Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lajafix

    addikt

    válasz 33as #8078 üzenetére

    Az trivi, hogy sok/jó/megfelelő/alap/kevés nyugati fizetésből lehet fentartani 16 éves dízel Corsát.
    ellenben X5öt már csak sok/jó fizuból lehet fenntartani...

    Rock'n Roll

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz 33as #8078 üzenetére

    Amúgy teljesen igazad van! Ez az embertől függ. Mindenkinek van valami mániája amire szívesen költ. Persze én egyáltalán nem vagyok egy autóbuzi, nem mániám a flancolás, nem azért akarok x5-öt mert akkor hú de gazdagnak látszom. Arról van szó, hogy féltem a tyúkszaros életem, kb 1 hónapja halt meg az egyik legjobb barátom autóbalesetben. Kicsi, régi autóval. Ha egy ilyennel lett volna mint ez az X5 akkor valószínű nem hal meg. Ráadásul nem csak az én életemről van szó, hanem aki vagy akik mellettem ülnek még az autóban.
    Az X5 egy nagyon biztonságos autó, kiemelkedik az átlagból, 5 csillagos töréstesztje is van.
    Persze nem csak azért kell mert biztonságos és vannak még más biztonságos autók is, hanem azért mert tetszik is, meg bmw is. :) És mindig is bmw-t szerettem volna, de soha sem adatott meg. Most úgy néz ki, bele fér a költségvetésembe. Persze én is vehetnék kicsi, régi autót fillérekért és több pénzem maradna, de nekem fontos, hogy egy biztonságos autóban utazzak. Jövök vele rendszeresen Magyarországra is, sokat fogok vele menni, nem mindegy, hogy miben ülök. Rengeteg a baleset, soha nem lehet tudni.

    A másik meg az, hogy Ausztriában, Németországban ez az autó egyáltalán nem számít különösebben jónak. Egy új 6-os golf kétszer ennyibe kerül. És kb azzal rohangálnak a legtöbben. Az idősebb korosztály meg szinte mind nagyon drága autókkal. Nyilván vannak kivételek, akik megelégszenek egy nagyon alap, olcsó autóval, de a legtöbben azért nem.
    Egyébként úgy tervezem, hogy Magyarországon fogom forgalomba helyezni és Magyar rendszámmal fogom kint használni, mert így lesz olcsóbb a fenntartása.
    Nyilván egy különösebb szaktudást nem igénylő, bevándorló munkából nem futná rá, de ha az embernek van egy olyan szakmája amire ott szükség van és Németül is megtanult már, akkor nem sok gond van anyagilag Németországban vagy Ausztriában. :) Mondjuk amúgy se, mert még egy konyhai kisegítő vagy mosogató is bőven jól elvan, ha nem is vesz drága autót, de kényelmesen lakik, jókat eszik, ruházkodik, szóval elvan!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák