Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rambovits

    senior tag

    Sziasztok!

    Jelenleg van egy Skoda Fabia sedan-om 2002-es évjárat. 1.4 68 lovas benzines.
    Külsőre azt gondolom tűrhető, mechanikusan tökéletes. Viszont amivel nem vagyok kibékülve az a fogyasztás, és a mellé párosuló lomhaság. Télen a 10 litert simán megette városban, és most így nyáron is elfogy a 8 liter. Hosszabb utakon 5.5-el elboldogulok. Erre még azt mondom, hogy nem lenne óriási gond, ha legalább menne a kocsi. De sajnos annyira lomha, hogy nem élvezet a vezetése. (Szerintem ennek is köszönhető a magas városi fogyasztás. Amire belendülne jön a következő lámpa, és lehet elölről kezdeni.

    Elkezdtem hát nézegetni a különböző autókat, hogy lecserélem.
    A főbb szempontok ezek lennének:
    - megbízhatóság
    - max 8 literes városi fogyasztás
    - erő, dinamizmus

    Az elsőben nagyon stabilak a skodák, ezért kis is néztem egy 100 lovas 5 ajtós fabiat.
    Második kiszemelt egy 1.8 tdci focus (rengeteg rémhír szól a porlasztóról, viszont keveset fogyaszt és erős (na meg szép is))
    Harmadik: Golf IV 1.6 benzin

    Ha sikerülne eladni a jelenlegi kocsit, kapnék érte kb 600-650-et. Ezt ki tudnám egészíteni 800+papírmunkára.

    Mit gondoltok, melyik lenne a legjobb döntés? Vagy ha eszetekbe jut más alternatíva, akkor azt is szívesen meghallgatom.
    Aki esetleg arra tenné le a voksát, hogy tartsam meg a jelenlegi vizilovat, az is írja le miért :D

    Köszi. :)

    A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

Új hozzászólás Aktív témák