Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    Segítségeteket kérném a következőben:

    Jövő év elején aktuális lenne mostani 1997-es Seat Cordoba 1.4-em cseréje a következő szempontok szerint:
    - Évi 10, nagyon max 20 ezer km megtétele, főleg városi használat, illetve heti 1 fix, pesti út, ami nekem 300 km oda-vissza.
    - A Cordoba 10 éve a tulajdonomban és imádom, hogy igénytelen. Egy önindító cserén kívül semmi plusz költség nem volt a kötelező szervízeken felül és sose hagyott sz*rban. Az utóddal is minimum 5 évre terveznék, de nem akarom a gatyámat is rákölteni.
    - Ami fontos lenne még, hogy jómagam 190 centi vagyok, szeretném ha magam mögé még be tudnék ülni legalább egy 2 órás útra :D, illetve a pesti nagykerezéseknél illene hova pakolnom. A Cordobába még épphogy pont elfértünk helyügyileg (taps a nagy csomagtartónak), de ennél azért tágasabb, praktikusabb, jobban pakolhatót szeretnék.
    - Árban én körülbelül 1 milliót szánnék rá, de ha van annyival jobb vétel, nagyon-nagyon max 1,3-1,5 millióig kitolható.

    A fentiekhez kapcsolódóan a következőkre jutottam, de nem tartom magam autó szakértőnek, azért is vagyok itt. A felhasználás miatt valami nagyon max 1.6 Benzinesre gondoltam, mivel ugye nem nagy ingázások lennének a dieselek fenntartásától pedig félnék városi használat mellett, de takarékost szeretnék mindenféle képpen. Ő szolgáljon engem A-ból B-be, ne én őt. :B

    Pl. amikben gondolkodtam (főleg japán és VW konszern szerető révén):
    - Honda Jazz (kinézetre nem igen gyere be, de a praktikusságán lementem hídba, a csukható ülések és megbízhatóság ilyen kompakt méretben igen igen tetszik)
    - Honda Civic 7. gen (nagy civic fan volnék, bár ebben a generációban kimondottan nem tetszenek :( )
    - B5 Passat sedan/combi 1.6 (Karakteresebb auto, kényelem és tágasság tetszik benne is, olyan sok rosszat nem tudok róla)

    Jó-e szerintetek ez a megközelítés? Reálisak-e az elvárásaim?
    Esetleg valami Golf kombi, vagy egyéb titkos befútó amit javasolnátok? Nem zárkózom el semmi más gyártótól sem, csak hirtelen ezek jutottak eszembe. Bármi véleményt, tanácsot örömmel fogadnék! Köszönöm!

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    Évi kb ~20 000 km-re nézegetek autókat 1,5 mióig és hosszabb távra tervezek a kiválasztottal. Főleg városi használat + heti egy Pest oda-vissza pályán (cirka 300 km), hétvégente pedig családlátogatás.
    Méretre olyan kellene, amit lehet pakolni rendesen és kényelmes is (jómagam is 190 cm vagyok, jelenlegi 97-es cordobámban magam mögé max egy búzakalászt ültetek be). Kimondottan előnyt élveznek a teljesen földbe csukható hátsó üléses autók.

    A fentiek miatt a következőkre gondoltam:
    - Toyota Avensis 1.8 2003-2008
    - Skoda Octavia 1.6 2004-
    (+1 Nézegettem az agyon dícsért Honda Jazzeket is, de azt élőben meg kellene néznem mennyire tudom pakolni lecsukott ülésekkel. Ez nagyon más tészta mint a fenti kettő értemén, de az a leg "hülyebiztosabb" autó az fix. Bár picit félek tőle, hogy gyufásdoboz a fenti kettőhöz képest és ha felmegyek pályára akkor agyérgörcsöt kapok)

    A fentieken kívül persze más is szóba jöhet, de így egy hét nézelődés után eddig erre a kettőre (háromra) körvonalazódott a szimpátiám.

    Kérdezném tőletek, hogy mi egyéb van a kínálatban, amit még érdemes bevenni a kosárba, illetve hogy a fenti két autóban mik az érezhető különbségek? (Típushibák amire figyelni érdemes, menetteljesítmény, fenntartási költségek, fogyasztás, helykínálat, minőség, időtállóság)
    +INFO: Az lemaradt, hogy garázsom sajnos nincs, így az utcán parkolna a kicsike... Mazda 6 így esett ki, azt tudtommal zabálja a rozsda. Ezzel kapcsolatban mit tudunk a fenti két típusról?

    Ami egyből szemet ütött, hogy Octaviaból 2008-ast kapni annyiért mint Avensisből 2004-est kábé.

    Nagyon köszönöm, ha valaki segít bármiben is előrébb jutni!

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz fpatrik17 #155906 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek az ajánlásokat és tapasztalatokat!

    Ehhez a hsz.-emhez kapcsolódóan lenne egy oltári barom kérdésem.

    Ilyen Lancerekből miért látni alig és mi a baj velük.
    Exasszonyéknak ennek az elődje, 97-es Lancer van szalonból. Azóta használják és kötelezőn kívül SEMMIre nem költöttek. Halál komolyan semmi hiba, még rozsda sincs sehol. ~7 liter körül megvan és én elégedett voltam a menettulajdonságokkal mégr 4 fővel utazásnál is.

    Azzal a 97-es sassal én hamarabb el mernék indulni Európában nyaralni, mint bármelyik 2000 utáni, nem szívó benzines japánnal :D

    Elrugaszkodott kérdés nagyon tudom, de valaki nyissa fel a szemem, mert ez a rettentő ronda kombi Lancer nekem esküszöm tetszik :C

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    Ismét érdeklődnék. Nagy sajnálatomra Pestről hazafele pályán váratlanul végleg megmurdelt a 97-es Cordobam, szóval sűrgőssé vált a csere, amit nyárra terveztem, így 1 milla a plakfonr és nem másfél. Még mindig nagyjából évi 15k+ km kb., heti minimum egy 300 km-es kanyar Pestre, amúgy város-országút és munkába járás. Fontos, hogy jól pakolható legyen, így a kombik főleg előnyt élveznek, de beérem egy jól variálható kompaktabb járgánnyal is... Lényeg, ha 2 fővel megyek áruért, tudjam púpozni mögöttem a zsákokat.

    Nos eddog nagy átlagban ~2002 utáni Civic-Jazz-Lancer(kombi)-Corolla(kombi)-Octavia(sima v. kombi)-G Astra(kombi)-Focus(kombi) vonalon gondoltam keresgélni, főleg kis benzinmotorral, no de itt jön a csavar ->
    Adta az ég mai nap folyamán, hogy egy ismerős németből hozott egy 2005-ös Corolla combit, de sajna dízel motorral (1.4 D-4D Sol), végig német Toyotánál szervizelve, papírokkal igazolva, 242 000 km-es futásteljesítmény, patika állapot, 900 darab mátyásért odaadná tokkal vonóval.

    Kérdésem: szabad-e ilyenben gondolkodni? Sajnos a japán dízelekkel nagyon hadilábon állok ismeretek terén és nem merek belevágni, egyelőre kutakodok. A közeli Toyota szervízbe átvizsgálásra amúgy tuti elvinném, de csak ha nem "kuka" ez a dízelmotor.

    Szerintetek?
    Köszönöm!

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz barnam_ #156232 üzenetére

    Aggregátor, diegho, rbalint88, lsc:

    Hú, köszönöm a gyors válaszokat! :R Közben nézelődtem felhasználói vélemények után itt-ott, nem ritkán előfordul 400 000 km+-os vélemény is és nagyon elenyésző a rossz tapasztalat. Úgy nézem, ha figyelve volt rá, nem egy sz*pós motor ez a dízel. Gyanús, hogy adok neki egy esélyt.

    Azért ha valakinek személyes tapasztalata is lenne ilyen motorral, kérem ne habozzon megosztani a véleményét. :K

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz rbalint88 #156237 üzenetére

    Azért a 60 pej paripás Cordobához képest mégis csak előrelépés nemde? :D
    Azt ha Flinstonesmode lábbal löktem hamarabb előztem 90 km/h-nál. :B

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    3 hónap Jazz és Civic hajkurászás után ölembe hullott egy Nissanos csávó első tulajként, szalonból kihozott 2006-os Note-ja. Végig garázsban tartott, összevisznya 91 000 km van benne, patika állapot. Nem tudtam nemet mondani rá.

    Ezzel kapcsolatban érdeklődnék, van-e itt hozzáértő, miféle esetleges típushibáktól kell tartani?
    (Amúgy eddig nagyon bejön a járgány... Sokkal praktikusabb/kényelmesebb, mint látatlanban gondoltam. Kimondottan tetszik a magas üléspozíció is :)

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz vzsryl #159862 üzenetére

    Köszönöm!

    Kaptam hozzá gyári hátsó spoilert, kimondottan sokat dob a masinán. :D
    Amúgy 1.4 Benzin, felszereltséget nem tudom megmondom őszintén... Manuál klíma van. Kormányról vezérelhető HIFI, elektromos tükörállítás nincs. Hál Istennek egyik se érdekel, ennyiből te biztosan be tudod lőni milyen felszereltség, én sajnos nem értek hozzá. :B

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz gzbotii #159864 üzenetére

    Frissen műszakiztatva, nyári gumiszettel, vatta új gyári szőnyegekkel+ajándék dísztárcsával, USB-s pioneer fejjel ~1,3 mihály. Csak azért vettem meg mert ismerem az előéletét. Kb 6 ezret ment vele a tulaj évente és minden évben olajcsere... Műszakin meg akarták venni előlem :K

    Szerk.: az első ajtóba mekkora átmérőjű a gyári hangszóró, nem tudja vki véletlen? :)

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    3 éve egy 2006-os 1.4 benzines Nissan Note-ot hajtok teljes megelégedettséggel. A felhasználás úgy néz ki, hogy jómagam használom hétköznap munkábajárósnak (ez napi max 5 km, illetve heti 1 x meglátogatja Budapestet is a kis vas (300 km oda-vissza). Úgy alakult, hogy valószínű meghagynám ezt a járművet édesanyámnak, mert jelenleg autó nélkül maradt és magamnak néznék másik gépsast. Vásárlás nem sűrgős, kb 1 éven belül tervezem az újítást.
    Igazából esküszöm elgondolkodtam rajta, hogy veszek magamnak egy 1.6-os Note-ot a ráncfelvarrot típusból, annyira semmi gondom nem volt vele... de tudom nem egy felkapott autó, így kíváncsi lennék egyéb ajánlásokra is.

    A következő dolgokat szeretném, ha maradnának a jövendőbelinél is:
    - Benzin - alacsony fenntarthatóság - megbízhatóság (inkább tankolok, minthogy fél millás szervízekbe fussak bele)
    - 190 cm vagyok és rühellem ha nem férek el, tehát fejemnek-lábamnak legyen hely
    - hátsó ülésre beférjenek mögém kényelmesen, illetve legyen "legózható" a hátsótér (mérete ellenére a Note-ot úgy meg lehet pakolni, hogy az valami álom. Ugye a hátsó sor sínen csúsztatható és az ülések is dönthetőek). Ebből adnék talán legnehezebben lejjebb, annyira megszoktam a praktikusságát.
    - Egyéb extrák annyira nem érdekelnek, Murphy nem alszik elvek alapján igénytelen autó hívő vagyok, közlekedő edényeket sokkal nagyobbra tartom mint a fullextrázott pénznyelőket.
    +1 kimondottan tetszik a magasabb üléspozíció, de ehhez annyira talán nem ragaszkodok, mint a fentebb felsoroltakhoz.

    Amin javítani kellene és szeretném, ha az új autó többet tudna e téren:
    - Teljesítmény/Autópálya tempo bírás (a magas felépítmény miatt a légellenállás alapból elég brutál, így gyengécske az 1.4-es motornak. Pályán max 1 utassal nevezném használhatónak a Note-ot, oldalszél pedig kimondottan taszigálja. Jól jönne egy kis tartalék, na!)
    - Tempomatot szeretnék mindenképpen az új sasba, amióta céges autót is nyúzok hiányolom ezt a kis Notesz-ből
    - Általános biztonság (légzsákok, törésteszt, stb)

    Összeghatárt egyelőre 2 millió Ft-ban húztam meg vételárnak (hazai vásárlásnak és külföldi behozatalnak se vagyok ellene)

    Amik első blikkre felmerültek:

    1. Honda Civic 1.8 UFO (ez nagy kedvencem)
    - Kompakt méret, de nagyon jól pakolható, Magic Seat nagyon bejön, a motorról csak jókat hallottam, fogyasztás/fenntarthatóság baráti.
    - Forma nekem tetszik
    - Egyedüli amitől félek, hogy fórumlakók többen említették, hogy frontális ütközésnél a lábvédelem nem az igazi, ennek nem tudom mennyire kellene nagy jelentőséget tulajdonítani.

    2. Honda Accord 2.0
    - Igazából ő is nagyon tetszik, főleg a 2008 utániak, de az már jócskán beleharap a 2,5-3 millióba úgy nézem.
    - Pakolhatóságra nem igazán ismerem, de nem hinném hogy többet tud, mint a Civic
    - "Előkelőbb" sedannak tartom, mint a lista többi tagja, de muszáj megemlítenem mert szerelemautó ;]
    - Fenntartási költségeit nem ismerem pl. a Civichez képest

    3. Lancia Delta 1.4 T-Jet
    - Ezt amolyan titkos tippnek ajánlotta egy helyi Fiat szervizes ismerős, úgy néztem felszereltséghez képest igen keményen bezuhant az áruk
    - Azonos áron extrásabb felszereltség, mint egy UFO civic, ez az 1.4 T-jet pedig nagyon bejövős motor
    - Beltér anyaghasználat elég kúltúrált, kopóalkatrészekhez jó áron hozzá tudnék jutni
    - Méretre tudtommal Civic kategória, és borzasztóan megpakolható ez is, Note féle csúszkás hátsó üléssor nagy pluszpont
    - személyes tapasztalatom 0 vele, de ha lesz bent ismerősnél fixen körbenézegetem (azt a fránya hátsó fertájat, főleg a lámpát nem tudom megemésztené-e a gyomrom, képen nem nagyon tetszik)

    4. +1-nek a Fiat Bravo 1.4 T-Jet (itt a helykínálat ami nem gyere be)
    - Árban szépen bezuhantak már 1,5 milla körülre a használható példányok. Ennek ára a legvonzóbb, ismerem a típust eléggé, ismerősi körben elég felkapott járgány.
    - Ha lemondanék a helykínálat öröméről, akkor valószínűleg ezt választanám, a személyes tapasztalatok/ár/megbízható szervíz elérhetőség miatt

    Elég hosszú lett, elnézést érte. Várom a tippeket :) Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz Qru #192029 üzenetére

    Hű, köszi a gyors választ! :R
    Én is e két típus felé húzok... Egyéb autó ötlet esetleg a piacról még? :)

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz Qru #192031 üzenetére

    Jazz-et szerettem volna még a Note helyett első autónak, csak ismerősi körben kinőtték a mostani hibátlan állapotú Noteszom, így muszáj volt megvegyem :B

    Igazából egyelőre nincs elvetve semmi, érdeklődök nézelődök. Cégesnek kombit használok azzal sincs problémám. :) Csak mivel család-gyerek még kilátásba se, gondoltam az picit overkill lenne.

    Kombiból miket lenne érdemes körbenyálazni szerinted?

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz Integrale #192036 üzenetére

    Hű, köszi mindenkinek a részletesen válaszokat. :)
    Sokat segítettetek!

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz Integrale #192036 üzenetére

    Tudnál mutatni olyan típust, amiben már nem az említett váltó van? Néztem 2010 utániakat, de mindenhol bal fent van a hátramenet.. Biztos én nézek el valamit, de nem áll össze a kép :F Csak 1.4 T-jet érdekel
    Pl ez 2012-es, de itt is bal elöl van.

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz Integrale #192064 üzenetére

    Jajaja, azt nézek, csak de annál akkor nem parás a váltó? :D

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz fpatrik17 #192065 üzenetére

    Lejárt a szerkesztés sry elírtam. Szóval a sima 120 lovas T-Jet-nél nincs váltó probléma? :)

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Üdv!

    Édesanyám élettársa autóvásárlásra adná a fejét. Általánosságban elmondható róla, hogy szereti az olyan kocsikat, amiből nem sok jön szembe az utcán, jelenleg egy 2006-os Chrysler Sebring 2.0 CRD-t hajt teljes megelégedettséggel, de szeretne nagyobbra váltani, és munkájából adódóan (utánfutóval rohangál különleges falburkoló anyagokkal) kellene egy mutatósabb, nagyobb járgány, ami nem jön zavarba ha folyamat mögötte van a kis futó, ugyanakkor családbarátabb is mint a Sebring, mert hétköznapi használatra is lenne nyúzva. Kizárólag diesel jöhet szóba. Rábukkant a linkelt mercire és érédekelne az általános véleményetek a típussal kapcsolatban (személyes tapasztalat, motor, váltó, fenntartási költségek, típushibák, stb terén). Nekem első blikkre gyanúsan olcsónak tűnnek ezek, csak szeretném tudni neki észérvekkel megmagyarázni az aggályaimat, viszont BMW és Merci fronton tudományom erősen konvergál a zéróhoz.

    Mercedes-Benz 280 CDI 4 Matic 2008

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Sziasztok!

    Barátnőmnek szeretnénk kisautót napi munkábajárósnak (2x30 km napi szinten). 1 millió Ft-ot szánna a kisasszony a projektre. Összességében valami megbízható, olcsón fenntartható kisautó kellene, ami inkább a feminin vonalat erősíti. ;]

    VW Beetle a szerelme, de szerintem ennyi pénzből csak korai gyártású és lerúgott példányt lehet kifogni. Ettől függetlenül általános infókat meghallgatnél erről a típusról is, mennyire lőnénk mellé vele...

    Ezenkívül milyen típusokat lenne érdemes nézegetni szerintetek? Kiskunhalasiak vagyunk, környékben magánszemélyektől ajánlatokat is meghallgatnék szívesen. :)

    Köszönöm!

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz diegho #205679 üzenetére

    Ismerős helyről lenne egy 2010-es 1.4 benzines Punto-t 140k kilometérrel, ismert első tulajtól.

    Héten megyünk megnézni. Tudnátok írni pár dolgot, miket érdemes megnézni, minek illik utána kérdezni? Fiat fronton nagyon nem vagyok képben :)

    Köszi előre is!

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz molnarpeter #205848 üzenetére

    Kösz, sajna közben lábakélt az autónak.. Későn mentünk rá. :(

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Sziasztok,

    Úgy néz ki kedves párom rápörgött az A szériás mercikre. Mint jó pár hozzászólással ezelőtt említettem, napi munkábajárásra lenne főleg használva, második autóként (2x25 km) és 1 milla a keret. Csajos cirkálóról lenne szó, amivel a parkolás se ördögi a lakótelepen. VW Beetle-ről lemondott, mert milla körül nagyon lerúgott példányokat találtunk, illetve meggyőztem, hogy azt gyorsan szétparkolná, mert nem látni hol a vége az autónak. :D Néztünk emellett Puntokat meg Polokat, illetve folyamatosan nyitott szemmel járunk, de eddig nem lett szerelem a beetlen kívül semmi. Aztán hirtelen szembejött egy második szériás A merci és most ilyen fordulatot vett a női expedíció. Jómagam egyáltalán nem vagyok ismert a típussal kapcsolatban, a német autók is messze állnak tőlem, nem hogy a mercik, szóval kérdezni jöttem:

    - Viszonylag igénytelen típust keresnénk, ami nem pénztemető, óvónőfizetésből nem tudom fent lehet-e tartani ezt a jószágot :D Így általánosságban mennyire ajánlott típus ez a W169 széria (2004-2012)? Népítélet szerint nem elvetendő, de remélem van itt akinek konkrétabb tapasztalatai vannak.
    - Milyen motorral javasolt? Különböző motorokhoz kapcsolódóan pro-kontra érvek? Én 1.5 benzinnel venném, mert biztos elég neki, de érdekelnének a vélemények a többi verzióról is. (Merci dieseljeit pl egyáltalán nem ismerem...)
    - Motor ferdén mélyre ültetett pozíciója miatt mennyire idegenkednek a szerelők tőle? Mennyire zavar bele a karbantartásba?
    - Milyen köztudott szériahibákról tudni?
    - Milyen dolgokat érdemes megnnézni, ha elmegyünk nézelődni?

    Köszönm, ha segítetek! :)

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Sziasztok!

    Két hónap múlva kezdek új munkahelyen, ami heti 2 munkanapi pesti utat fog jelenteni hosszútávon. Budapest ide nekem 145 km, ebből 90 km autópálya. Eddig egy 2006-os 1.4 Nissan Note volt eddig a közlekedőedény alattam, amivel a napi városon belüli munkábajárás, időntként egy-egy hosszabb út eddig hibátlanul működött, viszont nem pályázásra való jószág (bármennyire is imádom az igénytelenségét).

    Átnéztem a hahu-n a diesel felhozatalt 2-3 millió között és nagyon elkeseredtem. Úgynézem ez már nagyon a beugró árkategória az autópiacra...

    Szeretném a hozzáértők javaslatát kérni, milyen gépjárművet javasolnának a kövezketőkre:
    - 2,5 millió Ft felé nem szeretnék menni
    - Évi 30-35k km, ebből heti 1-2x hosszabb út (oda-vissza 290 km, amiből 180 autópálya)
    - 192 cm, 95 kg vagyok. Szeretnék kényelmesen elférni elöl, illetve ha valaki mögém ül, akkor ne nyomorogjon (vicces, de a kis Note ezt simán tudta)
    - Fogyasztás max 6 liter
    - Nem szeretnék lemondani a Note pakolhatóságáról. Tologatható üléssor, lecsukott ülésekkel kimondottan jól és magasan megrakható utastér.
    - Évjárat, km nem érdekel
    - Megbízható motor, elfogadható árú futómű és kopó alkatrészek

    Akármerről nézelődtem, nálam egy gépjármű van, ami ezeket tudja és az a Lancia Delta...
    Mennyire hangzik elvetemült ötletnek? Milyen motorral ajánlott? Automata mennyire kényes technika?

    Bármilyen javaslatot, ellenjavallatot szívesen veszek! Köszönöm, ha olvastál!

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    Ezt lehet ide is beosztom, de csak OFF-ban, mivel az autó milyensége már megvan :D:

    Sziasztok!

    Szembejött egy jó állapotú 2013-as Peugeot 508 Allure, 2.0 HDI 140 le, manual. Kiskunhalason található a gépjármű, erősen gondolkozom a megvételén. Forgalmi, így rendszám és alvázszám is rendelkezésre áll.

    Kérdéseim:
    1. Hova érdemes vinni komplett átvizsgálásra + diagra a vasat, ahol tutira értenek is hozzá? (lehetőleg a közelben, hogy a gazdája is belemenjen :))
    2. Online lekérdezésre érdemes pénzt költeni, a JSZP-n kívül? Amennyiben igen, melyik oldal javasolt?

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz Qru #219007 üzenetére

    Totálkár amit linkeltél fizetős... Vagy én értettem rosszul valamit? :F

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz fpatrik17 #212864 üzenetére

    Üdv újra!

    A tavalyi vásár el lett napolva, viszont most 1-2 hónapon belül megkapná édesanyám a Notást és nagy dillemmában vagyok mit nézzek helyette.

    Ami kellene:
    - Ingázós budget diesel 2.5-3.5 millió Ft-ból
    - Évi 20-25k km futás. Budapest ide nekem ~150 km, ebből 90 km autópálya (M5, így a vége araszolós). Ez a táv menne heti 1, max 2x.
    - 192 cm, 95 kg vagyok. Szeretnék kényelmesen elférni elöl, illetve ha valaki mögém ül, akkor ne nyomorogjon (vicces, de a kis Note ezt simán tudta)
    - Fogyasztás max 6 liter
    - Megbízható motor, elfogadható árú futómű és kopó alkatrészek. (A Note igénytelenségét elérni nyílván lehetetlen, de nem szeretnék csilliárdokat költeni évente az autóra)

    Egyelőre két elképzelésem van (de mást is szívesen meghallgatok):
    1. Lancia Delta manual 1.6 vagy 2.0 MJet (120 le vs 165 le)
    - 1.6 - 2.1 millió körül tudnék találni. Felszereltségből tempomat alapkritérium, ha 1.6-ost vennék akkor kapna egy Manky optimalizálást is. Pluszben lenne egy android multimediá tolatóradarral/kamerával, mert a zenét és a wazet is szeretjük.

    2. Peugeot 508 manual 2.0 HDi-vel (163 le, ez tudtommal nem spénesedik)
    - 2.5 - 3 millió körül tudnék szerintem kifogni vállalható, 2010-14 közötti példányt. Itt is tempomat amiről nem lennék hajlandó lemondani meg egy androidos fejegység.

    +1 Ok a Delta mellett, hogy a cimbora szerelő Olasz specialista, mert a Fiatnál húzott le vagy 8 évet.

    Ha a végösszegeket nézem nagyságrendileg 1 millióval több lenne egy 508-as számomra kulcsrakészen. Éves fenntartásban e kettő gépjármű között mekkora lehet a difi? Van esetleg valakinek tapasztalata a két sassal egymáshoz képest?

    Egyéb tipp vagy javaslat esetleg? Köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz Gombinyó #221671 üzenetére

    Köszi a tippet neked is és molnarpeternek is! Néztem már a Mondeokat típusazonos motorral, de se kívül se belül nem jönnek be. Az 508 minden téren hangulatosabb nekem. :B Talán még a Laguna kombit is hamarabb választanám a 2.0 dCi-vel, mint a Mondeot.

    vzsryl köszi neked is a Civic+Pulsar javaslatot. Tudom, hogy elég ízlésficamos vagyok, de ezek helyet pedig a Delta-t vinném inkább. :D

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz ANDROID??? #221813 üzenetére

    Az "1.6 ne" résznek megkérdezhetem a miértjét? Ennyivel rosszabb konstrukció lenne az 1.6? Eddig nem hallottam róla semmi rosszat.

    ANDROID??? #221815
    Note-ot maximálisan tudom ajánlani. 1.4 benzin, láncos vezérlés, elnyűhetetlen konstrukció ha 10 ezrenként megkapja az olajat. 6 éve van nekünk, kósza 140 ezer km-t tettem bele utve vágva, heti 1x pályán is "'megkergetve". Én 190 vagyok és nevetve beférek magam mögé. A magas kialakítás miatt pedig, ha lehajtod az üléseket úgy fel lehet pupozni, hogy hajajj. A 6 év alatt a kopókon kívül össze vissza egy termosztát cserém volt.
    Egy apróságot mejegyeznék azért: pályázva a magas kialakítás és könnyű autó+kis benzin motor miatt fogni kell a kormányt, mert a széllökésektől szeret táncolni és 130-nél pörög 4000-ret :D (nyílván nem is erre való)

    [ Szerkesztve ]

    • Honor Magic5 Pro •

  • fpatrik17

    senior tag

    válasz ANDROID??? #221818 üzenetére

    Amióta nálam van szabad ég alatt alszik. Rozsdásodás nem jellemző a típusra, csak ha törve volt, illetve a kipufogó esetében.

    Típushibák, amiről tudok:
    - Nálam a kormányspirál szokott 2 évente megmakkani, a gyári mocsok drága (100k körül). De én ezt utángyártott alkatrésszel szoktam orvosolni. Mindig van itthon tarcsi belőle, darabja max egy tizes.
    - Csomagtér ajtón a felső lámpa burkolat tömítése idővel elöregszik, így a víz alattomos lassúsággal becsorog. Filléres javítás

    Van FB közösség érdemes ott is ovlasgatni/érdeklődni. :)

    • Honor Magic5 Pro •

Új hozzászólás Aktív témák