Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • harry

    veterán

    válasz lorcsi #31646 üzenetére

    Civic talán még drágább, de legalábbis hasonló a helyzet.

    Megosztok egy táblázatot, ha már így elkezdtem magamnak irkálni: [link]
    Némi útmutatás:
    - első blokk az adott típus/kivitel adatai. Motorhoz elkezdtem irkálni, hogy mik vannak / cikk alapján mi ajánlott, ez elég elnagyolt
    - db: ennyi kocsi elérhető a hahu oldalon (szűrés: érvényes magyar okmányok, van műszaki 2013/04-ig legalább, MO-n van a kocsi, képes hirdetés, 5 ajtós ferdehát/kombi, normál állapotú, legalább 340l csomagtere van, árkorlát nélkül, adott típus évjáratára szűrve)
    - db[]: megnéztem, 200-650k Ft között miként változik a kínálat. Érdekes megnézni, mennyivel kevesebb autó van itt, mint árkorlát nélkül, ha sokkal, az nem jó jel.
    - árak: fogtam az összes kocsit, majd a kínálat alsó 10%-ának vettem az átlagárát (min. ár), és a felső 10%-nak vettem az átlagárát, a maradék 80% pedig a tényleges átlagos árat adja (pl. 36 találat esetén az első három kocsi árának átlaga a min., és a 34, 35, 36 kocsik árának átlaga a max, a köztes kocsik árának átlaga pedig a tényleges átlag). Ezt a részt programmal csináltam, inkább a magam szórakoztatására :) bár relevánsabb, mint rábökni, hogy kb. "ennyiért már lehet venni", és pontosan megadja a középárat. Azért jó, mert látni, hogy egy adott árú kocsi mégis hol helyezkedik el a mezőnyben
    - árak[]: ugyanez 200-650k között, mint utólag rájöttem, nincs feltétlenül sok értelme.
    - pár alkatrész árát is elkezdtem kiirkálni, a lista az egyik totalcaros cikkben volt a golf III-hoz, ezt gondoltam kiterjeszteni a többi kocsira is
    - érdekességképp megnéztem, mennyi első/második tulajos, és szervizkönyves kocsi van. A linkek nem működnek - mint rájöttem -, mert a fos excel levágja a link végét...
    - táblázat jobb szélén szürkítve, amikről már lemondtam, megjegyzésben, hogy miért. Esélyes, hogy a vectra, és a kombi mondeó is ide fog átkerülni.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

Új hozzászólás Aktív témák