Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz vzsryl #202689 üzenetére

    Szi!
    Örültünk is a jó vételnek! De, hogy negatívumot is írjak róla, az az, hogy nagy kutyaimádó volt a doktornéni, mert kutyaszőr még most is előkerül a kárpitból innen onnan :D
    Hiába volt neki is rajta, külön huzat, és mi is hiába tettünk rá, mindig előkerül az ülésbe mélyen bele került szőrszál. Ezt már csak ecetes ollóval, vagy gyufával lehetne eltüntetni.... :DD De, azért jó kis vétel volt tényleg. Meg kell is most, mert a még garis kugámban 2,5 éves 35ekm van benne, beesett a kuplung. Lehet vissza kellene vásárolnom az eladott vitarámat.... ;)

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz tboy93 #202779 üzenetére

    Ja, nekem a 2,5 éves Ford Kugám 36ekm van benne. A múlt héten beesett a lábam alatt a kuplung. Elvitte ugyan a Ford Assist, de azóta is a szervízben van(múlt hét szerda óta). Garanciális az igaz, de azért ennyi futással, ne legyen már gond a kuplungal....gondolom én?! Még ha lennék akkora lúzer is, hogy egyfolytában a kuplungot taposnám, ezen rövid idő alatt, akkor sem lenne szabad ilyesminek lennie szvsz.
    Az ez előtti autóinkban nem volt ilyen gond, pedig 100ekm volt az egyikben mikor eladtuk, az új tulajnak azóta sem volt vele gebasz. Ja, és a most vett kis swiftben sem volt még kuplungal gond a180ekm alatt. Azt mondták a szervizesek, hogy kuplung munkahenger cserés lesz a kicsike. Jelenleg működik ugyan, de azért elkerülendő a hasonló lerobbanásokat kicserélik inkább, No, erre várok, talán ma, vagy holnap meglesz....igérték.

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz molnarpeter #202830 üzenetére

    Arra gondolsz, hogy csak nekem mondják azt, hogy kuplung munkahenger...? Aztán valójában más volt a gebasz? Mert nekem majdnem azt mondanak, amit akarnak, mert nem sok közöm van az autó szereléshez....kb úgy megy, mint az atomfizika. :K

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz MC Pite #202882 üzenetére

    Szia!

    Csak halkan jegyzem meg, nem vitázom veled, de ha valami nekem jó a Kugám-ban, az biz a futómű. Már legalább is az általad. is említett Suzuki S cross/Vitara/Swift vonalhoz képest. Azokról váltottam, de egy valami nem tetszett bennük, az pedig a futómű. Pattogtam benne mint, szar a fűben, komolyan mondom foggumi kellett a használatukkor, pedig a bunyót már régen nem űzöm. Asszonykám mindig megjegyzi, ha a kis swiftből átülve mellettem utazik valahová, hogy ez mennyire más, nem rázza szét őt, mint a kicsi swift. Igaz a bratyóm audijához, vagy a cimbora Tuaregjéhez nem lehet hasonlítani a kugát, de ültem a tö...m tudja milyen Renaultba anno mielőtt vásároltam a fordot, de az meg azért nem jött be, mert úgy ringatott menetközben, mintha egy nagy lavór sz@rban ültem volna. Lágy volt, meg minden, dicsérte is a kereskedő menet közben ezerrel, de nekem már majdnem hányingerem lett benne...
    Amúgy rendben lévőnek találtam volna a járgányt, de ez rettenet volt benne. Amúgy azóta elég pofás jól kinéző renaultok, meg peugeotok jelentek meg. Nem tudom igaz e? De azt mondják, hogy magyar emberke került hozzájuk dizájnernek. Lehet azóta ilyen pofásak ezek?!

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!
    Segítsetek már, a tesóm meg akarja venni ezt a járgányt, és sok rosszat olvastam már az insigniáról. Szerintetek ez nyugodtan vehető?

    [link]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Qru #202925 üzenetére

    Köszi a segítséget,"Kickass" neked is köszönöm! :R
    No, akkor megpróbálom lebeszélni róla amíg lehet.....remélem még nem késő....?! :(

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz tonermagus #203377 üzenetére

    Szia!
    Én voltam olyan hülye, pusztán kényelemből, hogy beszámíttattam az új autó vásárlásánál, gondoltam mit szarakodjak én az eladással?! Csak 250eFt-ot buktam(2015 ben). Egyébként 2005 ös kis swiftet adtam be, amikor vettem a vitarát. No, a vitarát már inkább én adtam el, mert ott 750eFt al kínált kevesebbet a kereskedő(2018 ban), mit amiért tényleg elment. Csináltasd meg, és add el magad.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!
    Múlt hónapban sikerült jó áron eladnom a Kugát 1.5 Ecoboost. Három és fél éves volt, így volt még rajta gyári gari is. Azóta a cseheknél koptatja az utat. Fél nap alatt elvitték, ahoz képest, hogy kiraktam a hirdetést. Berendeltem helyette egy C-HR 2.0 hybrid exe t. Igaz Rav4 et akartam, de az asszonykám meggyőzött róla, hogy mivel neki is van egy kis suzu, így legtöbbször egyedül járok vele, minek nekem az a "nagy bódé"? No persze az a 2-3 misi is elég meggyőző, amivel drágább is lett volna hasonló felszereltségben. Meg valószínűleg ez is hamarosan 3-4 évesen cserés lesz, addig majd elleszek/leszünk vele. Próba úton engem meggyőzött, bár kissé furcsa volt az a bólogatás nélküli váltástalanság, vagy minek is nevezzem, de elég szépen gyorsult. Kicsit sok nekem a zongora lakk, nem tudom a japók mit esznek rajta? Hogy hátul szűkös, az engem nem érdekel, egyrészt nem fogok hátul ülni, másrészt, felőlem akár kistéglával le is falazhatnák azt a részt. Nincsenek már gyerkőcgondok, max ketten ülünk majd benne. Azért érdekelne azok véleménye is akiknek ilyen van, vagy volt, hogy pro,és kontra mik a meglátások?

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Tom1939 #208354 üzenetére

    Köszönöm!
    Hát, két sráccal már én sem ezt választottam volna. A RAV4 komolyabb autó, nekem nagyon bejön a letisztult belseje, kicsit soknak is érzem a chr- t ilyen szempontból. De elmentem az új KIA t is meglesni, nem tudok az elejével megbarátkozni, néztem Hyundai t is, annak ugyanúgy a sajtreszelőre hasonlító eleje nem tetszett. A hybrid vonalon keresgélve, még árban is jobb a toyota, néztem a kugát is hybridben, de sokkal drágábban kínálták, mint a toyotát. A Kia, és a hyundai is hasonló felszereltségben, drágább. Akkor inkább RAV4. No, mindegy majd meglátom mennyire szokunk össze, pár évet ez is kibír majd biztosan.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz tboy93 #208370 üzenetére

    Az én matekom:
    Amikor eladtam a vitarát 3 évesen, kellett hozzá 3 misi, hogy kuga legyen. Most a kuga eladása után kell 5, hogy toyota legyen. Nem azt akarom mondani, hogy ez nem sok pénz, mert az, de " szinte" minden 3-4 éves cseréknél, egy jobb használtautó árát kell "csak" hozzátenni. Így mindig új autója van az embernek, én amúgy sem tudok leragadni egyiknél sem. A másik, arra gondolt már valaki, hogy ha senki nem vesz új autót, akkor miből lesz használt autó?!😉

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Csak érdekességképpen......
    Az eladott kugám, már a cseheknél koptatja az utat. Eladáskor a kereskedő azt mondta, hogy a gépjárművédelmi cuccost majd kiszedik, mert azzal külföldön ugye nem tudnak mit kezdeni. Ehhez képest, naponta kapom az üzeneteket az autómtól, hogy éppen merre jár, küldi a koordinátákat, mennyivel halad....stb. Érdekes lenne az új tulajnak gondolom, ha vész leállítanám. Persze nem teszem, de azért érdekes.....vagy kikapcsolnám a szerviz módot, no az lenne érdekes! :F
    Minimális esélye megvan, hogy kiszedték, és esetleg valaki más beszerelte, de miért tette volna magyar SIM kártyával?! Odakinn is divat lehet a jármű átnézése ezek szerint? Nem tűnt fel senkinek sem, hogy egy led be van rakva visszajelzésnek. Vagy nem mondták az új tulajnak, vagy nem is érdekli az új tulajt? Úgy jár jelenleg egy autóval, hogy abban az előző tulaj( én) szerviz üzemmódra állította a védelmi rendszert. Mert anélkül el sem bírták volna vinni tőlem. Mindegy, mert fél év múlva lejár a SIM kártya, mert ugye én már nem fogok rátölteni egy fillért sem. Kérdés, hogy reagálja majd ezt le a rendszer...?

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Sziasztok!
    Csak annyit kérdeznék, hogy volt itt olyan aki mostanában vett át új autót? Azért érdekelne, mert májusban fizettem előleget Toyota C-HR 2.0 Hybridre, és akkor is mondták, és benne is van a szerződésben, hogy 400Ft os euró/forint ig annyi, az annyi. Ugye azóta volt már 430 körül is, de most tán 405 az euró...
    Szóval a kérdésem az lenne, hogy vajon melyik nap számít? Ebben a hónapban lesz meg elméletileg, van már alvázszáma az "autómnak" kb 1 hónapja. Szóval valaki tudja, mi ilyenkor az eljárás?

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz f4lcon #209977 üzenetére

    Szia!
    Az új árlista engem már nem érint. Azóta már 1,5 misivel drágább ugyanaz az autó, már volt 2 áremelés, de nekem ugye már nem emelkedik az ár, rám a májusi ár érvényes. Csak annyit tudni, hogy ha közben az euró 400 felé szökik, akkor lehet áremelkedés nálam is, az euró függvényében. A kereskedő nem sokat tudott mondani róla. Azért gondoltam megkérdezni, hátha valakinél már volt ilyen. No, mindegy majd ha megjön akkor beszámolok róla. Ja, annyi van a szerződésben, hogy 5 nap gondolkodási időm lesz eldönteni, ha esetleg drágul, hogy elfogadom e, ha nem, akkor visszakapom a foglalót, és elállhatok az üzlettől. Már azon is agyaltam, hogy megvétel után, azonnal eladni, csak az a baj, hogy mindegyik új autó jelentősen drágult, és amit nyernék, azt el is veszteném...
    De, használhatom is 1-2 évig, és utána is eladhatom. Mert ahogyan most alakulnak az árak, még mindig többé el lehetne adni, mint amennyibe kerül.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz KubanitoS #210018 üzenetére

    Szia!
    Nem a "halas". Bármerre érdeklődtem, mindenhol ezt mondták, hogy változhat az ár, de akkor ezek szerint nem biztos, hogy fog. Ez biztató, és köszönöm, hogy ezt megosztottad.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz vzsryl #212868 üzenetére

    Igaz, én egy sima turbós benzines Kugát (nem plug int)cseréltem le egy Toyota 2.0 hybrid executive felszereltségű CHR re, de azt mondom, hogy ég, és föld a két autó közötti különbség, a toyota javára. Mindenben fölül múlja a kugát, a méretét kivéve, de kettőnknek tökéletesen megfelel. Jobban megy, komfortérzet tökéletesebb a fordhoz képest. A fogyasztásról meg ne is beszéljünk, a városban 4 el kezdődő fogyasztásokhoz nem szoktam hozzá a kugával. De, a vegyes átlag is jelenleg 4eKm után 5,4L. ugyanez a kugával 8,7 volt, de csak városban 9-10 L....
    Azt hiszem jelenleg, hogy nem adom el ezt is 3 év múlva, megtartom egy ideig.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Manitou #213683 üzenetére

    Itt S. tarjánban, volt még vagy 10-15db a polcon, ma reggel.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz wwhy #213787 üzenetére

    Szia!
    Nekem legutóbb a kugámat egy kereskedő vette meg. Ennél egyszerűbb, és gyorsabb autóeladásom még nem volt. Nagyon korrekt volt az illető, és ráadásul a végén jobban is jártam, mert 7,3 ért kínáltam az autót, de adtam volna hozzá, az eredeti gyári alufelnis téli kerékszettet is ennyiért. Ő neki nem kellett a téli garnitúra, ezért elvitte 7,1 ért az autót, majd én külön eladtam még a garnitúrát 300eFt ért, vagyis összesen 7,4 ér elment a járgány. Ha eladom ezt is ami most van, megpróbálom megint kereskedőnek eladni. Megspóroltam a rengeteg elmeháborodott, csak próbaköröket róni akaró magánemberkék tömkelegét. No meg azokat is, akiknek az volt a legfontosabb kérdése, hogy teletankkal adom e el az autómat?!!! Azért nem leányálom magánemberkéknek sem az eladás......

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Qru #214243 üzenetére

    Annyi lesz az a fogyasztás tankolás után is, majd meglátod. Igaz én csak egy 2.0 ás Hybrid C-HR t vettem újonnan, de valami parádés a fogyasztása....városban bőven elég a 3 al kezdődő fogyasztás. Az országúti is megvan 5 el, de ha komótosabban vezetsz, ami nem azt jelenti, hogy útakadály vagy az úton, akkor a 4 el kezdődő sem gond. Az autópályán is teszteltem már 135Km/h nál nem többel 6,5 körüli, ha e fölött mégy, akkor 8-9-10 is lehet....de hát semmiből, csak semmi lehet. Természetesen ezek után tankolással is mért adatok, mellesleg az autó fedélzetije nagyon pontosan méri a fogyasztást. Nálam, még nem csalt 1dl től többet a mutatott, és mért fogyi. Ezt, mivel még nem régóta van meg az autó(december végén vettem át) 6000Km van benne jelenleg, és 12db tankolásnál tartok. Ja és ugyanezen idő alatt, ugyanennyi Km után, az előző autómban Ford Kugámhoz képest(abban is mért értékekkel), szóval 4 hónap alatt, már több mint 100eFt o spóroltam az üzemanyagon. Arról nem is beszélve, hogy mennyivel komfortosabb, és mennyivel jobb vezetni, mint a kugá-t volt. Nálam is minden extra szuperül működik, sávváltó, sávtartó, araszoló funkció, hú ezt mennyire szeretem benne, gurulsz a dugóban, és szinte semmit nem kell csinálnod, megáll indul magától egy pöccintésre. Jó ez no.....és, ha hihetünk a megbízhatóságában, akkor meg külön plusz pont neki.

    Most látom nem jó helyre ment a válasz...sorry
    eredetileg: f4lcon volt a címzett

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz BoneDragon #215940 üzenetére

    Ha gyerekek vannak, akkor nem neked találták ki a CHR-t szerintem. De ha úgy vagy mint én, aki már csak asszonykával utazgat, akkor viszont nagyon jó. Nekem fél éves, 2.0 hybrid van exe felszereltséggel, és nagyon bejön, egyszerűen tökéletes. A fogyasztása vicckategória az ezelőtti kugához képest, azzal 9L átlaggal jártam, ha városban használtam akkor 11L. Ez meg a nagyobb 2.0 motorral is a városban 4L el van, az eddigi átlagom 5,4L(8200Km nél) Tudom hybrid ezért ennyi, de akkor is jó, arról ne is beszéljünk, hogy sokkal jobban gyorsul, a vezetési komfortja ezerszer jobb mint a kugáé volt. Kipróbáltam én is több autót mielőtt ezt vettem, de egyelőre nagyon jó vételnek tűnik, én pl nem tapasztalom, hogy az eCVT vátó miatt bőgne a motor, lehet ezt el sem adom 3 év múlva, de ha igen, akkor is maradok házon belül....

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz szőröscica #216754 üzenetére

    Biztos bullshit, de azért a 2.0 benzinmotorral ellátott toyota hibridemmel, már most 8 hónap alatt, ugyanannyi megtett Km után már spóroltam 200eFt ot benzinben az előző fordomhoz képest. Egyébként 120 al is megy elektromosan, és most voltam a balcsin 250Km 4,2L/100Km el megjártam. Ez a fordal 10L/100Km volt 1.5 benzines motorral.....de biztos hülyeség az öntöltő hibrid. :F

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz szabonagyur #217501 üzenetére

    Az új autókon meg 3,5 környékén van ez az érték. Mikor átvettem az toyotámat, és a gyárból kigördült kerekeit levették, mert a télit rakták fel nekem a szalonban, amit ők be is állítottak a megfelelő értékre. Majd jött ugye a nyár, és feltettem a gyári nyári kerekeket, mindjárt feltűnt, hogy pattogok mint a lószar az úton. Megnéztem a nyomást, és valamennyi kerekem 3,5 környékén volt! Leengedtem 2,3 környékére, mindjárt jobb volt. A kereskedő azt mondta, hogy a gyárakban 4 körülire fújják kötelezően a kerekeket, és a szalonokban állítják be a norm. értékeket. De, mivel én nekem áttették a téli kerekeket ez elmaradt.... Megkérdeztem többeket azóta, és mindenki ezt mondja, de tényleg nem tudom, hogy ez igaz e, de elfogadom.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz szebe #217931 üzenetére

    Én is akkoriban rendeltem a toyotámat. Voltam több autókereskedésben, sok márkát meglátogattam, a kiánál is jártam, de mindenhol elmondták, hogy sokat kell várni, és az ár is változni fog. Nem azt mondom, hogy a nem történhetett meg amit a levélíró mond, és a kereskedések is kellően nagyf...k, de én akármerre jártam mindenhol tájékoztattak. Én is ráfizettem az eredetileg megállapodott árra 250eFt ot. Nem értem egy 21 milliós autót megvenni tudó, és akaró embernek miért jobb pereskedni, mint 1,2 millióval többet fizetni a szeretett autóért. Mert elég jó árat kapott végül...Ennyi pénzt a perre+ügyvédre is ki fog fizetni, főleg ha veszít. De az ő dolga. Mindenesetre sok sikert neki a továbbiakban.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    Komolyan kérdezem, ennek vajon mennyi lehet a casco_ja? Ha az én toyotámnak, kis híján 300eFt...
    Tudom aki megtud venni egy ilyet, annak nem nagy ügy ez sem, de kb 20-30 millió lehet az árból kiindulva évente...!? Vagy az is lehet erre nem is köthet a tulaj? Mindegy no, ilyet azért ritkán látni a hahun...... :Y
    [link]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Red_Bull #219862 üzenetére

    Én 2, vagy 3 éve vettem az asszonykámnak ilyet használtan 2012 es gyártású. Tényleg ismerőstől 180eKm körül , az asszonyka használja azóta, néha én is megyek vele. 2012 óta, csak egy akkucsere volt, gyertyák, és kopó alkatrészek, fék. Minden évben megvolt a szervize a suzukinál, én is oda hordom. Semmi baja nincs, elnyűhetetlen szerkezet. eddig 763,8Litert tankoltam bele, az átlag fogyasztása 5,9L/100Km. A legkissebb fogyi 5,03L volt. A legtöbb pedig 7,6L. Vezetem minden autóm fogyasztását, azért van meg ez is.

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

  • olajbogyo

    aktív tag

    válasz Red_Bull #219887 üzenetére

    Érdekes, hogy neked az előző szériással gondjaid voltak. Nekem volt egy olyan, az első autóm volt újonnan vettem. Tíz évesen adtam el, még most is látom itt nálunk, egy szőke csaj jár vele. Nekem egy izzót nem kellett benne cserélnem, csak a szokásos olajcserék voltak. Egyszer volt torony csapágy csere, és kis akku csere 8 éves korában, plusz fék kompletten. Ezen kívül nem volt gondom vele. Az új tulajnál látom, hogy gázosra alakította, de most is elégedett vele. 100eKm volt benne, mikor eladtam.

    Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

Új hozzászólás Aktív témák