Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • amargo

    addikt

    Sziasztok!

    Van 2 VLAN-om, A és B, a B a csökkentett hálózat (guest) nem látja A-t vagy is csak egy bizonyos gép, bizonyos portját. A pedig látja B-t teljesen (elvileg)

    Na most párnapja azt vettem észre, hogy a 192.168.88.10-es gép a 192.168.100.100-es gépét tudja pingelni és úgy eléri az egészet, nincs tiltás.
    Viszont a 192.168.88.11-es gép nem látja már ezt a 192.168.100.10-es gépet, semmilyen szinten.

    A 10-es és 11-es gépnek is a Mikrotik a DNS resorver-e. dig jól jó cím felé fordul, de nem kap vissza értelmes választ. ping esetén semmi.
    De az az érdekes, hogy a 11-es gép a saját vlan-jában se tud senkit elérni, de őt elérik.

    Miként tudnám kideríteni hatékonyan, hogy milyen szabály foghatja meg? Van mentésem, így azt gondoltam, hogy visszarakom és lépegetve kiderítem, hogy mivel csesztem el..
    Az tudni kell, hogy a 11-es gépen van külön Adguar is pl és reverse proxy server is (az adguar-on kívül).

    Szerintem valamelyik éjjel kitörölhettem valami szabályt (biztos top-on voltam már) a firewall környékén és csak párnappal később vettem észre a problémát.

    Köszönöm a segítséget, ha valaki ebből érti, hogy mit szeretnék és van valami ötlete :)

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Új hozzászólás Aktív témák