Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quent1n

    senior tag

    válasz bluobluo75 #51919 üzenetére

    A ceruza akkumulátor résznél már bebuktad. Komolyabb kompakt gépeknél már rég elhagyták az ilyen cuccokat. Kereső némelyiken szokott lenni némelyiken nem igazából az se létkérdés plusz lehet kapni napellenzőket az LCD-re vagy akár fullos (bár kényelmetlen) átalakítót ami teljesen leárnyékolja az lcd-t és kvázi keresőt csinál belőle. Modernebb gépeknek szerencsére erős fényben is jól látható az LCD-je, illetve ha RAW-ba fotózol akkor úgyis lehet korrigálni utólag.

    Az ár is húzós kérdés mert bőven 100 alatt nem kapsz olyan gépet amit írtál, ez van sajnos. Ha olyan kell mint az XZ-10 akkor az LX7-el járnál talán a legjobban de az 100ezer, sajnos itt kezdődnek a komolyabb kompaktok. Esetleg nézz valami MILC-et ha a kompakt méret nem annyira fontos abba talán olcsóbban is kijöhetsz ha pontosan megmondod mire kell, azon túl, hogy "szép képeket csináljon nappal meg éjszaka". :)

    darvak: Mire kell? Új vagy használt?

    onodi85: Ha van annyi pénzed, hogy megvedd a HX90-et akkor sokkal jobban jársz az RX100-as Sony-val. Ha 150-ig el tudsz menni árba akkor meg RX100 MKII vagy Canon G7x. A két HX kompakt meg van nagy zoomjuk de kb. ennyit tudnak sajnos. Persze ha a zoom fontos szempont és a kompakt kiszerelés is kell akkor nincs mese :)

    nextman Szerintem egy Android nem való egy komoly gépre, inkább egy zártabb rendszert tudnék elképzelni amit erre fejlesztettek. Aminek én fenemód tudnék örülni ha lenne a WIFI-s gépekbe facebook, insta, flickr stb. app és egy nyilvános hotspotról fel tudnám nyomni a képeket, nem kéne telefonra küldözgetni aztán onnan fel. Más hirtelen nem jut eszembe ami annyira kéne és telefonon nincs meg. :) Esetleg valami képszerkesztő de max ilyen effektezés, vágás, forgatás stb. szóval ilyen alapdolgok amit a tapicskolós kijelzőn gyorsan meg lehet csinálni.

    scapegt: Ilyenkor az első lépés egy memóriakártya csere persze csak kölcsönbe egyet ha tudsz. Tedd rá ugyanazokat a képeket/videókat, ha azzal is szórakozik akkor gép, ha meg vajsimán megy akkor kártya. Nem tudom hány képed/videód van a kártyán de az is lehet, hogy szimplán törölni kéne párat, mert egyszerűen sok a gépnek.

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák