Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Byk01

    senior tag

    válasz Lauda #37956 üzenetére

    Nem, semmi ilyet nem mondtam. Olvasd el ujra amit irtam es nem forgasd ki a szavaim legyel szives.

    Elolvastam. Azt mondod, érhetnek meglepetések. Ez azt jelenti, hogy nem látod, hova mész (ha látod, nem lesz meglepetés).
    Ahhoz, hogy a kanyart biztonságosan be tudd venni, csupán lassítanod kell. Ezt az alapján teszed, amit látsz. De ezen a távolságon belül meg is kell tudnod állni, ha valami eléd kerül, tehát ha nem tudtál lelassítani a kanyar bevételéhez, megállni sem tudtál volna, ergo nem voltál szabályos.

    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne legyen kitáblázva a veszélyes kanyar, és ne legyen szalagkorlát a szakadék felőli oldalon, de tábla nélkül is be kell tudnod venni bármelyik kanyart, ha a KRESZ szerint választod meg a sebességed.

    Megint a nekunk futo vaddiszno es durrdefekt a tema? Ezt ne keverjuk ide szerintem.
    Azért ennél könnyebben előforduló esetek is vannak. Nem kell vaddisznó, elég a szembe kerülő szúnyog, vagy muslinca (nem kötelező felszerelés a szemüveg biciklizéshez ... bár a használata csak jót tenne mindenkinek). De a szembe jövő biciklis is veszítheti el az egyensúlyát előttünk, mellettünk. A kerékpár elég ingatag, a kerékpárutak meg nem túl szélesek, cserébe legalább általában rossz a minőségük.

    Ha mindenki betartana a kreszt, akkor a muszaki hibat es rosszulleteket leszamitva nem fog tortenni baleset soha.
    Azért ezt így nem jelenteném ki, mert még lehet oka a balesetnek, de abban igazad van, hogy jóval kevesebb baleset lenne. ... viszont lássuk be, hogy ez utópia.

    "Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Új hozzászólás Aktív témák