Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • puritan

    csendes tag

    Melyik Xiaomi (redmi, poco, stb...) telefonnak jó a közelségérzékelője?
    120K alatt.
    Eddig ahány Xiaomi telefonom volt, mindnek sz@r volt.

  • puritan

    csendes tag

    Kedves Mindenki!

    Két telefont hasonlítanék össze saját tapasztalat alapján, az én használati szokásaimat figyelembe véve, hátha érdekel valakit.
    Nos egy évvel ezelőtt kaptam egy Redmi Note 10 pro telefont. Mondhatom hogy sokáig Xiaomi fan voltam, nekem már akkor Xiaomi telefonom volt, amikor sokan még a nevét se tudták kimondani. Ez talán a negyedik volt. Teljesen jól működött a kütyü, néhány dolgot kivéve. A közelségérzékelője katasztrofálisan sz@r volt. Ezzel a hibával vittem be garanciális javításra egy éves kora előtt néhány nappal, metrt teljesen kiidegelt. Egy hónapig volt a szrevízben, amikor is értesítettek, hogy nem javítják, hanem visszaadják az árát.
    Új telefon után kellett nézni. Mivel úgy láttam, hogy a mostani Xiaomik már nem hozzák azt a minőséget, mint néhány évvel ezelőtt, valamint a közelségérzékelő szinte minden típusban sz@r, úgy gondoltam, kipróbálok egy Samsungot, aztán ha nem tetszik, visszaviszem 14 napon belül. Az A52S-re esett a válsztásom.
    Mivel nem játszom a telefonon, így a processzor sebesség nem igazán izgat. Ebben nem is látok különbséget. A képe mindkettőnek nagyon szép, a Xiaominak kicsit nagyobb a képernyője, ami tetszett benne.
    A samsung első bekapcsolásakor ért egy kis meglepetés. A telefon felkínálta, hogy milyen extra programokat akarok, (vagy nem akarok) telepíteni. A Xiaominál ez sosem volt így, kéretlenül rajta volt egy halom szemét program, aminek nagy részét nem is lehetett letörölni. A Samsungon viszont talán kettő-három maradt, ami nem kell, de nem lehet eltávolítani. Reklám csak a Galaxy Store-ban, és a Témák-ban van. A Redminél viszont minden saját app tele van reklámmal, ami ugyan kikapcsolható, de néhány órát el lehet cseszni vele, mire mindnél rájössz hogy hogyan kell, és megcsinálod.

    Akkumulátor.
    A Xiaominak egy kicsit nagyobb az akkuja, és ez intenzív használatnál észrevehető. Pl. amikor GPS-t használok. Waze, Természetjáró... Viszont nyugalmi helyzetben, ha egész nap szinte hozzá se nyúlok a telefonhoz, a Samsung kevésbé merül.

    Töltés.
    A Xiaomihoz adnak egy (nem tudom hány W-os) gyorstöltőt, amivel egy óra alatt fel lehet tölteni. A samsunghoz meg csak egy normál töltő jár, ami sokkal lassab.

    Fényképezés.
    A Note 10 pro-nak szidják a 108Mp-es kameráját, hogy csak parasztvakítás, stb... Én ennek ellenére meg voltam elégedve vele, és nem veszem észre, hogy a Samsung fotózásban egy parányival is jobb lenne. Makróban viszont egész biztos, hogy gyengébb. A Note 10pro-val egy 1mm-es rovart is lefényképeztem, úgy hogy éles minden részlet rajta.
    Videókat még nem csináltam annyit, hogy az optikai képstabilizátor előnyét megtapasztaltam volna.

    A Samsungnak is van néhány nagyon szembetűnő gyengéje. Az első az ujjlenyomatolvasó. A képernyő alatt van, alul, olyan elfuserált helyen, ahova első kézbevételnél biztos, hogy nem teszem az ujjamat. Valamint meglehetősen lassú, és többször nyomkodni kell, mire felold. Csak három ujjat tud tárolni, a Xiaomi meg talán tizet is.
    Az arcfelismerő sem remekel, csak nagyon ritkán hajlandó megismerni.
    A wifi érzékenysége lényegesen gyengébb a Samsungnak. Ahol az előző telefonnal gond nélkül neteztem wifi-n keresztül, a Samsung meg se mukkan, nem érzékel wifi jelet. Sőtt a család összes többi telefonja is simán rákapcsolódik a wifire.

    A Note 10 pro-hoz adnak tokot, meg már rajta van egy üvegfólia. A Samsungnál ezeket meg megveheted pénzért.
    A Xiaomiba lehet tenni két telefonkátryát, és plusz egy memóriakártyát, a Samsungban meg csak két hely van, nem három.

    Igen... kicsit hosszúra sikeredett, a legtöbben ennyi betűt el sem olvasnak, akit viszont érdekel valamelyik típus, talán igen.

Új hozzászólás Aktív témák