Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3aTi3

    tag

    Sziasztok!

    A Pana FZ-5 gépem felmondta a szolgálatot, helyette hasonló árkategóriában vennék új gépet (70-80e).
    Annak idején hetekig bújtam a fórumokat, teszteket, de most nincs hozzá türelmem -mondjuk az igényeim is jobban kialakultak, így eléggé leszűkültek a lehetőségek.

    Rájöttem, h nincs szükségem 10x zoomra, elég a 3-4x, így már a kisebb gépek közt is válogathatok. A manuális beállítások, viszonylag jó képminőség viszont kellenek
    Ja és a kinézet is számít; fontos, h "beleszeressek" a gépbe, ha már velem lesz pár évig.

    Ezek alapján a Nikon P5000 tetszett meg (kis méret, manuális beáll., vakupapucs).
    Azt szeretném kérdezni, van-e vkinek tapasztalata vele, vagy tudtok-e más, a fentebb felsoroltaknak megfelelő masinát?

    én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

  • 3aTi3

    tag

    Sziasztok, mint már korábban írtam, meghibásodás miatt pana fz5-ről váltottam, dslr-re nem volt pénzem, így ha már kompaktnak kell lennie, úgy gondoltam legalább legyen kicsi.

    Sokáig gondolkodtam egy tz3-on, aztán rájöttem, h már nem tudnék meglenni manuális beállítások nélkül, és egy pana lx2 lett. Első látásra szerelem volt. Gyönyörűszép, mérete ellenére egyáltalán nem nőies, komoly retrokinézetű kisgép. A neten látott tesztképek miatt nagyon tartottam a zajtól, és az ebből eredő erős, vízfesték-hatású szűréstől, de eddig inkább pozitívan csalódtam (vagy csak ismerem a gép korlátait és elfogadom őket; vagy elfogult vagyok... -vagy mindkettő :))

    Néha csak bámulom, amint alszik (mikor rajta van az obivédő), néha csak úgy bekapcsolom, simogatom... Szal eddig teljes a boldogság. :)

    A kérdésem panasonic típusú, raw formátumot támogató géppel rendelkező emberkékhez szólna: a raw nem azt jelenti, h utólagos feldolgozás, tömörítés és zajszűrés nélkül kerül a kártyára a kép? Mert ma kipróbáltam nagyobb záridővel, és ugyanúgy, mint jpg-nél, várni kell expo után annyi időt, ami a zárseb volt. Ezt nem lehet kikerülni? Valószínű nem... talán a hotpixelek miatt; tehát vmi utófeldolgozás mindenképp történik.

    Csak onnan jutott eszembe, h kipróbáltam a 60mp záridőt éjszakai égbolthoz, és szépen látszik, ahogy másznak a csillagok. Mondom király, én leszek az első, aki zsebből előkapott géppel készít csillagjárásos képeket. De ha 60 mp után várni kell még 1 percet, akkor ez képtelenség :(
    Nem is tudom, mit gondoltam...

    Ja és akkor felmerül a kérdés (ami akkor a tényleges kérdésem lenne): tulképpen mire jó a kompaktok raw formátuma azonkívül, hogy veszteségmentes?

    én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

Új hozzászólás Aktív témák