Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    Na erre csak annyit,hogy nekünk régen villany bojler volt 120L-esben (2.6Kw-os asszem)
    Abból fürödni állati volt,mert gyorsan vissza fűtötte a vizet. Szal este 8-tól 10-ig mindenki teli kádban fűrdött (4-en vagyunk)
    Utána a fodrász üzlet miatti sokkal nagyobb melegvízigény miatt církó lett beszerelve (gázüzemi közvetlen vízmelegítő)
    Majd idén januárban vettünk egy gáz bojlert. Azzal könnyebb a víz hőfokát jóra állítani a fodrászathoz meg a fűrdéshez meg minden,de gyengébb a villanybojlernél,pedig a legerősebb gázégöset vettük a 120L-esből....Szinte egész nap megy az égő alatta. Asszem úgy napi szintem néztem egyszer és úgy hajnali 2-3 körül aludt el az üzlet nyitásától nézve előszőr.
    38000-ről 46000-re nőtt a gázszámla:DDD,de kevesebb víz fogyott majdnem több,mint a felével,mert nem kellett állandóan állítgani,mint a církó esetében...
    A vízdíj 27-ről 22 lett,de most sokat locsolunk,meg napi kétszer fürdünk (legalábbis és)...
    Ja meg múlkor megviccelt a gázbojler,mert kialudt és én sehogysem tudtam meggyújtani és még eléggé hideg volt a víz a kádban..
    Gondoltam elegítek vizet fazékban a gázom meg müanyag edényben a mikróban..
    A mikoró nyert ugyanannyi vízzel és idővel,de a gázo négy lábos fért el,szal kérdéses:DDD:DDD:DDD (ja a futamidő 8 perc volt a tök hideg vízről a forróig,de a gázon még legalább 5 perc kellett)

    Szal a lényeg,hogy kisüzemként nekünk az elektromos érné meg,de már ígyis 42A-es a villanyóránk,szal hova még tovább:F:F (2*25A,de 42-nél leoldott)

Új hozzászólás Aktív témák