Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morphy

    csendes tag

    Sziasztok,

    Mint itt többen gép csere előtt állok.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    - Irodai használat: kép szerkesztés, video szerkesztés, 2 monitoros elrendezés

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Jelenlegi konfig amiből menthető még pár dolog:
    Alaplap: Gigabyte GA-EX58-UD3R v1.6
    CPU: Intel Core i7-920, 2800 MHz (21 x 133)
    Memória: 3x Corsair Vengeance CMZ12GX3M3A1600C9
    VGA: NVIDIA GeForce GTX 750 Ti (2 GB)
    Hangk.: Asus Xonar DS Sound Card
    HDD1: Samsung SSD 840 PRO
    HDD2: WDC WD10EADS-00L5B1 ATA Device (1 TB, SATA-II)
    Táp: Corsair TX650
    Ház: adott

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    csak a házon belüli részek, amennyiben szükséges akkor táp

    4. Mennyi a kereted rá?
    amennyi szükséges, nem a drágaságra megyünk, hanem amivel dolgozni lehet
    300.000-400.000 Ft

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    2x 1920*1200

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    nem

    Nem egy évre tervezem a vásárlást, mint ahogy az előző konfigból is látszik.

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • Morphy

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #110629 üzenetére

    Szia,

    Először is köszönöm a válaszod!

    +Hűtő: Jelenleg a Scythe Mugen egyik verziója van, érdemes ezt is lecserélni?
    HDD: van egy Synology Diskstation 3TB raiddel, ezért elég
    Táp: hiába néztem meg nem találtam ki, hogy melyik verzió. A tápot, mint a gépet is 2010-ben vettem.

  • Morphy

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az élet úgy hozta, hogy két asztali gépet is össze kell hoznom, ehhez kérek segítséget:

    Iroda
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Irodai alkalmazások, programozás, grafika, videó szerkesztés, játék maximum wot.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    monitorok, bill, egér
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    komplett gép
    4. Mennyi a kereted rá?
    Szeretnék egy hosszú távon megbízható, HALK gépet összerakni. Keret van rá, de ésszerűen szeretném összehozni.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    2db Dell U2715 (2560*1440) és 1db Dell U2413 (1920*1200)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincsen, megbízható, gyors és halk legyen

    Fiamnak (a jelenlegi irodai gépet szeretném átvinni neki, de nem tudom, hogy kell-e, illetve melyik alkatrészeket kell cserélni)
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játékok, multi: Fortnite, Minecraft (jelenleg)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    alaplap: MSI B150 Gaming M3
    memória: 2x8 2400 DDR4
    CPU: Intel i7-6700 3900 Mhz
    GPU: GTX 1060 6GB
    monitor: Dell U2413 (1920*1200)
    SSD 850 Evo
    HDD: WD 1TB
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    a fentiekből kell cserélni valamit vagy működő képes az említett dolgokhoz?
    4. Mennyi a kereted rá?
    Úgy gondolom, hogy ez folyamatosa fejlesztés lesz, és a cserélendő alkatrészek ismerete nélkül nem tudok keretet adni rá sajnos
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Dell U2413 (1920*1200)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincsen, megbízható gépet szeretnék.

    Segítségeteket előre is köszönöm! Ha lenne még kérdés szívesen válaszolok rá.

  • Morphy

    csendes tag

    válasz SyMbioTe #164031 üzenetére

    Szia!

    Először is nagyon köszönöm válaszodat!

    Az egész upgrade és új gépre max rászántam volna 1M-et, de ahogy nézem a közelében sem vagyunk. Azt hittem 5800x és x570-es lappal kell indítani, hogy sokáig jó legyen. A VGA az most tényleg kaotikus, de valami kelleni fog, hogy a fiam kapja az irodai gépet.

    Ezen keretösszeget tudva is ezt javasolnád fotó (lightroom, PS) és videó szerkesztéshez (A.Remiere)?

    Próbáltam összeállítani valamit, de nem tudom, hogy nem-e túlzó:
    - AMD Ryzen 7 5800X
    - Gigabyte X570 AORUS ELITE
    - Corsair RM750x
    - Kingston 2x16GB DDR4 3600MHz HyperX Predator HX436C17PB3K2/32
    - Samsung 1TB 970 Evo Plus
    - Seagate 2TB BarraCuda 256MB
    - Be quiet! Dark Rock Pro 4

    A ház meg egy jól szellőztethető halk ventilátorokkal, a VGA meg nagy kérdőjel.

    Válaszodat előre és segítségedet is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák