Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • giigz

    veterán

    válasz Rhino666 #47388 üzenetére

    1 milliód van a kocsira, de számít havonta 2.000 Ft a fogyasztáskülönbség miatt, és csak havi 5-10k-t tudsz az autóra költeni, "ha valami van"?

    Igen érdekes gondolkodásmódod van. A biztosítás évente mondjuk 55k, az már havonta 5.000 Ft, + erre rájön a 7.000 Ft-os benzined, ez már 12.000 havonta, és akkor még ki tudja milyen javításokat kell megcsinálnod, mint írtam is neked, a vétel után legalább 150, de inkább 200 vagy rosszabb esetben 300k-t is nagyon simán rá lehet tapsolni a kocsira. Ha neked most 1 milliód van zsebben, akkor max. 700 ezres kocsikat tudsz nézni, és remélem tisztában vagy vele, hogy nem egy 700k-s kocsira fognak bukni a csajok, az értelmes ember meg a Suzuki Swift miatt sem fog kiröhögni.

    Én nem mondom, hogy ne vegyél autót, csak ez a havonta 7.000 Ft van az autóra kb. vicc kategória... Az autóra költeni kell, és ha csak 250 km-t mész havonta, akkor sem fogsz kijönni 7.000 Ft-ból havonta, ezt garantálom. Tegyük fel, hogy 5 évre tervezed ezt a kocsit, és akkor eladod 300k-ért. Havonta mész 250 km-t, összesen 1 milló 100 ezer Ft-ban van a kocsi, + erre rájön az 5 év alatt elégetett 420k benzin. Tehát összesen ~ 1.200.000 Ft-ból tetted meg ezt a 15.000 km-t, vagyis km-enként 80 Ft, tehát havonta 250 km-rel számolva ez 20k. Vagyis a 7k-nak a közelében sem vagyunk, és ebbe bele sem számoltam a biztosítást pl., meg ugye az 5 év alatt ebben nincs javítás, gumi, izzók, stb.

    Ja és légyszíves mondd már el nekem, mi a baj a Swift/Clio/Punto/Yaris kocsikkal...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák