Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz ATI #78381 üzenetére

    A sárgulás az 10 éves nagyságrend, és manapság már szokott az ABS-be ezt meggátoló adalék kerülni/lelassítani. Retrobright segítségével vissza lehet fehéríteni a műanyagokat, de ez csak átmeneti, ahogyan az a fehérítési módszer is, hogy nyáron pár napig kiteszed direkt napfénybe, és mindkettő roncsolja az anyagot, törékenyebbé válik. Anno Apple-nél volt szokás (és SP-nél DCS-ben ma is az), hogy a PBT kupakkészlet ABS space-szel jött, így mára így néznek ki tipikusan azok a készletek. Van egy billentyűzetem, amire ugyanígy AEKII kupakok mennek, végig tervben volt a fehérítés, aztán amikor összeállt az egész, ránéztem, és jó ez így lett a vége.

    A fényesedés és csúszóssá válás a valódi probléma, MT3 esetében mást tapasztaltam, mint GMK-nál, hogy ez most az eltérő ABS mix vagy a profil jellegzetessége miatt van, nem tudom, valószínűleg mindkettő, mert a space sem kopott meg, így az ABS jobban bírhatja, ahol pedig fényesedik, ott is csak pöttyökben, nem nagyonn foltokban, és nem érződik csúszósnak a felület, mert a profil miatt az ujjbegy azonnal pozícióba kerül.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák