Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz fireman #15094 üzenetére

    Hi!
    Én is ebben a dilemmában voltam nemrég, ebben az árkategóriában kerestem "komoly kompakt" gépet, az FZ28-cal és az SX10-zel szemezgettem. Nálam a 2 közül az SX10 nyert, de a tesztképeinek 100%-os méretben való nézegetése után ennyi pénzért ez a gép sem tetszett annyira ... Az FZ28 még annyira sem, hiába olcsóbb ...
    Az SX10 elegendően sok fény esetén, illetve leméretezve a képet kisebbre még egész jónak tűnik, de ne már ...
    Ha nem szálltak volna be a "megapixel háborúba" és ugyanekkora érzékelővel "csupán" 6-7 Mpixeles (de szebb) képeket tudna, akkor lehet hogy kellett volna, de így nem. Pedig a 20x zoom és a zoom-olható optikai stabis videó nagyon csábító volt, de én meg erős és nem vettem meg. Egyelőre nem is fogom mert azóta a szerencsém elém sodort egy másik gépet amivel nem volt ennyi bajom, de esetleg ha az SX10 majd a mostani árának a felébe kerül ... :)
    Nem akarlak kategorikusan lebeszélni az SX10-ről, annyira nem olyan nagyon rossz gép az, de jobban megnézve neki is vannak bosszantó "apróságai" amik számomra összességében soknak bizonyultak.

    A Google neked nem barátod?
    A most kb. 1 hónapos SX10-ről is már elég sok felhasználói vélemény olvasható, igaz hogy a legtöbb angolul ..., a többiről meg még több. Az FZ28 régebbi, arról már magyar teszt is van.

    Tesztképek és videók tömkelege az SX10-zel pl. a "flickr"-en: [link]
    Egy-egy linken belül is egy egész galéria érhető el, csak győzzed idővel és sávszélességgel. :)

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz rumos14 #15109 üzenetére

    Ezekre a képekre halványan emléxem én is, sőt mintha ezeken kívül lett volna még néhány ebben a sorozatban, de a többi tesztképhez képest tényleg olyan gyengék voltak hogy én ezeket figyelembe sem vettem ("user error"). Az is igaz hogy ilyen viszonylag sok részletet tartalmazó tájképpel nem sokkal találkoztam. Az embereket (közelről) ábrázoló képek viszont általában tetszettek.
    Tájkép_SX10 Ez a tájkép a böngészőablakomba belenyomorítva, mondjuk kb. 900x700-ban teljesen elfogadható, de felnagyítva 100%-ba már nagyon gagyi.
    Néni_SX10 Ez viszont teljesen teszik 100%-ban is, a néni körüli részek homályosságát el tudom fogadni.
    Néni_SX1 Ez a néni a jóval drágább SX1-gyel készült, nem hinném hogy az SX10-zel ugyanekkor ugyanezt lekapva számottevően rosszabb képet kaptunk volna.

    >a szerencse milyen gépet sodort eléd?
    Az adatlapomon is látszódik, Nikon D40. Nem új, bő 1 éves, de kiváló állapotú és még garanciás. Szerintem jó áron jutottam hozzá, 6 Mp, de a képeiket látva inkább ez mint az SX10 10 Mp-je a korábban vázolt okokból. :D 2 hete van nálam, a kezdeti "bemutatkozáson" túl vagyunk, tájképet még nem csináltam vele, de lakáson belül meggyőző. Tetszik.

    >ja és ezt a gépet majdnem egy belépő DSLR kit áráért, és közel azonos súllyal kapod meg
    Nekem ez a gép a kapott kiegészítő cuccokkal együtt is OLCSÓBB volt mint az FZ28 újonnan, ami most 74 eFt ... (az SX10 87 eFt)

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz Papichulo #15112 üzenetére

    Esetleg ezt kellene elolvasni: D40x_Pixinfo_teszt
    A D40x-nek ugyanakkora az érzékelője, de a képméret 6-ról 10 Mp-re nőtt ...

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz ottkar #15117 üzenetére

    >Nem képméret, pixelszám. És esetleg a fájlméret.

    Jogos, siettem. Tehát:
    A D40x-nek ugyanakkora az érzékelője, de a felbontás 6-ról 10 Mp-re nőtt ...

    Ekkora fájlméret azért durva lenne ... :)

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz rumos14 #15115 üzenetére

    >én biztos nem a gyártó által közkincsé tett képekből indulnék ki
    Nekem mindegy ha utólag nem lett belenyúlva ... Ilyesmi képre "mezei" fotóstól nem emléxem, de aki keres az lehet hogy talál. :)

    >kevesebb mpixeles DSLR ezeket a képeket porig alázza
    Ez tűnt fel nekem is ..., ezért + az alkalmi ár miatt döntöttem úgy hogy "átugrom" az SX10 kategóriáját. :)

    >nekem azért a képstabi hiányozna a D40-ből
    En "megszoktam" a képstabi hiányát, persze néha hiányzott ...
    És persze a VR-es objektívekben is van, a kit-ből nem hiányzik de telénél biztosan jó ha van.

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz fireman #15122 üzenetére

    Az eredeti leveled alapján szerintem Te is a "tökéletes" gépet keresed olcsón, ahogyan én is eleinte ... :B, de én úgy látom hogy ez nem nagyon lesz meg. A tudásnak itt is ára van, és valószínűleg "tökéletes" f.gép nincs, az eltúlzott elvárásokat nem lehet kielégíteni, korlátozott pénzből meg pláne nem, valami úgyis hibádzani fog. Jó ár/érték arányt természetesen el lehet érni, tudnod kell kompromisszumot kötni (magaddal). El kell dönteni hogy mi az ami "tényleg" fontos és mi kevésbé, mire fogod/akarod használni és esetleg menet közben nem kell elzárkózni a dolgok átértékelésétől ...

    Ha nem "kell" mostanában mindenáron az a gép akkor várj még, ha mindenáron választani kellene az általad eredetileg felvázolt 5 gép közül akkor én ár/értékben most egy használt de tuti jó S5-re szavaznék. 50 eFt körül emléxem ilyen hirdetésekre ... Mondjuk "abszolút skálán" én az SX10-et előbbre helyezném, de ebből nincs használt + ez jelenleg még új tipus, ezért az ár/érték aránya szerintem rosszabb, de az idővel persze ez javulhat. Azt még hozzátenném hogy a kezemben egyik gép sem volt még ...

    Eredetileg bennem nem merült fel még a belépő szintű DSLR-ek gondolata sem, de aztán menet közben "átértékeltem" ... Nézelődni kell a neten sokat mert abból lehet tanulni + egy-egy hirtelen szuper vételi lehetőség bármikor bejöhet ha résen van az ember. Én így "fogtam ki" a D40-emet, mind műszakilag mind ár/értékben utólag is nagyon jó vételnek tartom. Pedig vannak olyan "hibái" (valójában előre is tudható tulajdonságai) ami miatt ez is kompromisszum nekem, de úgy döntöttem hogy ezekkel együtt is kell. Pl. hogy egy triviálisat mondjak: nincs benne videó, pedig milyen jó lenne ha lenne benne ... :)
    Erről jelenleg azt gondolom hogy egyrészt a régi f.gépem is tud videózni (úgy ahogy), másrészt ha majd valóban kell a videó akkor veszek egy videókamerát ... Stb. Meg nyilván vannak még más "hiányosságai" is amik pl. egy 200 eFt-osnak nincsenek, de ár/érték ...

    Bocsi ha hosszú/unalmas voltam.

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz fireman #15194 üzenetére

    Az FZ28 jobb, de a kettő közül inkább a Canon S5 ... :)
    Vagy várj az SX10-re egy kicsit, mondjuk amíg az ára lemegy az FZ28 mostani árára.

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz rumos14 #15197 üzenetére

    Lehet hogy tényleg félreérthető, de az SX10-et nem az S5-tel akartam szembeállítani hanem mindkettőt a 2 panasonic fölé helyezni.

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz mutyi #15234 üzenetére

    Hali!

    +1 szavazat a D40-re. :)
    Ha főleg beltérben használod akkor még egyértelműbben D40, ráadásul oda elég tud lenni a kitobjektív zoom-ja is.

    Nemrég én is dilemmáztam ezen kérdésen is, bár egy kicsit "féltem" a tükrös gépek világától, közvetlen ismerőseimnek sincs ilyen, de azután bejött egy nagyon jó árú D40 és "bátor" voltam. Kb. 3 hete játszadozom a D40-nel, egyáltalán nem bántam meg, sőt ... :DD
    Bár az igaz hogy nekem még kell legalább 1 objektív valami nagyobb zoom-mal, és egyelőre nem tetszik az ára :(, ne valahogy majd csak összehozom.

    Ebben a hozzászólásomban van egy link ahol rengeteg SX10 kép is megtalálható, javaslom hogy 100%-os méretben nézegesd őket. Mondjuk beltéri kép nem sok van köztük ...

    [ Szerkesztve ]

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz mutyi #15244 üzenetére

    Hali!

    A kezelhetőségtől nem kell félni a D40 esetében.
    Én annyi "nagyobb" különbséget látok hogy itt nincs a hátsó LCD-n élőkép, tehát mindenképpen kukucskálni kell. Ez nekem nem okozott semmi változást, mert én eddig is majdnem 100%-ban így tettem, de lehet hogy valakinek okoz. Persze így pl. fej fölül fényképezni egy kicsit nehezebb ..., de nekem erre még nem volt szükségem.
    Valamint zoom-olni nem gombnyomással hanem objektív tekergetéssel kell, viszont ez nekem nagyon bejön. :)

    Az "auto" üzemmódot sok esetben hallottam szidni a kompaktokon, ott én sem használtam mert szerintem is nagyon gyakran gyengébb képet adott mint amit PASM módok bármelyikéből ki lehet hozni. Ehhez hozzátartozik hogy a kompaktok magasabb ISO-n gyengébb minőséget produkálnak és "auto"-ban azt is a gép állítja, míg a többiben előre én fixálom le, a gép dolga csak a záridő és/vagy a rekesz állítása.
    A D40 viszont jobb képeket csinál magasabb ISO-kon is, 800-ig alig vehető észre zajosodás, de az 1600 sem rossz. Ezért itt az "auto"-ban is jobban meg lehet bízni, nekem eddig általában tetszettek a D40-em "auto"-s képei, használni fogom.

    Mai árak az Árgép alapján.
    19 helyet számoltam össze ahol 90 eFt alatt kapható újonnan, lehet választani. :)

  • MrBean55

    aktív tag

    válasz mutyi #15260 üzenetére

    Igen, én írtam azt a hozzászólást, ez volt az. (#15246).
    De nem "negatívum"-ként hanem "különbség"-kent fogalmaztam ...
    Az obin történő zoom szerintem is előny, az élőkép hiánya nekem nem hátrány mert nem használtam, de "elkényelmesedett" világunkban lehet hogy van akinek az. :) Rendben, elismerem hogy időnként (ami nálam a "szinte soha"-t jelenti) persze hasznos lehet. Ha a "mérleg" másik serpenyőjébe beleteszem a képminőséget akkor engem nem zavarna ez a "hátrány" ... Tökéletes gép nincs, az apró részletek tekintetében sok-sok eltérés van a gépek között, ezeket mérlegelni kell + tudni kell döntéseket hozni. És ha rossz döntés született akkor tessék nem másra hanem saját magunkra mutogatni ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák