Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz panoly #98329 üzenetére

    Nem tudom, de logikusnak tűnik, hogy működnie kell helyesen a vázstabinak, ha az ois ki van kapcsolva, mivel a váz tudja a gyújtótávolságot, a vázstabinak meg más információ nem kell. Ha oly obikkal is megy a pana vázstabi, illetve fordítva, akkor ennek is mennie kell. Elektronikus kapcsolat nélküli obiknál van, hogy be kell állítani a vázon a gyújtótávolságot, így azoknál nem lenne nyerő, ha zoomosak lennének.
    (Viszont ha nem kell dual is, de van vázstabid, akkor az Olympus és Tamron nagyátfogású obik is alternatívák, ha esetleg épp van használtan.)

    Szerk.:
    Ja, látom, index fórumon hirdette, a 45 nagyon alacsony, nem csoda, hogy pillanatok alatt elment. Múltkor 25-ért hirdetett valaki esztétikai hibás Pana 25 mm f/1.7-et, pár órával hogy kitette, ráírtam, azt írta, már negyedik vagyok, aki vinné. Én nem sokszor használnám, de ilyen áron megvettem volna, unokaöcséim, unokahúgaim fotózására jó lenne, de 65-70-et sajnálok érte, mert nagyrészt csak porosodna. Meg volt múltkor Hardveraprón 9-18, azt viszont használnám is, de az is hamar elkelt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák