Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chopin42

    őstag

    Üdv!
    Egyelőre még nem határoztam el magam, de érdekelne, hogy, kb 15k Ft-ig van-e olyan belépő mikrofon, amivel tudok szépen hangot rögzíteni, esetleg decibel mérésre is alkalmas? Amire használnám: pc ventilátorok (és egyéb hardverek) zaját mérném vele, illetve a hangprofiljukat rögzíteném (mert telefonnal lehetetlen tűrhető minőségben, hallhatóan, háttérzaj nélkül).
    Szóval valami olyat keresnék, aminek minimális a háttérzaja, azt veszi, ami előtte van (nem az alsó szomszédot, vagy a kutyaugatást kintről, vagy a raidátorcső zaját), és ezért az árért a legjobb.
    Tisztában vagyok vele, hogy amiket felsoroltam, azokhoz valószínű egy több százezres puskamikrofon és néma szoba lenne a legalkalmasabb, de én egy dobozba raknám, amit belülről zajnyelő szivaccsal bélelek, egyik oldalra menne a ventilátor, másikba a mikrofon, és számítógéppel mérnék hangerőt, vagy a szabadban, de szigorúan szemből venném a cuccot, illetve ha emellett a beszédhangot is szépen venné, az jó lenne.
    Szóval van-e élhető kompromisszum, ami a 15k alatti decibelmérőket, és mobiltelefonokat szétalázza? :R

    Szakmai kérdések csak a fórumban...

Új hozzászólás Aktív témák