv,
    Bence

  • Mercutio_

    félisten

    válasz dqdb #52595 üzenetére

    Köszönöm az őszinte választ:R

    Ha nem zavarna a fényes felület a K360 jó lehetne? Bár úgy látom kifutóban van, és a 12k-s árat is sokallom :B úgy nézem marad az MS Comfort Curve :U

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Tivi103

    tag

    Sziasztok!

    Bill. vásárlás előtt állok, az elképzelésem egy megbízható vezeték nélküli bill. lenne. (Tehát olyan ahol nincs vagy nagyon min. a késleltetés, illetve jól bírja a használatot-nem kell sűrűn tölteni.)

    Programozásra, írásra használnám-nem fontos hogy mechanikus legyen...de ha 20 környékén esetleg van valami jó vétel, is szuper lenne.

    Magyar kiosztás. Ha van valami olcsó, és jó vétel- akkor akár vezetékesben is szóba jöhet. De tényleg az elsődleges szempont, a kényelem és megbízhatóság lenne.

    Egyik kinézettem a Logitech K360 920-003 ,nem tudom van-e itt valakinek tapasztalata vele.

    Ha valaki tud a fenti paraméterekre illő, jó kis bill.-t, kérem ne tartsa magában. :)

    Válaszokat köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • tibike8

    őstag

    Csak mint tapasztalatot írnám le. Tegnap kaptam meg az Alzától a Logitech K360-as billentyűt ami a mérete miatt kellett és jókat is olvastam róla. Én sajnos beleválasztottam mert az 'F' billentyűre nem reagál. Néha meg folyamatosan írja az f betűt mintha beragadt volna a gomb. Egyeztettem a Logitech supporttal is. Szóval most várom az Alza válaszát, hogy hogy rendezzük. Elállás vagy csere. Nekem még mindig kellene egy ilyen, csak legyen jó.

    Illetve abban esetleg valaki tudna tanácsot adni, hogy hogy lehetne valamelyik programozható gombját felokosítani, hogy hibernálja le a gépet, ha megnyomom? Csak zárolni, kikapcsolni, újraindítani meg altatni lehet alapból. Most egy K270-es billentyűt használok aminek a gombjai elég borzasztóak, de leginkább most már túl széles a PC asztalhoz. Ennek a kikapcsoló gombja a PC vezérlőpultban beállítottnak megfelelően működik.

  • agent_k

    őstag

    válasz dqdb #64660 üzenetére

    Köszi!
    Sok összehasonlítási alapom nincs. Van egy logitech K360-om 10 éve vagy lehet több ideje is, napi használatban. Semmi nem kopott le róla. Kissé fényesebb, de ennyi. Gyanítom az se lehet valami komoly anyagból.

    [ Szerkesztve ]

  • Ferenc874

    csendes tag

    Sziasztok, mit ajánlanátok?

    - Mekkora összeget szánsz rá?
    85.000 Ft

    - Használt szóba jöhet?
    Igen.

    - Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
    Egy Logitech K360-at használok, szeretnék egy komolyabb, mechanikus billentyűzetre váltani.

    - Mire használnád a billentyűzetet?
    Játék, munka (programozás, Excel, Word, stb.).

    - Van konkrét modell ami tetszik?
    A Logitech G915-öt nézegettem.

    - Milyen kiosztást szeretnél?
    Főként magyar, de egyéb ISO is szóba jöhet.

    - Milyen méretű billentyűzetet szeretnél?
    Teljes méretűt.

    - Extra igények:
    Vezeték nélküli, halk.

  • Katana28

    csendes tag

    válasz pengwin #81716 üzenetére

    Azért vagyok itt, hogy ezt is halljam. Minden véleményt számontartok. Csak hát, ahogy korábban említettem, kanapéból történik a gépelés. Sötétben ezért nem nagyon világítja meg képernyő. Oké, kapcsolhatnék lámpát, de akkor használhatok valami speech convertert is. Mindkettő "valamiféle" megoldás.

    Viszont így belegondolva, régebben egy szintén Logi K360-at használtam. Már magam sem emlékszem, hogy sötétben írtam-e vagy lámpafénynél, de azon nagyobb kontrasztban voltak a felirat színei a kupakéval, mint MX-en, ahol grafitszürke az acélszürkével párosul. Este valóban nem sokat látok belőle, mióta kilőtte magát a világítás.
    Mondanám, hogy teszek egy próbát. aztán megveszem 40-80k-ért az újat, hogy rájöjjek, ez így mégse oké, majd eladjam itt olcsóbban. Rászánom a pénzt, nem érdekel az ára, de azért nem lottón nyertem a pénzemet, hogy visszaforgassam egy másfajta szerencsejátékba.

    Mondjuk, hogy átgondolom. Mi közül választhatnék?
    A VBS/VBM 109 például tetszik, de elég seszínű kupakokkal van ellátva. Van hozzá jóféle sipka, hófehér kivitelben?

  • Sipi-

    tag

    Sziasztok!

    Új billentyűzetet keresgélek munkához. A rászánt összeg 15e forint körül van.
    Amik fontosak:
    - vezeték nélküli
    - legyen be/kikapcsoló gombja
    - ne menjen sleep-be

    Most egy alap HP vezetékest használok, ez kényelmes. De ugyanúgy Logitech, Dell vezetékesekekkel meg voltam elégedve. HP Elitebook laptop billentyűzetét is szerettem.

    Logitech K360-at használtam pár napig, de azt már nem lehet kapni sajnos. Olyasmi beosztású jó lenne (vannak numerikus gombok, de nincs külön insert/home/pgup sziget).
    Angol vagy magyar kiosztás teljesen mindegy.

    Majdnem rendeltem már egy Dell KB500-at, de kiderült, hogy lemegy sleep-be 15 másodperc után.

    Szóval tudtok valamit ajánlani a fentebbi feltételek mentén?

    https://www.ferfiakonyhaban.hu

Új hozzászólás Aktív témák