Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz kovacsroli #121497 üzenetére

    Leszek én a kisördög Tsebácsi bal vállán, aki megböki a kisvillával, és azt súgja a fülébe, hogy

    168.000 + 10 x 15.000 = 318.000 (*)

    Én ezt a BMW.t hagynám, akármennyire autópályás autó volt. Nem tudom mennyibe kerül ugyanilyen felszereltséggel fele ekkora futással, de én inkább kivárnék...

    (*) Tudom, mindenkinek van ismerőse, akinek hasonló autóban már 450k van (**), és semmire nem költött az olajcseréken kívül, de tegyétek fel magatoknak a kérdést, hogy megvennétek-e tőle annyiért, mint egy negyede-fele annyit futottat?

    (**) Meg olyan ismerős is, aki 10 év alatt 25k-t tett a garázsban tartott autóba.

    Amúgy amit nem értek, hogy miért az Octavia és a BMW között vacilálsz. Jó, értem, nyilván van ami nem tetszik, meg Fordban a motorválaszték, de azért pont a középkategóriában van azért bőven választék. Másrészt pont a használtautónál az a szabály, hogy azt kell venni a pénzedért, ami a legjobb vétel, és nem feltétlenül azt, ami a legjobban tetszik, nem? Persze nyilván ki lehet fogni a szíved-csücske típust pont azzal a motorral és felszereltséggel, ráadásul a kedvenc színedben és kárpitoddal, amiről mindig is álmodtál, de azért ez eléggé csodavárás jellegű dolog, a hazsnáltautó-vásárlás meg inkább a kompromisszumról szól.

    Ha mindezek ellenére persze azt mondod, hogy márpedig neked ez és ez a típus kell, akkor meg ne gyárts magadnak érveket és magyarázatokat, hanem keress abból a típusból egy neked tetsző példányt. Viszont sietni ebben az esetben sem célszerű. Óriási az EU-s használtautós piac, ahogy nézem, a kapcsolataid is megvannak, ha lemaradsz egyről, mindig lesz másik, legfeljebb egy-két hónap múlva. Olyan nincs, hogy csak egy és csakis egy darab autó van a világon, ami neked lett szánva. Ez még nőben is túlzás, még akkor is, ha amúgy szerencsécs pacákok abból is találnak olyat, ami mellett úgy élik le az életüket, hogy nem cserélnék le másikért.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák