Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neck

    veterán

    válasz dqdb #57282 üzenetére

    Először is, köszönöm a részletes választ! :R

    Ha nem mechanikus:
    A Logitech MX keys vezeték nélküli, USB-s vevőegységgel, nem? Az sajnos nekem nem jó, mindenképpen szeretnék egy vezetékes billentyűzetet. Akkor már Cherry KC 6000 slim, vagy Cherry Strait 3.0, vagy Cherry Stream 3 jobbnak tűnik. Ezek ollósak, ugye?

    Igazából a Cherry KC 6000 Slim nagyon bejönne, ha létezne magyar kiosztással.
    A Cherry Stream 3.0 sem rossz, ebből van magyar kiosztás is, csak picit nagy a káva körülötte, és a KC 6000 jobban néz ki sokkal :D

    Ha mechanikus:
    A Varmilo-t úgy találtam, hogy csak ráböktem az Iponnál egy jó drágára. Ha ennyibe kerül, hajlandó vagyok ennyit is rászánni. Igazából nem tudtam, hogy a Varmilo tényleg jó-e, vagy pedig csak simán túlárazott, és hasonló minőséget meg lehet venni 30-40 ezer forintért is, csak én nem találtam eddig. Ezek szerint "jó az izlésem", hogy kiszúrtam egy tényleg jó billentyűzetet, ami nem amiatt drága, mert túlárazott, hanem tényleg jó. :D

    "rövidebb lesz a billentyűút, de nem tudok a Varmilóhoz mérhetően jó minőségű billentyűzetet."
    Ha nem is lesz olyan jó, mint a Varmilio , gyanítom, hogy az ollós Cherry-ktől így is jobb lehet, kérlek, linkeld be, megnézem :B

    Csandi:
    Neked is köszönöm a választ :R

    "Van low profile mechanikus, van olyan ami nem kattan, és van olyan aminek rövid az útja "

    Low profile rövid úttal, vagy nem kattanós, vagy kicsit kattanós szerintem jöhet. Picit hasonlítson a laptop érzetre, azzal tudnám jól leírni a dolgot. A nagyon magas billentyűk mindenképpen zavarnak egy kicsit, beleütközik az ujjam (egyébként nagyon rövid ujjaim vannak sajnos :( )

    Amit esetleg megtehetek, hogy megrendelek egy szimpatikusat az Amazonról, és ha nagyon nem jön be, visszaküldöm. Azt hiszem, erre találták ki a visszaküldéses dolgot, ha nem tudod megtapizni, visszaküldhesd :D

    A kiosztással kapcsolatban: Úgy használom a gépet, hogy a kiosztás magyarra van állítva. Ennek köszönhetően automatikusan magyarul, ékezetekkel gépelek lenézés nélkül, levelezés stb. során. Viszont időnként, amikor kódolok, fontos lenne, hogy a speciális jelek, amiket nem használ az ember túl gyakran, pl kapcsos zárójel, szögletes zárójel, kacsacsőr, csillag, stb jelei a magyar billentyűzetnek megfelelő felirattal kerüljenek oda, mert ezeket nem használom olyan gyakran, és ha van közte olyan, amit nem tudok fejből, akkor le tudjak nézni puskázni.
    :D

    De ha nagyon muszáj, akkor még megoldás lehet az ISO angol kiosztás, mert akkor beállítom másodlagosnak az angol kiosztást, és ha nagyon nem találom a speciális jeleket, akkor átállítom angolra, beütöm ott, és visszaállítom. Ennyi még belefér, ha más kompromisszumot nem kell kötnöm.

    Most jelenleg ott tartok, hogy vagy egy low profile / rövid utas mechanikus, vagy bepróbálok egy KC6000 angolt.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák