Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZion

    félisten

    Sziasztok!
    Gépet rakok össze, véleményeket kérek.
    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    céges, irodai vas lesz. Több progi párhuzamosan, excel, pp, és pár egyedi alkalmazás, szvsz a legtöbb egy szálat terhelne, könyvelői progik, jávás cuccok, ilyesmi. Meg tucatnyi weboldal. Legdurvább játék a fészbúkos cuccok lesznek...
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    5-6 éves gépet vált, ha a HDD elfogadható, akkor az esetleg marad.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    minden, perifériák, monitor nélkül. DVD-t nem tudom, majd rákérdezem, de amennyire tudom, pendrájvokra mentenek
    4. Mennyi a kereted rá?
    200k, indokolt esetben lehet több
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    pár éves lapos monitor, sajna ezt is meg kell még néznim, de DVI, D-sub biztosan van
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Minél kisebb, ITX gép a terv. Stabil legyen, és kicsi. A jelenlegi koncepció:
    ASROCK B360M-ITX/ac vagy MSI H310I Pro
    Intel Core i3-8100 Quad-Core 3.6GHz -ebben vagyok bizonytalan, de a régi vasnál mérföldekkel jobb kell, h legyen...
    HyperX 8GB Fury DDR4 2666MHz CL15 KIT 2×4 GB
    Valami m.2 2280 PCIe SSD, 500 Gb elég bőven, és a HDD a régiből, kvázi backupnak.
    dVGA nem lenne
    És az egész begyömöszölve egy INWIN Chopin 150W házba
    Ez kb. 160k, OS és office majd a cég felrakja, nekem csak a HW része jut. Vélemény/javaslat? :R

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Új hozzászólás Aktív témák