Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #89536256 #146345 üzenetére


    (#146345) KatanaKaji
    Szia!

    Nos, igazából egészen jókat válogattál össze, pontokba szedve:

    Alaplap:
    Ha ITX a cél, akkor rendben is van, ahogy írtad, bőven elég a B450.
    CPU:

    Rendben van ez is, sima 3600 bőven elég, nem éri meg a felárat a 3600X
    Ram:
    Itt is OK. 16Gb minimum, de ha a programok kihasználják, akkor mehet nyugodtan 32Gb is.
    VGA:
    Én meglesném ebben az ársávban az 1660/1660Ti-ket. Kb ugyanazt tudják, kevesebb fogyasztással. Cserébe 2Gb-al kevesebb vram van.
    HDD:
    Toshiba P300 vagy ED Blue Ezex
    SSD:
    Mindegyik jó megoldás. Én alapvetően annak a híve vagyok, hogy egy külön kis SSD a rendszernek, meg egy másik minden másnak. Szóval egy 128/256Gb M.2 NVMe + pl 480Gb Cruical BX500 ~16k Nehogy azt hidd, hogy olyan sok a rendszernek a 128. :D Elég mondjuk, nálam egy kis 128-as van, 118Gb-ból ~29Gb szabad hely van, pedig csak a rendszer, meg office, meg pár kisebb program van odatelepítve. Se film, se játék, se semmi más nincs rajta.
    Ház:
    Ezek is egész jók, az Evolv ITX talán a legjobb választás.
    Táp:
    Mindenképp minőségi táp kell hogy legyen. Evgából G2-GQ széria. Aztán Seasonic Focus+ Gold/Paltinum, SuperFlower Leadex, Corsair RMx, Be Quiet Straight Power, Bitfenix Whisper M. 550-650W bőségesen elég.

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Új hozzászólás Aktív témák