Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • membrandj

    nagyúr

    válasz zedudi #77026 üzenetére

    Mert gyenge a lap tápellátása. Fx esetén ez kifejezetten fontos. Hiába hűtőd 20 ezres hűtővel, a lap lesz a korlát. Ezt vagy elhiszed és elfogadod vagy megveszed és szopsz vagy bemész az fx topicba érdeklődni.
    Kb 100x le lett már írva, itt is ha rákeresel, találsz róla leírást.

    Hűtő: Tőlem nyugodtan, kb olyan gyenge,mint a lap.Gyárinál lényegesen nem lehet jobb.

    Táp: Írtam azt is.

    Vga: Ezt is megveheted, de szintén semmi értelme. Arra jó,hogy képet adjon kb, esetleg filmezésre. Ezt is vagy elfogadod és megérted vagy megveszed és szívsz.

    Ha maradsz az fx vonalnál, bár oc nélkül érdekes.. Pont az az előnye. OC-vel ér be az i5 alá, oc nélkül..

    Fx 6300
    gigabyte ga 970a ud3p vagy ud3 . Ami után nem ud3 vagy ud3p van, annak szintén gyenge a tápellátása.
    Hűtő: Én fx -re cm hyper 212 evo alá nem adná, de akkor kezd gyárival. 1-2 hét és úgy is cseréled, olyan hangos.
    2x4GB ram jó dolog,de nem fér bele a keretedbe. Ezt könnyű bővíteni később.
    Vga: gtx 750 1GB, ez alatt nincs értelmes vga. Akkor nézz használtan egy 650 Ti 1GB-ot.. Nem sima 650, mert az borzasztóan gyenge szintén. Nem gddr3, hanem gddr5 kell.
    hdd, mint írtam, az ok
    táp: Írtam: Fsp hexa+ 400W. Elég lesz.
    Ház: Ez se mindegy, főleg egy fx esetén. Egyrészt a hűtő mérete miatt, másrészt ha melegedős, nincs benti a házba, akkor még rosszabb lesz.

    A lap még egy dolog, ha nincs normális lap az fx alatt, akkor nem fog még gyári órajelen se menni kb. Ha normál lapba teszed, akkor már fog, csak turbó órajelre nem fog tudni sűrűn kapcsolni, max télen kb.
    Ezért kell a hűtő is. Árban itt pedig már i5-nél vagyunk, ami erősebb és elég a gyári hűtő.

    Ezért is írtam,hogy 100k-ból az jön ki, amit én írtam. Amit te elképzeltél, akkor ~ 140-150k kell. Ha fx, az i5.
    Ha nem futja, akkor használton kellene gondolkozni,de ezt neked kell egyesével összevadásznod, nem lesz egyszerű:
    i5-2300 ~ 30k
    b75 lap ~ 9k
    8GB ddr3 ram ~ 16k
    gtx 650 Ti 1GB ~ 25k
    satás hdd ~ 8k
    fsp hexa 400W ~ 6k

    Szerk:
    Asus M5A97 LE R2.0, nem ez se jó. asus m5a97 EVO r.2.0 Ha nincs benne az EVo szó, akkor még mindig gyenge a tápellátása.

    [ Szerkesztve ]

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Új hozzászólás Aktív témák