Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • StormMan

    tag

    Sziasztok,

    A segítségeteket szeretném kérni. A gépemet szeretném (kénytelen vagyok) kicsit hardverileg frissíteni, mert a vinyók kezdenek bad sektorosk lenni és nem szeretném ha elveszne a munkám.

    Chieftec 450W tápom van jelenleg és helyette szeretnék egy minőségi tápot, ha tudnátok ajánlani. Próbálkoztam kiszámolni mennyi lehet a fogyazstása a gépemnek de sajnos mindig túl magas számok jöttek ki amiket nem tartottam reálisnak. Kérlek segítsetek mennyit fogyaszthat a gépem és milyen táp lenen a leg megfelelőbb.

    a következő config:
    Ventik:

    1db 14cm-es veti
    4db 12cm-es venti(ebből 3 ledes)

    VGA: Gainward 4870 GDDR5 512MB
    Alaplap: MSI K9N Platinum
    RAM: 2x1GB Geil Ultra CL4
    2x1GB GSkill CL4 (mind a 4 mondul 2.0c-on üzemel)
    Hangkártya: Asus Xonar D1 (PCI)
    Processzor: AMD Athlon 64 X2 4600+ (~2,4Ghz) Windsor BH-F2 stepping
    ODD: Nec 7203S(SATA)
    HDD:
    1db 80GB WDC WD800JD-00LSA5(SATA)
    1db 250GB WDC WD2500AAJS-00VTA0(SATA)
    2db 320GB ST3320620AS(SATA)
    1db Hitachi HDT721010SLA360(SATA)
    1db SAMSUNG HD753LJ (USB)

    Olvastam fórumokat, hogy a badsector miért is üthette fel a felyét, volt még tartalékba itthon egy ugyan olyan, de újabb kiadású Chieftec 450w-os tápom azt raktam bele a sata kábeleket kicseréltem, de sajnos ennek ellenére is csaporodnak a szektork. Átraktam másik gépbe a tápot egy másik vinyóval azt is elkezdte zabálni. (a két 320-as le lesz cserélve 2db 2TB-os winyóra a jövőhéten)

    Segítséget előre is köszönöm.

    Üdv,

    ST

    [ Szerkesztve ]

  • StormMan

    tag

    vzsryl, 14adam nagyon köszönöm szépen a gyors és részletes válaszokat. A segítségetek által megrendeltem a Corsair cx 400-as tápot és 1 garnitúra sata kábelt (adat,feszültség). Remélem mostmár minden rendben lesz.

    Még egyszer köszönöm a gyors segítséget.

    Üdv, ST

  • StormMan

    tag

    válasz Dyno #43482 üzenetére

    Gyanítom hogy a sok eszköz és átalakító használata (érintkezési hiba, kontaktos kábelek) okozzáz a bad sectort, mert a brand dell gépbe nem jelentkezett ilyen probléma a mai napig sem a hibás winyóval (nem növekedett tovább a badsectorok száma) De lehet tévedek és félre értek valamit. Másra már nem tudok gyanakodni mert az összes winyó kb 1 éve teljesen újjonan lett beszerezve és használatba véve és eddig nem volt probléma. körülötte mindent kicseréltem kivéve a tápot. Tuninghoz nem értek, amire én használom ahhoz ez is elég teljesítménybe, tárhelyekkel szoktam gondba lenni.

Aktív témák