Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • utgyuru

    aktív tag

    LG G2 Mini és Xiaomi Redmi 1S között vacilálok, tudnátok segíteni, melyikkel járok jobban?
    LG mellett szól a 4G és a hazai gari (1 év), Xiaomi USB OTG, és dual sim amiben jobbnak tűnik.
    Árban kb ugyanoda jön ki.

    [ Szerkesztve ]

  • utgyuru

    aktív tag

    Sziasztok,

    Tanácsot szeretnék, az alábbi komponálásban:

    - Árkategória.
    Lejjebb kifejtem
    - Használt vagy új?
    Új
    - Hol vennéd meg?
    Függetlenül szeretném újonnan garival, nem szolgáltatótól.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
    Hosszú távra best-buy-t. Viccen kívül, ár/érték arányban szeretnék középutat.
    - Mire használnád?
    Alap telefonáláson kívül, netezés, email, zenehallgatás, GPS navi. Nem játszok telefonon, és nem is jut semmi hard requirement app az eszembe, úgy általában szeretném, ha azért használható lenne, és nem nyekkene meg ha 2-nél több dolog is fut egyszerre, vagy ha épp lekapok valamit az app store-ból, az menjen normálisan (még1x, nem játékokra gondolok)
    Nem feltétlen szükséges, de örülnék a dual simnek. Akksi, üzemidő pedig lehetőleg minél több. Kamera abszolút nem prioritás, tudjon annyit, hogy ad-hoc cuccokat le tudjak fotózni (akár vakuval is), "beállított" képekre majd lövök DSLR-el. Viszont minél szebb kijelzőt szeretnék, ami ebből kijön.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
    Nem ragaszkodok hozzá, de mivel más értelmes nincs, Android.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
    Annyira ez nem szempont, rajtam múlna minél kisebb, de mivel kb mind nagyobb, legyen 5" környéke.

    Egy Xiaomi Redmi 1S-t cserélnék le, alapvetően szerintem ez teljesen megfelelne még most is, ha tudná azt, amit papíron, viszont mivel
    a telefon egy hulladék szemét, és azon kívül hogy jól crashel rajta minden, egyetlen pozítívuma, hogy jól bírja ha földhözvágom (ez többnyire összefügg az előző tagmondattal), semmi jó tapasztalatom nincsen vele.
    Emiatt most visszatérnék a mainstreamebb gyártókhoz, szóval kínai no name cuccok nem nagyon jönnek szóba.
    Amit kinéztem, az egy Samsung Galaxy J5 lenne, igazából mindene jónak néz ki így látatlanban (még nem tudtam kipróbálni), egyedül az a krómszínű műanyag csík körbe a telefonon ami olyan bucsus hogy kb elvette a kedvemet az egésztől, pedig nem divatcikknek akarok telefont.
    Ezt most 55K körül látom több áruháznál is, a keretem ekörül lenne, de ez lehet rugalmas, ha minőségbeli ugrással indokolható. Ez is lenne az egyik dolog, ami miatt ide írtam, mi lenne az a pénzösseg, ami már egy "kategóriával" több, és miben tud az többet?
    Érdekelne a véleményetek a J5-ről, illetve hogy abban a kategóriában inkább válasszak-e valami mást. Ami szempont nekem, hogy a telefon legyen stabil, és működjön. Ha ez ebben az árfekvésben nem opció, inkább megyek feljebb, mint megint veszek valami szemetet olcsóért, és aztán idegbajt kapok akárhányszor használnám. Esetleg Samsung A3?

  • utgyuru

    aktív tag

    válasz ToniSoprano #112927 üzenetére

    Király, köszi! észre sem vettem mikor kerestem most viszont elmentem megnézni, jónak tűnik.
    Huawei P8 Lite-ot néztem még, de a nagyobb akksi miatt inkább a Samsung felé húzok. Kijön az a különbség a valóságban is, vagy csak katalógus adat?

  • utgyuru

    aktív tag

    Sziasztok,

    Általános használatra szeretnék venni egy telefont, legfontosabb, hogy megbízható legyen, nem akarok megmagyarázhatatlan hibákkal küzdeni. Előéletem és preferencia miatt Samsung felé húzok, az elsődleges jelöltem egy A6 lenne, arra lennék kíváncsi, rábesznélnétek-e helyette valami másra. Kínai telefonok kizárva, Xiaomit se nagyon akarok (volt már korábban, életem legrosszabb telefonja volt). 6"-nál nem mennék feljebb

    Prioritási sorrendben, ami még előny:
    - (ha a memória nem bővíthető, akkor min 64GB)
    - Minél hosszabb üzemidő
    - Dual SIM
    - Kamera (nyilván ebben az árkategóriában sokat nem várok, de próbálnám kihozni amit lehet)
    - Minél frisebb Android támogatott legyen, esetleg a következő főverzióra frissíteni is legyen esély
    - Vízállóság
    - Gyorstöltés

    Elsősorban szeretném magyar garival megvenni, de nem szolgáltatónál, itt ami kérdésem lenne, hogy honnan tudom, milyen garancia van rá, ha nincsen kiírva? Merjek nem mainstream boltból venni itthon? Ha már nem gyártói gari van, annyira a külföldről rendelés sem zavarna, de egyelőre nem láttam annyival olcsóbban külföldről, hogy érdemes legyen.

    Keret: 80E, de ez kicsit lehet rugalmasabb (~15%), ha mondjuk egy "szinttel jobbat" tudok találni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák