Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • LW

    őstag

    válasz megint én #8173 üzenetére

    Az a 2ms az csupán g2g 2ms. :)

    Az igazi 120herces 2ms monitorok aranyárban vannak a hagyományos TN+Film 60herces monitorokhoz képest.

    Ha utánaböngészel, akkor kiderül, hogy a Dell megoldása még a 72-75hercen is működik (papíron nem), ami igen csak erény egy ilyen IPS panellal szerelt monitor esetében. Filmeknél kifejezetten előnyös(24x3 - a film minden képe 3x jelenik meg)

    Oázis teszt során fény derül arra is, hogy IPS (nyilván) lassabb egy hagyományos TN monitornál, de átlagban nem sokkal, vagy egyáltalán nem lassabb(kontroll alanytól függ).
    Kontraszt. Na itt van az oltári félreértések vannak. Amit te látsz feltüntetett kontrasztértéket, annak a fele se igaz, és akkor még finoman fejeztem ki magam. Volt egyszerre LG és Samsung monitorom is egyaránt. LGnek 15x nagyobb kontrasztértéke volt mint a Samsungnak, ám egyértelműen látszott, hogy Samunak sokkal élénkebb képe volt.

    A feltüntetett DCR(dinamikus kontraszt) csupán parasztvakítás, annak statikus értéke biztosan állítom, hogy nem több a Dell megoldásánál még papíron sem.

    A meglévő LG monitoromat adtam el tegnap, hogy U2311Hra váltsam(már úton van), ugyanis láttam beüzemelve a Dell képét és ég és föld a különbség. Valakinek nem számít, de a legtöbb ember meglátja a különbéget, amikor az egyszerűbb TN panelen az szürke út zöld, a fehér fal meg sárga.

    Esetedben biztos, hogy az LG gyorsabb válaszidőre, de nem az fog dönteni, hogy bukod, vagy veszted a wart.
    Egyébként megemlítem, hogy szerintem hardCore FPS-t játszani kisebb megjelenítőn jobb, mert átlátod az egészet, de ez múlhat az ízléseken és pofonok is.

    A szem kimerültségét a monitor gyenge minőségén kívül a rossz szem is okozhatja. Nekem se volt fogalmam arról, hogy -0.75ös a szemem, amíg nem voltam szemvizsgálaton. Azóta sem hordok szemüveget(de van és pl koncertekre elviszem).

    A te döntésed, te használod, de ha azt a kevés válaszidőbeli és árbeli kompromisszumot meg tudod kötni, én a Dell-t választanám a helyedben.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák