Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    Az autóvásárlás átírás részével kapcsolatban tudnátok segíteni? Nagyjából megvan, mik kellenek, de érdekelne, mi ennek a megszokott menete, mégis...

    Szóval kocsit megnézzük, megvizsgáljuk, jó lesz. Gondolom adásvételi előtt célszerű elvégeztetni az eredetiségvizsgálatot, nehogy ebből később szívás legyen. Szóval adásvételnél mondjuk a vizsgálat már rendben is van, az eladó elintézte.
    Érdemes úgy menni aláírni, hogy neten előre megkötöttem a kötelezőt? Na csak azért, mert 'elvileg' ugye, addig el sem hozhatnánk, hiszen adásvétel után az én tulajdonom, de nekem nincs rá kötelezőm...
    Ha pedig megvan az eredetiség, kötelező, adásvételi, mehetünk az okmányirodába, gondolom itt ezeket bemutatva kapok új forgalmit, törzskönyvet. Azt jól látom, hogy van külön átírási illeték, és vagyonszerzési illeték is?
    És ezek után még parkolási engedélyt intézni, belvárosról lévén szó - amíg az nincs meg, majd máshol fog parkolni.

    Igazából az "ezt vegyük meg" és "okmányirodába menetel" közötti résznél nem tudom mi a bevett szokás, tehát eredetiség, kötelező, majd adásvétel?

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák