Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ab81

    csendes tag

    sziasztok, elérkezett az ideje, hogy új asztali gépet vegyek - utoljára 15 éve vettem, azóta csak notebookoztam, de ebből elég.

    amire használnám: windows/linux vegyesen, fejlesztés, virtuális gépek futtatása, ÉS a legújabb játékok fullhd-ben futtatása

    keret: annyi amennyi kell, ár/érték arányban jót akarok venni, nem a létező csúcskategóriát. 2 évig biztos nem költenék rá, de jó lenne, ha utána bővíthető lenne.

    egyéb: overclockolni, moddolni stb. nem akarok. minőségi alkatrészek kellenek, nem akarok misztikus fagyásokkal stb szarakodni. nem fog 7/24 futni, de azért legyen halk. áramfogyasztás nem érdekel. esztétikai okokból mini-itx konfigra vágyom (kb 33x33x33 cm-be kéne beleférni, IKEA Expedit dobozba lehet h berakom, de ha úgy megsül, akkor kirakom a tetejére).

    amit eddig kinéztem és kb. árak:
    cpu: intel i-4590 (58e). 4690 6ezerrel több, cserébe érezhetetlenül gyorsabb csak. i7-re szerintem nincs szükségem. a gyári hűtőben gondolkodom.
    alaplap: asrock h97m-itx (31e). z97 szerintem nem kell nekem, mert nem overclockolok. wifi van benne, más nem kell.
    ház: cooler master elite 110 (13e). még a corsair 250d és a fractal design node 304 tetszett, de 2x annyiba kerülnek. ennek kis defektje, hogy max. 210mm-es vga fér bele, de úgy látom ez ma már nem probléma.
    ram: kingston 2x8gb KHX16C9T3K2/16X (33e). ehhez egyáltalán nem értek, kiválasztottam az első 1600mhz 1.5v cl9-es modult.
    vga: EVGA GeForce GTX 960 2GB Superclocked (66e). itt még néztem a GIGABYTE GV-N960IXOC-2GD-ot (60e), de az EVGA gyorsabbnak tűnik. limitáció ugye, hogy max 210mm-es fér be a házba. kérdés, hogy az r9 280x megérné azt a +5 ezer forintot?
    táp: corsair cs450m (25e). a kis ház miatt gondolom célszerű lenne a moduláris táp. a CX kategóriás corsair 8e-rel olcsóbb, de ha jól tudom, a CS kategória minőségibb. jó lenne minél csendesebb.
    ssd: samsung evo 250gb (32e)
    hdd: wd blue 1tb (16e). nem lenne rossz 2tb, de a black drága, a green meg lassú (bár a NAS-ban az van, 2 éve megy 7/24 gond nélkül).

    monitor, bill + keyboard még folyamatban.

    ez így cakkumpakk 275e körül van.

    kérdésem: ár/érték arányban vagy konkrét típusokban van-e javaslatotok a fentiekhez? nyilván elbírna egy erősebb vga-t, de nem kifejezetten gamer gép kell, csak jó lenne ha mondjuk a köv 1 évben még vinné fullhd-n a mostani játékokat. a mini itx sokmindent limitál, de szeretnék pici gépet. cpu+alaplappal a skylake-et nem várnám be, szerintem 3-4 évig ez is jó lesz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák