Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fOriginal

    tag

    Sziasztok!

    Új gép vásárlását tervezem 200.000 Ft max kerettel emiatt az ár érték arány fontos.

    Cél: Játékok fussanak maxon 1920*1200 felbontású monitoron. Minél időtállóbb annál jobb.
    Márka preferencia nem nagyon fontos, a jobb ár/érték arány a nyerő. Végső soron használt de garis ajánlatokat is elfogadok. HDD, monitor, billentyűzet, egér nem kell.

    Az én elképzelésem:
    Alaplap: Asrock ASROCK Z97M Anniversary ~24k
    Proc: Intel Pentium 3258 vagy i3 vagy (álom i5 4670k, ez lehet csak év mulva mikor belefér a keretbe addig meg elég a 19k penti tuningolva a z-s alaplapban) 19-55k
    SSD: Samsung evo 840 120 gigás SSD 20k
    RAM: 8 giga RAM 1866-os 20-24k
    Táp: ~500W 12,5-20k -seasonic / corsair cx/xxx/m szériákról hallottam jót
    Ház: 12-20k -amibe nem fő bele a gép 4,4 - 4,5ghz proci tuning mellett sem egyszerű design a nyerő (Fractaldesign define r4, vagy coolermaster COOLERMASTER NSE jelleg, az alaplap m-es szóval elvileg kisebb házak is belférnek)
    Vga: nagyon szeretném ha r9 290 valahogy beleférne láttam használtan garival 75-80k -ért is alternatíva r9 280x 65k
    Hűtés: max 10k, de tomshardwaren olvastam hogy a kis penti gyári hűtővel is meghajtható 4,3 4,4 ghzig

    Mellesleg van egy 5+ éves C2D e6550 konfigom hd5850 450w corsair táp, CM kkn1 Elite ház stb, de ebből lehet a hddken kívül semmi nem átmenthető.
    Ipon nál gondoltam vásárolni a dolgokat az olcsó összerakás + ingyen teszt miatt, a vga-t meg magam is egyszerűen bele tudom rakni utólag.

    Minden segítséget és javaslatot nagyon szépen köszönök!

    [ Szerkesztve ]

    "a pessimist is never disappointed"

Új hozzászólás Aktív témák