Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.Zoo

    senior tag

    válasz Dany007 #57369 üzenetére

    Ehh, elfogyott a mocsok... :(

    Szóval:

    Megvettem Egerben egy autókereskedéstől az előző 1997 automata 1.9 TDI-m.
    Automata, légkondi, elektronyos ablak, stb.
    Vígan tekeretem vele kb. 1000 km-ert, mikor elvittem Fótra, hogy ugyanmár, ennek így kellene váltania?
    (életem első, és egyben valszeg utolsó automata váltós járgánya volt)
    Asszondták a mókusbogarak, hogy hááát nem.
    Mondom akko? Olajcsere, de ezzel vagy megölöm, vagy jobblesz.
    Megtörtént, érdemi változás=0
    Pár nap után, a 2/a utón hazafelé, megállt mint a szög.
    Egyből telefonálgatás, hogy wattafakk van?
    Akik olajat cseréltek mondták, hogy eléggé le van kókadva a váltó, vigyem oda, ahonnan megvettem.
    Azok elhajtottak a malac kukacára, hogy olvassam el az adás-vételim, mert abban vannak érdekes dolgok..
    Szépen beleírták, hogy ők, amint kiviszem a küszöbön, sem garanciát, sem jótállást, sem szavatosságot nem vállalnak. Mondom fasza, fogyasztóvédelem.
    Elvittem egy akkor jónak tűnő automatáshoz, aki bevállalta 250forintból.
    Mint kiderült, annyira trágya állapotú volt, hogy szét kellett szúrni a tököt, és újralamellázni.
    300e ft volt a számla vége, kifizettem.
    Utánna szétkaptuk a kocsit, és megtaláltam benne a német 270.000 ig vezetett akkor négy évvel azelőttig vezetett szervízkönyvet.
    Természetesen én 178.000 km-el vettem a kocsit, ment ezis a fogyasztóvédőkhöz.
    (a mai napig, egy sort nem kaptam tőlük, pedig faxon, levélben, imélen is reklamáltam, szartak rám)
    De sebaj, ráverem a kereskedésre.
    Mindenről számla, a szétborítás (váltóé) képekkel dokumentálva, szakvélemény a váltóról:
    Elkopott, a sok megtett km miatt, meg persze sose cseréltek benne lifetime olajat.....
    Megnézte ügyvéd az adásvételit, de úgy volt megírva, hogy ne lehessen fogást találni.
    A kocsi 3 hét után előállt, utánna kezdődtek a gondok...

    "decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Új hozzászólás Aktív témák