Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Manitou

    addikt

    válasz Bandi18 #1639 üzenetére

    Nem rossz választás :) Hasonlóan megbízható autó mint egy swift, csak azért jóval tágasabb, nagyobb. A csogatartója is elég nagy 440 liter a 4 ajtósnak.
    Nekem ilyen van már több mint 2 éve. és még egy darabig biztosan marad. Motorikusan nagyon megbízható, a motorja láncos, váltója japánosan precíz pontos. Nem egy szépségdíjas maga a forma, de szódával elmegy kategória.
    Típushibák:
    küszöbök és a hátsó kerékjárati ívek szeretnek rohadni, másról nem igazán tudok.
    Illetve még a benzinbetöltő cső a benzintank becsatlakozásánál is szeret kilyukadni, nekem pont most lett kicserélve vagy egy hónapja, 4k volt egy bontott jó állapotu betöltőcső. Futóműve jól bírja a magyar utakat.
    Ha karban van tartva 500 ezret a motorja simán elmegy álítólag. Szóval nem kell félni a 200ezret futott példányoktól sem.
    Az enyémben ~180 ezer van de olajat szinte semmit nem eszik egy olajcsere periódus alatt, a motorja is elég kulturáltan csendesen jár, több autószerelő dícsérte már.
    Ebből az összeset még japánban gyártották. Most voltam klímát tölteni, ott is megjegyezte egy szaki, hogy a motortér nagyon jól van kialakítva, könnyen lehet szerelni.
    Alkatrészárak a kötelező szervízhez:
    Mann légszűrő: 3,3k ( de van 1,3k-tól is, azzal sincs különösebb probléma )
    Mann benzinszűrő: 2,7k ( ez elég kb 60 ezrenként )
    Mann olajszűrő: 1,3k
    Japanparts pollenszűrő: 4,2k
    motorolaj 3,2 liter kell bele, én 5W40-et használok, de 10W40 is jó.
    Most Eneos Hyper Premium 5W40 van benne 6,8k volt a 4 literes
    Gyertya: Denso vagy NGK ~500Ft /db hozzá.
    Hosszbordásszíj: :típus függő hogy melyikben van 2 vagy 3 , enyémben 2 van. A kettő volt valami 6k (Dayco), most cseréltem márciusban
    Szóval nem annyira vészesek az árak.

    Itt az enyém:
    [link]
    [link]
    [link]
    (Nem vagyok sztrítrészer, a szárnyat nem én tettem rá,már így vettem anno, de a leszedésére nem akartam költeni :D )

    Így hirtelen ennyi jutott most eszembe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák