Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Angelman

    csendes tag

    Helló Mindenki!

    Van egy kb. 6 éves konfigom, amolyan otthoni / irodai felhasználásra, semmi extra (Intel 865 PERL deszka, P4 2,4-es proci, 128 MB-os Geforce FX 5200 VGA, 1 db 120 GB-os IDE vinyó, 2 db IDE opt.meghajtó) ezt most egy 380W-os Sphire Rocketeer II-es, hőm.szab. táp hajtja, ami kezd egy kicsit idegesítően hangos lenni :W Pörög ezerrel, de szerintem inkább kettővel :DDD (nem tudom miért), amikor pedig a kifújt levegő még langyosnak sem igazán nevezhető (esetleg hőm.szabályozásnak off, vagy mi lehet ???) Megj.: Nemrég lett kitisztítva a vas és a táp is, de ez sem segített a dolgon. :O

    A nagy kérdés: érdemes lenne -e esetleg a tápban ventit cserélni vmi komolyabbra, akár úgy is hogy (akár manuálisan) leszályozhatóvá teszem a ford.számát egy szpotival, vagy inkább tápcsere (ha igen, esetleg milyenre :F (gondolom, hogy egy kisebb teljesítményű is bőven elhúzná ezt a vasat :DD ) Az ár/érték arány fontos lenne, meg persze a "hangtalanság is" :D

    A segítségeteket előre is köszi !!! :R

  • Angelman

    csendes tag

    válasz Dyno #34187 üzenetére

    Köszi a tippet :R ,de azt mondod, hogy ennyire gagyi lenne ez a táp, hogy ebben a formában totál kuka ??? Pedig kb. 3 éve megvan, és soha semmi bajom nem volt vele (leszámítva most már a hangját :DDD ) Gondolom, hogy egy fasza 12-es venti (Noctua és társai) legalább 3-4 ropi, és ha ezt megdobom még kb. ugyanennyivel, akkor kapok egy megbízható tápot. (Amúgy, amit a Gyurival ajánlottatok -Chicony (Hipro) HP-E3509F5WP LF Efficiency- 6.700,-ért tokkal-vonóval megkapnám :)) Még egy kérdés: amúgy tudod-e, hogy ezekben a Chicony (Hipro) tápokban milyen gyártmányú venti duruzsol ??? :F

  • Angelman

    csendes tag

    HELP !!!

    Adott egy kizárólag csak netezésre, letöltésre (torrentezésre) használt kb. 7 éves, tehát ősrégi :DD , de kifogástalanul működő konfig: Intel 865PERL (ATX) alaplap, Intel Pentium 4 2,4 GHz "Northwood" proci, 2x512 MB 400 MHz (PC 3200) DDR RAM, NVidia GeForce 5200 FX (128 MB) VGA, 120 GB Seagate HDD, 1 db FDD, 2 db ODD (LG DVD-ROM & LG DVD+-RW DL) és 1 db SPHIRE Rocketeer II-es 380-as tápegység. (Bővíteni jelenleg nem áll szándékomban, később esetleg max. még egy HDD, és plusz 1 GB-nyi RAM) Na ezzel a táppal, pontosabban a benne lévő 12 cm-es, elvileg PVM-es(?) hőfok szerint fordulatszámszabályozós (bár a hangjából itélve, én még sohasem tapasztaltam semmilyen fordulatszámváltozást, se fel, se le :( ) ventillátorral lenne a probléma, ami "igencsak" hallatja mind a motorhangját mind a szélzaját is, főleg az éjszakai "nagy csendességben" :Y . Kérdésem a következő lenne, - mivel nem igazán szeretnék "egy vagyont" :D rákölteni - hogy érdemes lenne-e csak valami "hiperhalk" 12-cm-es (PVM) hőfok szerinti fordulatszabályozós (esetleg állandó fordulatszámos) ventire cserélni a tápban lévőt, vagy inkább egy ár/érték arányban a "legjobb és legcsendesebb" ;] , ehhez a konfighoz bőségesen elegendő tápot vegyek, és ha igen, akkor melyiket ??? Javaslataitokat a feltett kérdéseimmel kapcsolatosan előre is köszönöm !!! :R :R :R

Aktív témák