Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Foxi

    senior tag

    Ma sajnos átestem a tűzkeresztségen :( Debrecen mellett főúton mendegéltem szépen, elég rossz volt az idő az út szélei se túl jók ezért inkább a felező felé húzódtam 60-70 között valahol, párszáz méterre fordultam rá az útra, de végig a saját sávomban voltam (minden összebeszélés nélkül az összes utasom szerint is), és a szembejövő oldalba kapott. Megálltunk, az autó bal eleje a kerékjárat végétől az első ajtó végéig tört, az ajtó végleg be is épült az autóba. A kocsin más sérülés nincs. A másik autó az első lökösnél tört, aztán pedig ahogy összesúrolódott a két kocsi a műanyag elemek lepotyogtak, illetve kapott egy bal első defektet.:(
    Én nyilván érintett vagyok az ügyben ezért nem vagyok valószínűleg pártatlan, de a sérülések helyéből én azt mondanám, hogy a másik autó kapott oldalba engemés mivel az én autóm eleje ép, szintúgy a másik autó oldala (leszámítva a műanyag cuccokat) ezért én semmiképp sem húzhattam át hozzá, nem én kaptam el.
    A felelősséget egyikünk sem érezte magáénak, így rendőrt hívtunk. Na ez érdekes része a történetnek :( ~1 óra várakozás után kijöttek, ez még nem is nagy gond. Nagyon nem nézelődtek közölték, hogy 50-50%. Nem fújattak szondát sem. Már a papír munka közben megkérdezte az egyik utasom, hogy óhajták-e használni a szondát. Erre kioktatták, hogy majd ők azt jobban tudják mit szól ő bele és természetesen igen (egyébként nem ezzel kellene kezdeni?). Egy fél óra múlva átadták a papírokat majd közölték, hogy vége. Erre megkérdeztem, hogy szondát azért fújunk nem? Elhúzta a száját de persze. Kutakodott egy kicsit majd kiderült, hogy nincs náluk, illetve ami van az lejárt. De ha ragaszkodunk hozzá hív másik járőrt. Hívott is, na ők nem volt túl jó kedvében... Végülis negatív lett mindkettő, de ez azért elég alap dolog szvsz, nem is feltétlen látszik valakin az alkohol.
    Az egész vége végülis, hogy majd kb 3 hónap múlva ( :Y ) lesz eredmény a rendőrségtől és ezután mehet a kárrendezés. Attól tartok 50-50% lesz kihozva a végére, és az is meglehetősen messze még :( Viszont, ha tényleg nagyjából úgy történt, ahogy én leírtam nem sokon múlt a frontális karambol, ami nem túl szívderítő.
    Elnézést a hosszú post-ért.

  • Foxi

    senior tag

    válasz forceberg #11922 üzenetére

    Vizes volt az út, nyom semmi. Talán az alkatrészek szétszóródása jó lett volna, de a forgalom miatt azt muszáj volt összeszedni :(

  • Foxi

    senior tag

    Ha a rendőrségi vizsgálat senkit nem hozott ki hibásnak egy balesetben (azt inkább, hagyjuk hogyan tette ezt :( ), akkor van rá esély illetve egyáltalán lehetőség, hogy fizessen a biztosító?

Új hozzászólás Aktív témák