Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bukmop

    tag

    válasz bluobluo75 #17078 üzenetére

    Hello!

    Ha jól láttam neked még senki nem válaszolt.
    Véleményem:
    - i7 3770 - jó proci,4-mag, +4szál.
    - 7850 - jelenlegi bestbuy amd-s vga-nak tartják itt, sokaknak javasolják
    - ram 1600 mhz, sokat ajánlott típus, nem tartom rossz választásnak
    - hűtő, úgy rémlik inkább javasoltnak írták a hűtős topikban, de mostanában olvastam róla rosszabbakat is (bővebben lehet érdemes lenne a hűtős topikban kérdezni, lehet hogy tudnának jobb alternatívát!)

    javaslataim:
    - HA nem használsz több szálat erősen használó programokat egy i5-3570 is elég lehet (ennél nincs a HT miatt +4 szál, csak a 4 fizikai mag)
    - HA kell a több szál és ezért i7 mellett döntesz, a több szálú programok miatt szerintem javasolt lehet az akár 16GB ram is (de a 16 gigát Te is felvetetted!)
    - hűtő...ha nem K-s (tuningos prociban gondolkodsz, Te nem K-s procit írtál!, akkor felesleges külön hűtőt venned, a gyári hűtő is megfelelő munkát véges! (szerintem nincs rá szükséged)
    Amennyiben mégis veszel hűtőt is érdemes utánajárni, hogy a ramok hőelvezető bordája nem lóg-e bele a hűtőbe! (hűtős topikban erről szintén többet tudhatnak)
    Alaplap-ra elfelejtettem reagálni: a Z-s alapok valóban tuningos procikhoz valók (de ennek köszönhetően általában minőségibbek is), ha költség hatékony akarsz lenni lehet, jó a már javasolt B75 chippes deszka is! (Amit pl. Árjaharcos88 is ajánlott: B75 Pro3)

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    "Doing more than the minimum work is my deffinition of failing!"

Új hozzászólás Aktív témák