Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    Sziasztok!

    Minap Linux Mint 17.1 Cinnamon 64 bit használata során egy gvfsd-metadata process pörgette a processzort eléggé, ezt kilőttem, de ezután olyan történt, hogy reboot után nem indult el a gép és ki sem lehetett kapcsolni csak a táp főkapcsolójánál. Többszöri boot után ezt írta a bios:

    Power supply surges detected during the previous power on.
    Asus anti surge was triggered to protect system from unstable power supply.

    Átbootoltam a Linux Mint 17.1 XFCE 64 bit változatra, azzal meg megy egész nap hiba nélkül, a Manjaro XFCE szintén nem indul. Az oprendszerekkel szoftveres hiba nem valószinű, ha kettő különböző disztró ugyanúgy nem indul. A táp Corsair CX 400, kb 3-4 éves, a gép nincs nyúzva. Fél éve ilyen elemekből áll:

    ASUS F2A85-M, AMD A-10 5800K, Kingston HyperX 2x4GB CL11 XMP Beast, WD1003FZEX, Intel 520 120 GB SSD

    Ha táphiba van, annak ellenére, hogy egész nap megy az említett Linuxon, hogyan tudnám azt kiszűrni? Milyen hiba lehet ez szerintetek, találkozott már valaki ezzel a jelenséggel?

    fentieket írtam a Nem indul a gép topikba is, deha mégis táhiba, akkor:
    Milyen tápot ajánlanátok ebbe a konfigba, ami megbízható és igen csendes? Linux használat, nincs Windows és AAA game használat!

    :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák